Jump to content

Audi A6 2.5tdi (150hp) Или Mb E250td (150hp)?



Recommended Posts

и сега повечето BMW 320TD 150к.с ги ползвам като дтчици за вредни емисии (защото са с поне 1 дължина зад мене от светофар до светофар)

:hilezh: и не само тях наказвам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си имаш кола ... карай си я ... за същите пари можеш да си вземеш некво хипер яко колело и да си джиткаш ... това ми е мнението... иначе аз мисля че аудито е по-добрия избор

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

некво хипер яко колело и да си джиткаш ... това ми е мнението...

То ако тръгнем така аз ако имах тия пари излишни бих боднал по 300 кубика силикон във всяка бозка на жената и се заравям кат малко глиганче в бустан с тикви :hilezh: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам същото Ауди, за 6 месеца съм сменил турбина, нафтова помпа, дебитомер, скъса разпределителен вал в дясната глава оттам се сменят и четерите, в момента за смяна ми е абс /помпа с модул/, няма да ти казвам какво ми е струвало ,НО НЕ СИ КУПУВАЙ А6 С ТОЗИ МОТОР.Ако си намериш 155 след 2001 е по-добре.Това ми е 8-мо Ауди подред минал съм ги наред 80.90.100.А4 1.8Т,А4 1.8,А6 С4 2.5,А6 2.4.но по-скапан мотор от 2.5 TDI 150 не е правен.,

здравей. би ли ми казал нещо повече за 2,5 тди 155 и 163, 2001 или 2002. проблемите на 150 има ли ги на тях? колко горе-долу е поддръжката годишно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 2.5 тди 155 и 163 доколкото знам вече ги няма проблемите с износването на валовете.

А поддръжката зависи от това какво ти се чупи.

Иначе смяна на масло и филтри е около 200 - 300лв т.е. на 10 000км имаш задължително разход 200 - 300лв.

И на 80 000км още едни 1000 - 1500лв за ремъци, ролки и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
На 2.5 тди 155 и 163 доколкото знам вече ги няма проблемите с износването на валовете.

А поддръжката зависи от това какво ти се чупи.

Иначе смяна на масло и филтри е около 200 - 300лв т.е. на 10 000км имаш задължително разход 200 - 300лв.

И на 80 000км още едни 1000 - 1500лв за ремъци, ролки и т.н.

Само 163 коня е една идея по-добре за валове ,но не значи че е песен.Масло,маслен филтър+въздушен филтър+труд..... са 100-150 лева(в зависимост дали слагаш 10В40 или5В40).Горивен филтър е 24-64 лева.Поленов е 12-48 лева (аз вземам за 20 с активен въглен).Маслен филтър МАНН (практикувам масления филтър да е възможно наи-добрия ,а въздушния къвто доиде) е към 25 лева,масло 10В40 за 10 000 км. смяна 5 литра е 60-70 лева,5В40 за 15 000 км. (по добре него) е към 80-90 лева.

P.S.Ремъци и т.н. ако смениш хубави се сменят на 120 000 км. като на всеки 30 000 им се праи проверка.

Редактирано от TDI_Fan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

ако случиш на кола, нито с едната, нито с другата ще имаш проблеми

колкото до тези дето плюят 2.5тди на ауди, много съжалявам, че сте имали наблюдения върху милионници, все пак една кола като се купува, трябва и да се гледа предварително

специално към optimist, бате отдавна искам да те питам нещо и мисля, че му дойде момента, защо докато продаваше твоята а6-ца 2.5тди тя беше перфектна и не казваше и думичка срещу мотора, а в момента в който я отвърза отвори една уста срещу въпросният душегуб дето никой неможе да ти я затвори, а накрая се оказа, че дори и филтъра на картерните газове не си бил сменял, сега да не започнеш да ми мрънкаш, бате има си я още темата на пича който взе от теб колата и беше ревал после, както и да е.... я кажи понеже си голям бмв-ист как ти е скоростната кутия от толкова гаргара с аудитата, какво стана? и понеже имаше мнение, че 2.5 тди хвърляли дебитомери и помпи, без да си кривиш душата кажи какво е положението при дизелите на бмв, защото не е по-различно, но искам да го чуя от твоята уста, като не се заяждам просто питам....

