Jump to content

Recommended Posts

Искам да попитам дали някой е карал с масло "AMSOIL", понеже доста приятели ми го похвалиха но не карат АУДИ.Доста прочетох за него и засега оставам с добро впечатление.Колата е А4-1.8Т  98 год.

Ако мястото на темата не е тука нека да бъде преместена .

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

AMSOIL е хубаво американско масло, зависи коя серия и кой вискозитет си харесал. Беемвисти и Субаристи много го хвалят, а в техните форуми е на особен почит. Трудно се пазарува от USA, а и с доставка до BG сметката набъбва драстично.  Имат европейска серия масла, които не са "хай-енд" продукти. Според мен има и аналогични европейски масла с много добри качества. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С куриер ли го докарваш до БГ, цената е супер, но ако е с доставка през митница (както повечето стоки от USA), ще има и мито и ДДС.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами колега честно казано незнам как ще дойде казаха ми че това ще е крайната цена.поръчал съм го от един колега

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Още малко инфо

 

През 1972 г. AMSOIL първи изкарват на пазара за автомобили 100% синтетично отговарящо на API SE стандарта. По тази причина The First in Synthetics е запазено лого на компанията. Пионери са в немалко насоки:

-първи предлагат концепцията за удължен интервал за смяна на маслото - 40 хил км / 1г.;

-първата американска компания използваща NOACK тест за изпаряемост определящ качеството на маслото;

-първи произвеждат синтетично масло за дизелови, състезателни, турбо и яхтени двигатели;

-първи предлагат синтетични масла допринасящи за икономия на гориво;

-първи произвеждат синтетчно трансмисионно масло;

-първи произвеждат синтетично масло за 2 тактови двигатели за смес 100:1;

-първи произвеждат синтетично масло за автоматични трансмисии....

Масово производителите на масла изпалзват петролни продукти, подложени на определена обработка и така ги наричат "синтетични". Една от причините е, че повечето от тях всъщност са петролни компании.

За разлика от тях AMSOIL използват основно polyalphaolefin (PAO) като базисни масла и 11 вида добавки към двигателното масло. Това определено е доста по-скъпо от петролните деривативи. Затова и не се препоръчват никакви aftermarket добавки - всичко нужно е вътре. Според специфичните нужди (бензин, дизел, състезание, трансмсии, удължен интервал, екстремна температура и др.) се подбират и комбинацията от съставки.

У нас, всеки който е опитал AMSOIL не иска да го сменя с друго масло

Наливай смело Amsoil и очаквам да почерпиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Цитиране на предходен пост!

Тия дни ще го сменям Керпи че се преди няколко дни се прибрах от морето и ще го сменям тая седмица.Бакала остана доволен засега

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Ами мога да кажа че засега съм много доволен,колата утихна,спряха да ми тракат повдигачите.За разлика от предишното масло топла или студена те си потракваха леко и ме дразниха.Мога да кажа само че маслото е СУПЕР.Който не е сложил може само да съжалява

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...