Jump to content

Recommended Posts

Доста хора се "чипосаха", но още никой не е показал резултати от дино тестове, температура на колекторите преди и след тунингът, и други подобни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 221
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Разбира се! Нали ако го направят ще изпаднат вероятно в несвяст от това как след са дали цели 115лв за чип показателите едва-едва надвишават заводските :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А къде има такъв стенд? Това е много скъпо! Аз се доверявам на производителите на тунинг-чарковете. Освен това ще забележа разликата, няма начин!

Редактирано от Andy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно така е станало, но ми е простено - не съм от Сф.

Пише, че измерва мощността на колелата. Може би от тук идват малките разлики преди и след "чипосването". Мощността, която обявява завода-производител, е на двигателя. Мощността на предните колела е друго и винаги е по-малка от предписаната за ДВГ. Замислих се над поста на WiZi - за малката разлика в показателите след чип-тунинга. Възможно ли е да кажем едно Ауди 1.8Т след чип-тунинг да отчете на стенда не 195 коня, а да кажем 178? Според мен - да, защото пише че стенда измерва въртящия момент и конските сили на колелата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми се вижда логично да се направи тест преди и след тунинговането, и тогава ще е най-обективно. Доколкото помня, тези тестове си влизат в цената на тунингът, ако го правиш в проспийд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адаш, а ти сети ли се, че загубите по трансмисията са ясни до най-малкият милимундер и по този начин когато знаеш конете на колелата еуементарно можеш да изчислиш конете на двигателя :hilezh:

Редактирано от Wizi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адаш, а ти сети ли се, че загубите по трансмисията са ясни до най-малкият милимундер и по този начин когато знаеш конете на колелата еуементарно можеш да изчислиш конете на двигателя :hilezh:

не си много прав че са ясни, а доста варират да ти кажа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно мога да се съглася със SLAF че загубите не са толкова ясни и зависят от изключително мн неща... Най-точно би било да се мери преди и след чипосването... а друг е въпроса дали има въобще неква фаида при атмосферките... аиде за турбо колите ясно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не си много прав че са ясни, а доста варират да ти кажа.

ясни са си, за различните предавания си има определени коефициенти и се получава каквато мощност искаш.... на вала, на гумите и тн

Напълно мога да се съглася със SLAF че загубите не са толкова ясни и зависят от изключително мн неща... Най-точно би било да се мери преди и след чипосването... а друг е въпроса дали има въобще неква фаида при атмосферките... аиде за турбо колите ясно...

за меренето преди и след тунинг съм абсолютно ЗА ! Така веднага може да се види дали въобще тунингованата кола е в час още преди да се започне всичко . Нещо , което е доста важно особено тук в БГ с наще 300 000+ кошнички :hilezh:

Досега няколко наши клиенти са ходили в Проспийд на дино тест преди и след чипването и мога да кажа , че колегите се отнасят коректно и по никакъв начин не влияят на резултатите , както и на самите клиенти . Така , че спокойно може да си ги замерите. Най-добре е даже да се събере цяла групичка, ще стане и по-евтино

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А като ти е студено маслото какво е влиянието на предавателните отношения върху загубите от триене.

Работата както казват колегите е доста относителна. Освен ако не си великан да изчислиш загуби при триене с 75/90 масло при 5градуса на маслото при зъбна предавка от ред.. еди кой си. Съответно със градус на зацепване на колелата който трябва да знаеш. Така да се каже .. хората се учат по 10 години да правят скоростна кутия.. сега им казваш че било лесно :hilezh:)) Да си хвърлят дипломите трябва май.

Мисля че Преди и След си остава верния избор. ... така нещата пак са относителни , ама поне им знаеш отношението :hilezh:... и най важното , имаш отправна точка, т.е измерителния уред... Мисля че той за това е създаден за да измерва тия стойности.