колкото до 2.5 на ауди, за 40к километра вече откакто го карам, съм сменил(като не включвам обслужването)

1. компютъра на абс-а, но аз така си я купих колата от германия 80-90лв ремонтират

2. алтернатор, нещо сдаде багажа около 500лв някъде беше с работата чисто нов алтернатор

3. дебитомер, още като я купих беше зле 180лв пиербърг

4. 2 крушки д2с ксенонче 60-70лв не си спомням точно, чисто нови

5. в момента си сменям таблото с такова което има фис - по мое желание още незнам колко ще ми излезне общо, но ще е под 200лв

6. вакумен регулатор на турбото, той умря от старост 240-250лв оригинален гарет чисто нов

7. мап сензор, умря заедно с вакумният регулатор ~50лв от юнитрейд

8. термостат 50лв бер

9. горен ляв носач, шарнира беше започнал да заминава, на много навит волан много леко потропваше 100лв лемфордер

10. датчик за температурата на водата - още като я взех работеше от време на време ~50лв от юнитрейд

11. датчик за външна температура подарък от Виктор

12. казанчето на антифриза се спука 50лв чисто ново

13. пластмасов тройник за обратната нафта 15-20лв от юнитрейд

толкова до този момента, предполага ще има и още, но все пак това са 10-12 годишни коли които са карани от кой знае какви мърлячи, а не са седяли по гаражите, повечето неща които умряха при мен са си баш от времето сдали багажа

На 2.5 тди 155 и 163 доколкото знам вече ги няма проблемите с износването на валовете.

......

колега извинявай, но и ти говориш наизуст като много хора тук

и при 155 и при 163 коня валовете заминават

бъдете реалисти, караме отпадъците на европа и като съдя по темите и кой как разсъждава масово хората искат да минат по-тънко при покупка и после при ремонтите, точно от там идват всички проблеми с колите и двигателите

стига с тези фанатизми, много малко хора по форумите гледат реално на нещата без прибързано да плюят наред, как това било боклук и онова било боклук

Редактирано от ghostdog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
Незнам на кое казвате тромаво, можеби повечето карате 200 - 250 + к.с но на мен А6 2,5TDI 150к.с ми е напълно достатъчно. Смяна на ремъци, ролки + 80лв за някакъв фланец на обтегача + работа общо - 950лв. Смених и един напълно умрял разтоварващ клапан на турбото за 200 лв. и сега повечето BMW 320TD 150к.с ги ползвам като дтчици за вредни емисии (защото са с поне 1 дължина зад мене от светофар до светофар)

П.С. С ръчни скорости съм, незнам автоматика дали наказва Баварски бегачки!

Заповядай да докажеш твърдението си за БМВ - http://www.bmwpower-bg.net/forums/viewforum.php?f=20 - няма да си първия качил се на душегуб и помислил си , че кара R10 V12 TDI , така че като те резнат , няма да ти се смеят много , най-много да пиете по бира :bia: ТДС , наистина е мъртвец , но разликата до 100 с 2.5 ТДИ е половин секунда и може да се компенсира от шофьора .

За *20и - 6така е конструиран в края на 80те години и 91ва в 320и и 520и е 2л 150 коня - направи аналог с моторите на Ауди тогава и ще видиш , че си е бил добър мотор за времето.В края на 90те вече не е конкурентен .Интересно е че е бил 2 пъти двигател на годината , с двойния ванус , та сигурно има нещо хубаво в него ... След 2001ва идва М54 който вече е друга бира ...

а м\у другото сравни RS6 е 730к.с. с доработената м5-ца пак тия коне ма да не вземеш да се разплачеш после blink.gif

Наистина Хърикейн Нардо е много , много по-бърза от МТМ или АБТ РС6 , въпреки че и трите са по 730 кс , но трябва да се има в предвит и това , че кита на АБТ е 6-7 пъти по-евтин от този на Г-повер

За да не съм пълен оф , ще кажа и аз като колегите да търсиш 163 кс 2.5 ТДИ - доста по-малко проблеми създава . Е класата си е Мерцедес и очиларката има някакъв престиж , но като седнеш вътре и видиш интериора , ще избягаш надалече . За средна лимузина като Е класата , интериора е важен , а в случая той е от началото на 80те :)

Ако толкова те бърка поддръжка , що не минеш на 1.9тди - в А6 е доста умрял , но все пак е много по-евтин за обслужване ... В краен случай може да минеш на Б5 или Б6 ....

