Jump to content

Проблем със задна предавка на А6 С5 98 г.TDI 150кс Автоматик


SLAYTER

Recommended Posts

Здравейте колеги,

тази сутрин след като паркирах пред блока установих че при превключване на задна ® колата направи

пауза от няколко секунди и след това рязко включи. Автомобила е Ауди А6 С5 150 кс 98г ТДИ автоматик типтроник не е куатро.

На (D) се движи ОК, но след като пак я пробвах да паркирам назад отново направи кратката пауза и после внезапното включване.

Предишния собственик ми е приятелче и сподели че маслото е сменявано преди има няма 5-10 000 км.

Предварително Ви благодаря за споделените мнения и съвети!

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, приготви се за ремонт! Преди 2 месеца на мой приятел му започнаха така проблемите със задната скорост, че даже изобщо спря да може да включва задна и в крайна сметка даде 2200лв за ремонти. Закарай я да я погледнат по-скоро, защото тя изведнъж, ще се предаде. :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей и благодаря за бързия отговор, дано ако е "хваната" по навреме да не ме изръсят толкова

имам телефона на едно момче евентуално да започнеме с диагностика на кутията или нещо от сорта. Въпреки че е ме е много яд преди 2 седмици и направих рециклиране на рейката на волана и тъкмо мислех че съм приключил с финансово тежките ремонти. Ако можеш да препоръчаш някой сервиз или човек само ще ми бъдеш в помощ.

Благодаря предварително!

Редактирано от VBI
Цитиране на предходен пост!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами попринцип ако си от София знам един Коко, дето е известен и добър, ама тоя моя същия приятел дето казах преди това ходи при него, и уж всичко беше наред, ремонтираха я за около седмица и като си я взе човека, тръгна към тях и спирайки отпред, включва задна и пак к.р. На всичкото отгоре се опитаха да го обвинят него, че е направил нещо за да я счупи пак и как не е било възможно това, бил ударил със засилка в тротоар назад...и некви е такив тъпни, та не съм сигурен дали да ти го препоръчам него. Иначе си разбира от работата, ама явно се правят на луди, както всеки майстор в България.

Аз ти давам телефона му, но пак ти казвам, всички казват, че е много добър, но явно се прави на луд от време на време. Те на - 0888135077 - Коко

Ако искаш зачакай още някой колега да препоръча майстор и тогава пристъпвай към действие. :zustimm:/>/>/>

Редактирано от Creative89
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свързах се с майстора на който вече имах телефона и човека ще ме приеме утре. Колеги остана ли доволен ще Ви го препоръчам, но честно казано мен ме е шубе от финансовата диагноза най -вече, иначе то е ясно че има ли пара всичко се прави. Иначе съм от София ако някой иска съвет за кормилната рейка, мога да дам инфо - това ми беше последния ремонт(засега). И ти благодаря колега за отзивчивостта.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходен пост!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За нищо. :zustimm:

Пиши, като разбереш какво става. Дано не е нещо голямо, ами още да си в начална фаза и да минеш тънко. :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега слязох на паркинга пред сградата и пробвах колата заедно с предишния и собственик - и сега си работи нормално. Явно може би и аз се филмирам излишно но въпреки че тоя s-троник поне така знам че и се казва на тази скоростна кутия работи със забавяне (не е като новите автоматици с плавното превключване) Все пак ще я откарам на една диагностика, но силно се надявам да е било нещо моментно(все пак проблема е от тази сутрин). Колега на твойто приятелче горе долу колко е било забавянето при превключване на задна на мен сутринта ми се стори че ако преди е било секунда- две, днес беше 4-5.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами имаше 2-3 сек забавяне и след това се получаваше зверски удар. А и докато се караше, сменяше предавките с ебахти удара. Дефакто накрая точно преди да спре да има задна изобщо имаше и един друг проблем, че като спре под наклон някъде и после нема мърдане на лоста. Та спираше на ръчни и т.н. щото един път се налага да го теглят леко назад за да може да включи на скорост, щото иначе неможа да мръдне лоста. Виж направи една диагностика да ти е мирна душата и тва е. Също така питай дали е сменял филтъра на скоростите твоя приятел. :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...