Jump to content

Тече нафта Audi A3 8L


Livestock

Recommended Posts

Здравейте колеги,

имам следният проблем. Колата е A3 8L 96' 1.9 TDI, а от няколко седмици забелязах, че от единия от маркучите, който излиза от горивния филтър - капе нафта. В началото беше доста незначително, но сега дори и на кратки разстояния си тече. Въпроса ми е как се води точно този маркуч, само той може ли да се смени или вървят в комплект двата, с този който е успоредно до него и груба ориентировъчна цена, ако някой ги е сменял ?

Мерси и поздрави!

post-89348-0-99791200-1406474020_thumb.j

post-89348-0-61739900-1406474021_thumb.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

отиваш в някоя автоморга и си вземаш това което ти трябва . може и по отделно . единият вариянт . другия ако ти се забавлява е парче маслоустойчив макуч кербоваш и си ти. за препоръчване е от морга ще те изкара повече от боклуците които се продават на нашия търгашки пазар . да ма звиняват търгашите /търгофци/ ама си е точно тъй

Редактирано от lubo1918
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То е ясно, че ако отново се окаже трицифрена сума за един маркуч, по моргите ще се обикаля. Но първо винаги гледам, ако има възможност да се сложи ново. Иначе някой друг колега да знае как се казва, поотделно ли се сменя и г/д цена ?  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, което успях да намеря е, че двата маркуча (от снимката) вървят комплект под този парт. номер 1J0130307B. И цената им респективно е 130$+, та колеги дайте съвет, дали черният маркуч може да се замени с друг горивен маркуч, за доста по-евтина сума. Какъв точно ? Къде бихте ми препоръчали да отида? И най-вече дали някой от вас го е правил като процедура ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А поне до колко бара налягане да търся маркуч, че не намерих инфо? Някой нещо? Че ме чака път и трябва бързо да го оправя това. 
Мерси предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За налягането не мога да кажа,но ти трябва вид маркуч,който е устойчив,демек да не се скапе от нафтата.

На 2-ката съм имал проблем със скъсан маркуч за излишната/обратната нафта/ и съм търсил чаркалаци в магазини,продаващи аксесоари и части за товарни автомобили/камиони/,като бързи връзки,маркучи и т.н.

Примерно-http://www.hitautoparts.com/index.php/joomshopping/product/view/22/363

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така колеги, тъй като впоследствие забелязах, че и от двете страни на клапана, маркуча обилно е с нафта, очевидно проблема е в клапана. Взех такъв от Ауто+ за 14 лв и за момента всичко заспа и няма течове.

Благодаря отново!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...