Редактирано от acho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако случиш на кола, нито с едната, нито с другата ще имаш проблеми

специално към optimist, бате отдавна искам да те питам нещо и мисля, че му дойде момента, защо докато продаваше твоята а6-ца 2.5тди тя беше перфектна и не казваше и думичка срещу мотора, а в момента в който я отвърза отвори една уста срещу въпросният душегуб дето никой неможе да ти я затвори, а накрая се оказа, че дори и филтъра на картерните газове не си бил сменял, сега да не започнеш да ми мрънкаш, бате има си я още темата на пича който взе от теб колата и беше ревал после, както и да е.... я кажи понеже си голям бмв-ист как ти е скоростната кутия от толкова гаргара с аудитата, какво стана? и понеже имаше мнение, че 2.5 тди хвърляли дебитомери и помпи, без да си кривиш душата кажи какво е положението при дизелите на бмв, защото не е по-различно, но искам да го чуя от твоята уста, като не се заяждам просто питам....

стига с тези фанатизми, много малко хора по форумите гледат реално на нещата без прибързано да плюят наред, как това било боклук и онова било боклук

Мда доста късно видях ,че ме споменаваш в темата но пък се чувствам длъжен да ти отговоря.

Така когато я продавах колата си беше ок всички ядове които ми беше правила съм ги отстранявал своевременно с достатъчно много пари нещо което ти е пределно ясно щом караш подобна "кола". Случих на некоректен колега с които направих договор в последствие тоя се покри и не плащаше вноските като междувременно очевидно е карал колата на живот и смърт и беше минал над 14-5х км за 3-4м(бях сменил накладките текстар месец преди да я вземе като сменях маншона видях че са на мин смятай как е карал :rolleyes: ) а аз вече бях взел БМВ-то и до времето на продажба да съм карал аудито не повече от 300-400 км при които единствено забелязах че дебитомера отново не е в час.

На колата е сменяно всичко особено филтъра на картерните газове да не би да си мислиш че съм малоумен и не знам за него :) + това е от новите ...За тая кола не искам и да чувам но колегата които я взе я води където поиска Жоро ли беше на цар Борис.. там си му казаха всичко от до ...

"без да си кривиш душата кажи какво е положението при дизелите на бмв, защото не е по-различно, но искам да го чуя от твоята уста, като не се заяждам просто питам" Първо строших скоростната кутия умря 4 месеца след като я бях обслужил :) без симптоми-1500лв назад сравнение с душегуба не може да става 3л дизел реагира почти като бензинов и е неимоверно по- мощен и пъргав работи много добре не пипа масло турбината е много яка и помен от лагавото поведение на 2.5 няма сега в студовете пали безгрижно. Има чип върви около 3ТДИ на а6 харчи 13-4 в софия със сериозно ръчкане извън от 7 до 10, хд е чудесно и ми доставя истинско удоволствие като цяло колата се усеща повече със задно и всичко по нея работи много по-добре от на ауди в сходни години. От време на време и правя диагностика дюзите са с перфектни параметри помпата също общо взето съм много доволен и се надявам да не се троши често защото цените са си сериозни хм като при ауди :)

Сменил съм принидутелно единствено датчик за нивилация на ксеноните че светеха в небето и две крушки на габаритите че горят да и тунера на навигацията и радиото го ремонтирах щото губеше звука B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда доста късно видях ,че ме споменаваш в темата но пък се чувствам длъжен да ти отговоря.

Така когато я продавах колата си беше ок всички ядове които ми беше правила съм ги отстранявал своевременно с достатъчно много пари нещо което ти е пределно ясно щом караш подобна "кола". Случих на некоректен колега с които направих договор в последствие тоя се покри и не плащаше вноските като междувременно очевидно е карал колата на живот и смърт и беше минал над 14-5х км за 3-4м(бях сменил накладките текстар месец преди да я вземе като сменях маншона видях че са на мин смятай как е карал ;) ) а аз вече бях взел БМВ-то и до времето на продажба да съм карал аудито не повече от 300-400 км при които единствено забелязах че дебитомера отново не е в час.

На колата е сменяно всичко особено филтъра на картерните газове да не би да си мислиш че съм малоумен и не знам за него :rolleyes: + това е от новите ...За тая кола не искам и да чувам но колегата които я взе я води където поиска Жоро ли беше на цар Борис.. там си му казаха всичко от до ...

"без да си кривиш душата кажи какво е положението при дизелите на бмв, защото не е по-различно, но искам да го чуя от твоята уста, като не се заяждам просто питам" Първо строших скоростната кутия умря 4 месеца след като я бях обслужил :flipoff: без симптоми-1500лв назад сравнение с душегуба не може да става 3л дизел реагира почти като бензинов и е неимоверно по- мощен и пъргав работи много добре не пипа масло турбината е много яка и помен от лагавото поведение на 2.5 няма сега в студовете пали безгрижно. Има чип върви около 3ТДИ на а6 харчи 13-4 в софия със сериозно ръчкане извън от 7 до 10, хд е чудесно и ми доставя истинско удоволствие като цяло колата се усеща повече със задно и всичко по нея работи много по-добре от на ауди в сходни години. От време на време и правя диагностика дюзите са с перфектни параметри помпата също общо взето съм много доволен и се надявам да не се троши често защото цените са си сериозни хм като при ауди :flipoff:

