Jump to content

Преден капак


s7animir

Recommended Posts

Пичове, днес имах малко работа по колата и като реших да затворя предния капак се затвори само от дясната страна, а от лявата не иска. От какво може да е, преди време жилото беше заяло и не искаше да се отвори капака, но го оправих и от тогава дясната страна на капака стой малко по нагоре от лявата, а днес лявата не иска да се затвори. От жилото ли ще е проблема или да търся някъде другаде проблема?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Погледни на самия капак има едни 2 стърчащи с пружини, които всъщност служат за това - те се регулират - колко стърчат и странично. 

Регулирай ги и ги смажи малко където контактуват с резето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другото е да е заял самия механизъм на въпросната брава. Вкарай плоска отвертка между пружината и изкриви леко навътре. Ако е заяла бравата или жилото ще мръдне и после ще се затвори капака. Хубаво е бравите да се пръскат с бяла грес за да не клеясват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разхлабих тези 2 брави, но се затвори плътно само отдясно, а отляво си стой отворено и жилото въобще не хваща бравата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тогава развий шиша отгоре няколко оборота за да видиш дали ще затвори и отляво. Накарай някой да дърпа ръчката, а ти гледай дали сработват двете брави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз точно отгоре ги развих, защото с отвертка не ставаше и пак не се затваря, а точно сега няма кой да намеря да дърпа ръчката отвътре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С отвертката бъркаш ДОЛУ в бравата и преместваш „телчето” да отиде към центъра на дупката на бравата. Ако е запекло в крайно положение колкото и да развиваш болта отгоре няма да се заключи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стана така, че капака го затворих, но не иска да се отваря. Току що успях да го отворя, но не знам къде да търся проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има едни пластмасови щипки, които държат жилото. Виж да не се е счупила някоя и да се е опуснало жилото. Бяха 2 или 3.

Сложи кабелна превръзка, ама гледай да е здрава, защото трябва да е и тънка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно това направих, едната пластмаса беше счупена и явно от там жилото се е отпуснало, но и нов капак си трябва, защото колата е имала удар отпред в дясно и е закърпена колкото може. И днес ми влезе мухата в главата за S-кова предница, но не знам какви пари ще ми излезе предна броня, преден капак и 2 калника.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За S-кова предница - 200-250лв калник, 500лв броня, капака е същия 100-150лв върви.

Редактирано от radi_nrj
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще трябва да търся по нататък цяла предница от някоя S-ка, ако тук изскочи някоя на части ще е добре. Проблема е, че джантите ми ще се скриват в калниците и с някакви фланци би трябвало да стане работата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема с моя капак е, че в момента мина ли през някоя дупка капака се отваря от лявата страна. Чудя се да развия ли с още 1-2 оборота тая закопчалка с пружината или направо да си търся нов капак, че ми писна вече, след като са я блъснали явно не са я оправили като хората и сега аз трябва да оправям тия простотии. Трябва да взимам нови предни подкалници, нова броня и нов капак, да се боядисат и да се наместят като хората.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И да вземеш друг капак пак трябва да нагласяш това.

Там, където се откопчава развии малко, за са отпусне, т.е. да е по-малко притиснат към купето.. Не успява да го захване добре.

 

То реално закопчава на главата на болта с процепа. Пластмасата с пружината е, за да вдигне нагоре като дръпнеш ръчката.

 

Нагласят се 2 неща

1. това нещо да влиза централно в отвора - има широка гайка в основата на стърчащото с пружината - разхлабваш и местиш, ако трябва.

2. Главата на болта - колко да стърчи - не мога да си спомня обаче контрата дали не беше точно гайката от т.1 - разхлабваш и развиваш болта с цепката малко и пробваш.

 

Само гледай да не стане да не можеш да го отвориш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами като си играх да го нагласям на 2 пъти стана така, че не можах да го отворя, а и искам да си сменя капака, защото точно където са тези пружини от натискането на капака се е вдлъбнало и мисля, че самия капак е крив, от както колата е при мен капака не си влиза плътно, а трябва бая да го блъскам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Тези ключалки са излишно усложнени.Да добавя че на тази недомислица има значение и дължината на жилото за правилна работа.Докато си играете с центровки вържете с тънка телчица жилото между двете ключалки ако не можете да го отворите :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...