Jump to content

Каква е разликата между оптичен и обикновен интернет


Recommended Posts

Здравейте колеги :unsure: Не разбирам много от тези неща , за това да ви питам , на баща ми трябваше днес в офиса в гр. Нови Искър да му вкарат кабелен интернет . Дошли хората и му обяснили , че трябвало да им заплати за някакво устройство 100 - тина лв. , с помощта на което се вкарвало директно оптичен интернет и едва ли не не можело да му включат обикновен кабел . Какви са предимствата , ако е с такова устройство ( не знам как се казва ) . Мерси предварително :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

единственото предимство е че при гръмотевични бури няма да му изгори рутер/компютър , а въпросното устройство (медиен конвертор)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разликата е, че оптичния интернет се намира в оптични кабели така, както при безжичния интернет той е във въздуха :unsure:

300px-FTTX.png

На картинката най-отдолу (FTTH) е "оптичния интернет" със "специалното устройство" - оптиката стига до всеки апартамент. В по-горните варианти донякъде върви оптика и после "обикновен кабел".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Милане, при мен е точно FTTH, съгласно схемата на Живко(Един Луд).

Доставчик ми е фирмата на нашия колега edinak(Динко).

Качеството е перфектно и не се влияе от никакви климатични аномалии! :respekt::respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега надявам,се,че не се сърдиш че ти ползвам темата ама да питам:

Ще се местя и нещо ми похвалиха на булсат кабелната +интернет за 25лв,но не разбрах какви скорости,някой колега да ги е ползвал ?Стават ли ? :)

Колкото до оптиката мога да кажа само хубави работи!В момента съм на спнет оптичен,и нета е супер просто! :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:D:dance::D

Колега надявам,се,че не се сърдиш че ти ползвам темата ама да питам:

Ще се местя и нещо ми похвалиха на булсат кабелната +интернет за 25лв,но не разбрах какви скорости,някой колега да ги е ползвал ?Стават ли ? :D

Колкото до оптиката мога да кажа само хубави работи!В момента съм на спнет оптичен,и нета е супер просто! :D

На много места булсат ползват местни нет-доставчици. За къде питаш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...