Сменил съм принидутелно единствено датчик за нивилация на ксеноните че светеха в небето и две крушки на габаритите че горят да и тунера на навигацията и радиото го ремонтирах щото губеше звука :irre:

пак не отговори на въпросът ми накрая

ти говориш за твоята кола, аз те питам за дизелите на бмв като цяло, колкото до скоростите от прочетеното от мен видях, че на 3-тата серия май слагат същата скоростна кутия като на а6 самоче не помня кои години се засичаха

както и да е, с теб винаги сме се разбирали в спор, смятам и сега да стане така :flipoff:

за вървежа на 3литра тди не говоря далеч съм дори от мисълта, че не върви

но пак ти казвам от това което чета от теб само едно виждам, не гледаш цялата картинка, гледаш нещата само от едната страна и в случая твоята гледна точка която е пряко свързана с 2 двигателя, съответно 2.5 на уди и 3 литра на бмв

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пак не отговори на въпросът ми накрая

но пак ти казвам от това което чета от теб само едно виждам, не гледаш цялата картинка, гледаш нещата само от едната страна и в случая твоята гледна точка която е пряко свързана с 2 двигателя, съответно 2.5 на уди и 3 литра на бмв

Отговарям ти конкретно за тях защото единият го има в темата а двата мотора са последните които съм притежавал.

За дизелите на БМВ след като приключиха с ТДС :hilezh: пооправиха сериозно нещата карал съм е39 520-25-30д ,от които само 520 дизела е леко смотан 136кс но тои не е комън реил. Въпреки това колата с него върви горе долу около 5 -ка на с4. 525 и 30 са комън реил и двата и в общи линии са доста дуракоустоичиви като върват отлично а 30-та за дизел от 98 - направо уникално харчат доста малко и са много по-пъргави в реакциите си от ТДИ-та в съответните години. Механично са здрави естествено като всички модерни дизели не можеш да очакваш 1 млн километра просто няма такъв филм. Основната разлика която аз забелязвам е че при дизелите на БМВ има усещането за много по-голяма мошност и при нормално карене не им свършва въздуха така да се каже. Страдат най-често от помпите на рейла и турбини на около 200х км са аут ,дюзи рядко нямат проблеми с охлаждането за разлика от предишните поколения цените в официалните сервизи са неприятни 1\1 с тези на Порше бг.

като цяло нямат база за сравнение с дизелите на ауди в периода 98-2004 тва си е мое мнение разбира се а и като се сетя за ПД съвсем.

Вече 3 -я дизел от 2004 на ауди е нещо съвсем различно доста съм покарал една такава и не е никак зле но пък тя си е при нас от чисто нова(2007), лошото е че един ден покарах 535Д при тва с две години по дърт и на 3х повече километри и кво да ти кажа :lol: абе счупеняк две турбини задно и няма такъв кеф от дизел :hilezh:

Според мен основния проблем с имиджа на БМВ идва от част от собствениците им които просто не могат управляват колата ,която пък е определено по-взискателна към шофера от ауди и правят груби селски прояви особено тук в страната на беззаконието.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам че сравняваш С5-ицата с 3-ката ти.Имаи предвид че килата са други.Освен това ако Аудито е било хавтоамт ,а БМВ-то ръчка изобщо няма кво да ги сравняваш.Другия проблем на 2.5 е че маркуча към турбото изпуска с годините - като му сложиш ена скоба и не можеш си познаеш колата в ниските.Също така съм забелязал че казваш че 2.5 умира след 4000 оборота което въобще не е вярно - пробвал съм го на амгистралата на 5та (типтроник) си влезна на 4600 оборота като стои та гледаи и си покарах така докато не ми се изпречи кола.Иначе на БМВ дизеляка с двете турбини напрао къса синджира :( - ех мечти :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговарям ти конкретно за тях защото единият го има в темата а двата мотора са последните които съм притежавал.

