Jump to content

Автоматични скоростни кутии


Nikieva

Recommended Posts

Абе не съм наясно изобщо какво е "автоматика",както мисля и други членове на форума.

Ако може някой да обясни,да копира,или да прикачи чертеж или илюстрация,да разберем какъв е принципа на действие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
  • Отговори 212
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

а също несъм на ясно с автоматиката но пък за сметка на това карам автоматик и съм разглабял автоматична скоростна кутия :flipoff: ама още се мъча да я зглобя такаче ако някои има няква литература да дава насам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да не пускам нова тема, искам да попитам всички с автоматици, дали ползват ръчната винаги когата остават колата на Р(аркинг).

Аз ръчната не я закачам почти, но няколко човека ми казват да я ползвам, иначе съм щял да прецакам заключването. Според мен би трябвало брата немец да го е направил така че да не се чупи така лесно и ръчна да се ползва само при паркинг на зверски наклони, ама да ви попитам, че то и книжка нямам да прочета поне :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз винаги я ползвам! Просто е въпрос на навик! И по принцип съм чел, че не само че е препоръчително, а е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да се използва!.

А дали ще прецакаш нещо - нямам представа!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да не пускам нова тема, искам да попитам всички с автоматици, дали ползват ръчната винаги когата остават колата на Р(аркинг).

Аз ръчната не я закачам почти, но няколко човека ми казват да я ползвам, иначе съм щял да прецакам заключването. Според мен би трябвало брата немец да го е направил така че да не се чупи така лесно и ръчна да се ползва само при паркинг на зверски наклони, ама да ви попитам, че то и книжка нямам да прочета поне :rolleyes:

Колега , по принцип заключващия механизъм за паркинга е много здрав, но е препоръчително да дърпаш ръчната когато спираш на наклон, иначе ако си забелязал много здраво изчатква откъм предницата като изкараш лоста от P. Най - добре като тръгваш( при наклон) първо да превключиш на R или D, и след това да пуснеш ръчната, така не се натоварва механизма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега , по принцип заключващия механизъм за паркинга е много здрав, но е препоръчително да дърпаш ръчната когато спираш на наклон, иначе ако си забелязал много здраво изчатква откъм предницата като изкараш лоста от P. Най - добре като тръгваш( при наклон) първо да превключиш на R или D, и след това да пуснеш ръчната, така не се натоварва механизма.

На моята кола не може да се премести лоста, ако не е натисната спирачката. Мисля че целта е точно това което казваш. :hilezh:

п.п. Между другото ми направи впечатление, че ако не е натисната спирачката, ръчната /при мен е електро-механична/ не се изключва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моята кола не може да се премести лоста, ако не е натисната спирачката. Мисля че целта е точно това което казваш. :gruebel:

п.п. Между другото ми направи впечатление, че ако не е натисната спирачката, ръчната /при мен е електро-механична/ не се изключва.

И при мен е така, това не е свързано с автоматика, аз съм с ръчна. При по новите модели ел. механичната не мойе да се пусне без натисната спирачка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Имам питане тази скоростна кутия къде може да се провери в какво здраве е и колко е скъпа за сервизиране ако се наложи?

54888401rc5.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Здравейте ,колеги!Мисля ,че мога да кажа на колегата откъде да види чертеж на автоматична скоростна кутия за ауди80!Сайта е руски,само че не мога да се сетя точно името ,но аз съм свалил ръководство за експлоатация ,така че мога да го изпратя на всеки който иска!моят имейл е bokahunios@abv.bg!А ако ми кажете как да го кача тук,още по добре,ще го четат всички!А на колегата дето пита за една кутия ,която доколкото виждам от снимката е четиристепенна ,значи колата е В-4,аз съм с В-3 и миналата година по това време ми се наложи да правя скоростите ,взеха ми 900 лева в джемини,дето е на разклона за банкя и досега нямам проблем,доволен съм ,но мисля че е доста скъпо!А сега ,за да не отварям нова тема ,ще помоля ,ако може някой да ме открехне как се проверява маслото на скоростната кутия? Знам,че трябва да е топла колата над 60градуса,но трябва ли да работи или трябва да е загасена ,когато се гледа маслото на пръчката,защото дава различни показания при двата варианта ,интересува ме кой е правилният ,при работеща или загасена кола?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Във връзка с темата да попитам:

Вярно ли е, че когато се спуска по инерция не трябва да се включва на позиция N и ако да - защо?

