Jump to content

Странен теч на антифриз,съвети


nick7

Recommended Posts

Здравейте,вечерта си оставих колата след като я бях карал и всичко беше нормално.На сутринта тръгвам и гледам лампата за антифриза свети,погледнах казанчето,а то празно,напълних го и огледах за теч но не открих,тъй като валеше дъжд и продължих,но забелязах,че от кората тече течност която трябва да е антифриз,защото дори и да вали вода не би трябвало да олива от купето към двигателя,съответно кората.След това изминах 80км и нивото падна с 4см.Повече нивото не спадна,вярно,че температурите вечерта паднаха с 10гр. но немисля,че се е свила течността.Огледах двигателя,когато беше сух,но течове не констатирах.И до днес колата не е изгубила ниво и не се вижда да има теч.Погледнаха я в сервиз,но казаха,че в момента няма и сигурно се е запушила.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.....Погледнаха я в сервиз,но казаха,че в момента няма и сигурно се е запушила.

Тоз сервиз го избягвай отдалече.

Притегни всички скоби по маркучите - виж как са щуцерите/отцзад на главата за парното, тоз с датчиците и тоз на термостата/.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те така на A3 то ми се беше съвсеееем лекичко цепната пластасовата гърловина, там където е термостата.На место не капе, като върти обаче антифриза сълзи, и го хванах съвсем случайно.

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах когато е напълно загряла колата,когато се включат перките,да изгася двигателя,за да направи налягане,но не се вижда,тапите изглеждат видимо нови.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виждаш ли ги всичките ? Мина време откакто ги сменях , но мисля , че не се виждат добре , ако не се махнат колекторите или поне лапата на мотора + стартера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен имаше странен теч от маркучите за парното,който бяха срязани за троиника за изпарителят.

Оказа се,че когато колата е студена алуминиевият тройник се свива и сълзи,локва беше направило.

Стегнахме ги доволно и сега понякога връзката е влажна,но няма течове. :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Носи си някоя бутилка с вода в колата за всеки случай и много интересно защо не ти е светнала лампата преди това. Възможно е течносттс да е изчезвала доста време по малко и изведнъж да ти е заработил датчика за нивото, когато е останал на сухо и после тези 4ри пръста да са били просто от това, че системата да е имала нужда от доливане, понеже много течност се е била загубила.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при мене единия от течовете които обилно губеше се оказа от щуцера с датчиците основата на блока беше с язвички изшкурих го хубаво и сложих нов и за сега нямам течове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А дали не е засмукало казанчето на парното и системата се е обезвъздушила още един път.Ако не отваряно цяло лято и сега по студеното си го пуснал да духа топло,нищо чудно и от там да ти е станал този номер.При мен стана така,ама като реших да сменям оня фланец на главата.Обезвъздушавах,но съм забравил да отворя парното и след като е загряла на другия ден и отворил големия кръг,в казанчето нямаше никой.Долях и от тогава няма загуба на антифриз.

Редактирано от batiaro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам вече няколко дни и забелязвам,че нивото не се променя,но от тогава парното ми отслабна.Мисля си,че трябва да я обезвъздуша.Не ми функционира пропката на маркуча за обезвъздушаване.Кажете как да я обезвъздуша и кой маркуч е входния на радиаторчето на парното.

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А дали не е засмукало казанчето на парното и системата се е обезвъздушила още един път.Ако не отваряно цяло лято и сега по студеното си го пуснал да духа топло,нищо чудно и от там да ти е станал този номер.При мен стана така,ама като реших да сменям оня фланец на главата.Обезвъздушавах,но съм забравил да отворя парното и след като е загряла на другия ден и отворил големия кръг,в казанчето нямаше никой.Долях и от тогава няма загуба на антифриз.

Ауди 80 няма кранчета има клапа за въздуха,така че няма значение на какво положение е врътката. Пробката на маркуча за парното може да се оправи като се сложи вентил с гайка от моторетка или нещо друго .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при мен вече 2 пъти ми го е правила този номер-спукан маркуч с едвам забележима цепка,която явно изпуска при по-високо налягане.Първия път ми хвърли доста вода (беше намокрило делкото и ми угасна в движение) тогава не го измислих на място,просто си долях на другия ден и карах така 1 седмица докато ме изяде любопитството какво е станало и съвсем случаино го открих.Следващия път беше лесно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си патих от пластмасовия щуцер на главата който е към парното, уж видимо здрав и с сменен О пръстен, но леко капе при горещ двигател и работно налягане .

(капе по горещия блок и се изпарява -нищо мокро ) После го свалих разчовърках и се оказа целия в шупли ,смених и двата заедно с тройника с датчиците за температурата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето тук има подобна тема: http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=123096&st=0&p=1820655&fromsearch=1entry1820655

Редактирано от НаскоТ4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не отваряно цяло лято и сега по студеното си го пуснал да духа топло,нищо чудно и от там да ти е станал този номер.

Ти имаш ли представа каква простотия написа?

Е заради такива индивиди, като теб, този форум заслужава своята участ, да тъне в неведение.

Имаш ли бегла представа за принципа на действие на охладителната система на тези автомобили?

:steinigung:/> :steinigung:/> :steinigung:/>

Апелирам горното мнение да не се взима под внимание ! ! !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти имаш ли представа каква простотия написа?

Апелирам горното мнение да не се взима под внимание ! ! !

Извинявам се за подвеждащото мнение.Допуснал съм груба грешка,която може да подведе колегата.Подкрепям мнението ти и дори предлагам,ако е възможно,модераторите да изтрият моето,което явно е меко казано,неточно.:zustimm:/>:respekt:/>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам едно въпросче , някой знае ли къде продават алуминиеви фланци за парното и термостата на АБК ?

Първите АБК/АБТ са били с метални такива фланци ! Моята също беше така !

После слагат пласт-шитни и се почва !

Търси някое АБК 91-ра/92-ра година !

ОЕМ не се предлагат такива вече !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Търсих доста , но не успях да намеря. Купих си от първата морга алуминиев фланец с 3 подгревни свещи и ще го сложа. Може би свещите ще ги оставя за другата зима , но поне няма да ми тече антифриз .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги , имам нужда от помощ. Махнах стария фланец от главата и сложих новия , но при слагането бутнах леко входния маркуч за парното и се отпори директно с пластмасовата част на радиаторчето . Изолирах радиаторчето , обезвъздуших си изпарителя на газовото , но имам проблем с масления охладител. През него не иска да потича антифриз. Пробвах се няколко пъти да го обезвъздуша , но не се получава. Каква е последователността по наливане на антифриза и обезвъздушаване на цялата система на тази кола ? За парното се ползва пробката на изходния маркуч , но за този охладител има ли някаква тънкост ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...