За дизелите на БМВ след като приключиха с ТДС :) пооправиха сериозно нещата карал съм е39 520-25-30д ,от които само 520 дизела е леко смотан 136кс но тои не е комън реил. Въпреки това колата с него върви горе долу около 5 -ка на с4. 525 и 30 са комън реил и двата и в общи линии са доста дуракоустоичиви като върват отлично а 30-та за дизел от 98 - направо уникално харчат доста малко и са много по-пъргави в реакциите си от ТДИ-та в съответните години. Механично са здрави естествено като всички модерни дизели не можеш да очакваш 1 млн километра просто няма такъв филм. Основната разлика която аз забелязвам е че при дизелите на БМВ има усещането за много по-голяма мошност и при нормално карене не им свършва въздуха така да се каже. Страдат най-често от помпите на рейла и турбини на около 200х км са аут ,дюзи рядко нямат проблеми с охлаждането за разлика от предишните поколения цените в официалните сервизи са неприятни 1\1 с тези на Порше бг.

като цяло нямат база за сравнение с дизелите на ауди в периода 98-2004 тва си е мое мнение разбира се а и като се сетя за ПД съвсем.

Вече 3 -я дизел от 2004 на ауди е нещо съвсем различно доста съм покарал една такава и не е никак зле но пък тя си е при нас от чисто нова(2007), лошото е че един ден покарах 535Д при тва с две години по дърт и на 3х повече километри и кво да ти кажа :( абе счупеняк две турбини задно и няма такъв кеф от дизел :(

Според мен основния проблем с имиджа на БМВ идва от част от собствениците им които просто не могат управляват колата ,която пък е определено по-взискателна към шофера от ауди и правят груби селски прояви особено тук в страната на беззаконието.

почти съм съгласен ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам че сравняваш С5-ицата с 3-ката ти.Имаи предвид че килата са други.Освен това ако Аудито е било хавтоамт ,а БМВ-то ръчка изобщо няма кво да ги сравняваш.Другия проблем на 2.5 е че маркуча към турбото изпуска с годините - като му сложиш ена скоба и не можеш си познаеш колата в ниските.

Обратното аудито 6 ст ръчка БМВ-то 5 ст автомат и дори да са на еднакви производители с на ауди настройките са им различни напълно. Бмв-То с 4х4 и автомат комби е 1695 кг приблизително и е по-тежко от аудито с 2.5 ТДИ авант бая.

Душегуба го спасява единствено софт в сток положението е много тегаво -пак си е мое мнение разбира се особено ако преди тва си карал нещо по-слабичко може да се заблуди човек. На ръчните скорости на 6 -та повече от 4000 х обората сток посмъртно не може да вдигне за типтроника съм карал само на а8 и чесно не ми се даваше газ на тоя таралясник че кат си знам моята да не вземе да роди преждевременно Joke :D предполагам на автомата са му други предавателните съотношения на скоростите както и настроиката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За дизелите на БМВ след като приключиха с ТДС <_< пооправиха сериозно нещата

Mммм да платиха на един унгарец да им проектира новите двигатели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе пич ти си много странен човек <_<

Да не би ауди да имат Ноу-хау над системата комън рейл недей да се излагаш.Те разбараха че е по-добрия вариант доста по-късно от БМВ.

Освен тва в един мотор и карантията е важна там нещо да кажеш подготвен?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Комън рейла не беше по-добър от ПД в началото. Това е истината пич. Просто защото ПД нагнетяваше доста повече горивото преди години от комъна.

Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Комън рейла не беше по-добър от ПД в началото. Това е истината пич. Просто защото ПД нагнетяваше доста повече горивото преди години от комъна.

Ок кажи го в някои санаториум за глухи епилептици :flehan: Покраи наистина по-голямото налягане има толко мизерия и проблеми че и да е имало някво предимство бързо хора с опит и възможности с дизелови мотори ги избягват.

Пък и примерно ПД в туарега да не мислиш че е по-икономична от ТДи-то а като запали или работи си правиш асоциация с руски трактор в тунел :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обратното аудито 6 ст ръчка БМВ-то 5 ст автомат и дори да са на еднакви производители с на ауди настройките са им различни напълно.

Ся гледам че ти си с 3,0 комън-реил и почва да ми просветва за какво говориш (то тва може да се каже че е наи-сполучливия дизел на БМВ) ,ма то в тоя случеи се получава че сравняваш кон с магаре - твоита кола въпреки че е в компактния клас е почти двоино по-скъпа на пазара на старо ,та не виждам за кви сравнения говориш.Въпреки това пак нещо ми се вижда невероятно - дет се вика срещу законите на физиката - 4Х4 ,автомат и повече кила.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аве... то неговото е като оня виц за Сеат Ибиза (BMW-то) и Мерцедеса (в случая - Аудито) :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аве... то неговото е като оня виц за Сеат Ибиза (BMW-то) и Мерцедеса (в случая - Аудито) :flehan:

Душко тва не е сайт за нескопосани вицове :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...