Или примерно, когато се наближава червен светофар, предварително да се включва на N и плавно да се спира и изчаква зелена светлина пак ли е нездравословно за автоматичната скоростна кутия?

Моля за аргументирани отговори.

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен това са глупости. Скоростната кутия е направена сама да влиза в свободен режим щом отпуснеш газта и най-малкото разхождането из предавките докато си в движение логично няма как да не вреди, освен когато говорим за ръчен режим +/- при D.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоростната кутия е направена сама да влиза в свободен режим щом отпуснеш газта и най-малкото разхождането из предавките докато си в движение логично няма как да не вреди...

Хем сама се влиза в "свободоен режим", хем с лоста вреди. Каква е логиката?

Според мен, при положение "N" маслената помпа не работи. При престой това не е проблем, но при движение турбината се върти "на сухо" и това е причината да не се препоръчва спускане по инерция и теглене.

Пак с уточнението, че не познавам много добре у-вото на автоматика, не виждам причина да се стои на "D" на място с натисната спирачка. Ако беше толкова по-добре от "N", то стартовете с натисната спирачка и вдигане на оборотите до 3-4000 също нямаше да натоварват конвертора, а само сателитите на предавките.

В крайна сметка управлението е със соленоидни клапани, които вероятно имат заложени милиони работни цикли и не виждам как от малко по-честото превключване D-N-D на място могат да се повредят.

.... разсъжденията са ми върху кутии тип ZF 4HP18, 5HP19 и др. подобни, т.е. "класически автомати с електронно управление".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз все съм се чудел защо я има изобщо позицията "N, щом е вредно да се движи на нея и ако все пак е вредно, защо го няма описано в ръководството за експлоатация на автомобила. :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Позиция N е заложена технологично за да премине през нея кутията от D към R и обратното, както при репатриране и сервизни манипулации по автомобила но не и за движение. Това се отнася за типтроника при всички марки автомобили. Аз от 1999г. "преминах" на автоматик ( Е39, W203 и сега В7 multitronic ) и не ми е минавало и през ум да ползвам позиция N. Незная дали това правило важи за multitronic-а, но продължавам да го спазвам и до сега при никай автомобил не съм имал и помен от проблем с кутията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако забелязвате случайно лоста мисля на всички кутии производство 1990-2000 година преминава свободно от D към N. Лично аз не виждам проблем чакайки на дълъг светофар да я превключиш на N, единственото предимство което това носи според мен е по-малкото загряване на маслото докато чакаш. Това говорим за кутии с хидротрансформатор а не за мултитроници или DSG подобни кутии.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз използвам N, защото когато чакам на сфетофар на D с натисната спирачка се усеща, че двигателя е под напрежение. Като вкюча на N се усеща, че двигателя се успокоява и дори предницата пада леко. Когато спускам по надолнище и съм на D по инерция (без газ) - двигателя убива скоростта. Когато спускам по инерция на N - колата ускорява. В ръководството на стр. 71 пише, че ако минем на N, трябва да отнемем газта, за да паднат оборотите и чак тогава да включваме на D. Нищо повече. Както каза колегата по-горе - минаването от D към N и от N към D е абсолютно сободно по време на движение. Ако имаше някакъв проблем, мисля, че все някък щеше да бъде указано или възпрепятствано(примерно бутон на лоста, натиснат педал и т.н.)

Други мнения?

Редактирано от Lego
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се ли досещате, че някой път може да ви се наложи да ви теглят поради повреда и какво - ще я оставите на D ли хахахахах! Аз карам автоматични скорости и не виждам абсолютно никакъв смисъл да се използва N скоростта освен при повреда, не мисля и ни най-малко, че "колата е неспокойна" докато е спряла и седи на D .. Не мисля, че изобретателите са толкова тъпи та да направят да е така, пък и нали все пак трябва автоматичната скоростна кутия да е комфортна, а не да си играеш като луд на всяко спиране да буташ лоста :bia::) И освен това няма никакъв смисъл да дърпате ръчна докато сте на P(паркинг) името си го казва освен при голям наклон :hilezh::D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...