Редактирано от AUDIST
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се! Нали ако го направят ще изпаднат вероятно в несвяст от това как след са дали цели 115лв за чип показателите едва-едва надвишават заводските :D

И каде ги тия чипове по 115лв?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Женски пазар. Като тръгнеш от горе след 40м от дясно. Една тъмно зелена сергия. Дава 3 години гаранция от производителя със сертификати на TUV и ISO 9000. Ама мини ако можеш по-рано, някъде до към 10 сутринта, че много бързо свършват.

Редактирано от Wizi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не само температурата на мслото ами и състояние на скоростната кутия (износване и т.н.) диференциял.. Разбира се хорат са казали 25% +/- еди си колко и са заложили някакъв теоретично пресметнат коефициент на загубите... Най-верно преди и след тунинг така поне заеш дали има ефект

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Женски пазар. Като тръгнеш от горе след 40м от дясно. Една тъмно зелена сергия. Дава 3 години гаранция от производителя със сертификати на TUV и ISO 9000. Ама мини ако можеш по-рано, някъде до към 10 сутринта, че много бързо свършват.

Отидох към 6:20am та успях да се вреда да взема 3 ако на някй му трябва ще ги дам на промоция 116,50 лв. за бройката да имам далаверка и аз :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

прати ми един по АИСКЮ-то да не се разкарвам!!че ми трябва един резервен ,за косачката ми трябва за моравата че нещо куцо пиле ми се види!!! :hilezh::hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

прати ми един по АИСКЮ-то да не се разкарвам!!че ми трябва един резервен ,за косачката ми трябва за моравата че нещо куцо пиле ми се види!!! :hilezh::P

сложи и спортен филтър

да видиш как че започне да коси

направо че разноси

:P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ааа....недей аз на мойта и сложих и сега не моем я догоним,че я пускам сама да "пасе"и много интересно изписва в/у тревата четири преплетени кръгчета?!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде маааалко поне да се разгледаж из темата, която и без това е от 20 мнения и берем сам разбереш отговора на въпроса ти.

МЪПЕТ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо просто не ПРОЧЕТЕТЕ, вместо да предполагате, дочувате, гадаете, питате и пр.? Дал съм линк към страницата им с дино стенда, а от там си има линк към цените им.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Се съберем десетина ненормалника и да питаме за отстъпка?

Аз съм навит. Можем да го наемем за 1-2 часа или колкото там са необходими да се направят по 1-2 измервания на всичките коли дето ще се съберем. На нас двамата с теб ще ни е най-интересно какви коне дава на газ и на бензин:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз така и не разбрах или поне не прочетох дали някой си е сложил чип-тунинг!? Толкова ли няма някой да сподели впечатление или поне да каже при кой си го е правил?! Никой ли не се е възползвал от предложенията на prospeed, digital tuning ili vi-max?! Лично мен доста ме вълнува в момента, защото съм заделил сума :wink: Но още не съм решил къде! Аз винаги съм бил на двете крайности, в смисъл, ако 110% съм сигурен кое е най-добро - цената не ме касае, винаги взимам най-доброто! Но в случая с чип-тунинга в БГ явно не е така! :hilezh: Още повече при положение, че всики много добре знаем, че 800-1000лв!!! не е нормална цена за БГ! Дори и за DE идва множко! На какво отгоре този бизнес си позволява да държи цени, които са 1 към 1, че дори и по-високи от тези в западна европа! Аз лично не сещам за друг такъв бизнес. Но, както и да е, явно си се поддържат, лошото в тази поддръжка е че няма и реална конкуренция, което идва да докаже и горните ми думи, че няма най-добри, което пък означава, че никой не заслужава да отида и да дам парите СИ на него! Глупаво е! Аз съм свикнал, ако решавам да давам пари за нещо, да ги давам за най-доброто или поне с удовлетвореността, че е от по висока класа. Но тъй като няма такъв избор, мисля да прибегна до услугите на не толкова "известни" тунери, на по-нормални цени! Така или иначе, явно всичко е прах в очите на потребителя, а ефекта е един и същ!

Поправете ме, ако греша! Бих се радвал да е така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...