Jump to content

Избор на Audi TT 8N


Recommended Posts

Здравейте,

 

Замисля да сменя возилото... 6 год. стигат :blush:, супер доволен съм от 80ката, но е време за промяна, че то стана като при социализма, цял живот с едно возило. Мисля този път да е нещо далеч по непрактично, а именно Audi TT 8N, от край време ми харесват формите и дойде моментът, в който мога да си го позволя.

 

Какви са изискванията: бях си казал, че следващото ми Ауди ще е 100% quattro и мисля да го изпълня. Други претенции нямам честно казано.

Не мисля да тунинговам, принципно версията 180 коня би трябвало да ми стигнат. Газовият инжекцион ще е факт /личен избор/, виждам, че двигателят с 225 коня е по-оскъден откъм място за поставяне на изпарител. Срещнах мнения, да гледам моделите около 2000год със спойлер и ЕСП серийно. Някакви съвети или насоки можете ли да ми дадете какво друго да гледам? Полезно би ми било колега от София с такова возило да отдели час-два, да почерпя и да сподели впечатленията си. В Rent a car не можах да намеря ТТ 8N, има само новото, ако някой е виждал, ще ми е много полезно да наема едно за 24часа :bia:

Ако коментираме и конкретни обяви в темата, ще бъде перфектно!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей! Хубаво са те насочили да бъде след 2000 година. Дори ако намериш такова с код на мотора AUQ, още по-добре. Там турбото е K03s, а не K03. Разгледай тази тема -------> http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=124674, както и останалите в секцията на ТТ тук във форума. Ще намериш много полезна информация от другите мнения. Иначе най-вече внимавай с турбото, дебитомера(мени обороти) и дисплея на таблото (слабо място при тт първо поколение). Окачването на повечето ТТ-та е същото като при Голф 4, така че е солидно и не е сложно за ремонт. Като подръжка тази кола бих казал, че е доста добре, за това което предлага. По-скъпите елементи са фарове, стъкла, огледала и т.н. Отдолу си е чисто А3/Голф 4.

Редактирано от Alex_Heat
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Цитиране на предходен пост!

Не са само от софтуера тия 30 коня. Ес-ката е по-голяма от другата и е с по-малко на брой лопатки на перката.

намерих това във ФВ форума: http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=52&t=351661&sid=34e063c0f9925eabaa5d78ddbb5d9bdc

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето малко повече разяснение -----> http://euroturbo.net/product-info/vw-1-8t-engines-stock-components/1-8t-oem-turbo-index/.

 

Общото взето ТТ-та до есента на 2000 година са с турбо К03 с налягане близко до максимума си и с ремап няма кой знае колко разлика, докато К03S може да достигне до 215 к.с. Така е според сайта, някой ако има личен опит, нека сподели повече ;)!

Редактирано от Alex_Heat
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

 

Да, това е в лекия вариант и не е толкова фрапантно. В тежкия изгаря таблото и след това колата няма палене, докато не се оправи. 

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Таблото не изгаря, колега.

Един процесор дефектира на километражите Йегер/МагнетиМарели и стрелките не отчитат правилно.

Дисплеите и на двата вида се подменят и забравяш за проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...