Jump to content

Ауди А3 - Дебитомер - капут


Recommended Posts

Колеги... аз знам на къде отива работата май ама все пак да се посъветвам с Вас. Дебитомера записва грешка в компа - 16486/P0102/000258 - Mass Air Flow Sensor (MAF/G70): Signal too Low . Преди беше временна и се триеше, дори и сама изчезваше от време на време. Ама сега вече не се и трие. За почиствания дума да не става. Пробвано няколко пъти и вече не помага. Сега преди да го сменя с нов искам все пак да го проверя като живи данни какво показва и да го споделя с Вас и да обсъдим. Обаче ше трябва да ми обясните в коя група на Ваг-Ком и какво точно трябва да следя и гледам? На празен ход или на скорост? На коя скорост и на какви обороти? Все такива неща дет не съм ги правил досега. И още нещо се сетих да питам Може ли от тва че дебитомера е дал фира да ми запише грешка за ламбда сондата? Благодаря предварително на отзовалите се!

ПС: Само още малко инфо за да не ме питате излишно. На откачен и на закачен дебитомер колата върви и ускорява иднакво. Разхода се е вдигнал осезаемо и на газ и на бензин. Приритва от време на време когато седя и си чакам на сфетофара (но това мисля че няма как да е свързано с дебитомера)

Редактирано от Иван Баев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 109
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Отиваш в някоя морга и пробваш. Като намериш читав ще разбереш.

При мен избиваше сума грешки и като го смених колата се подобри осезаемо и сега няма грешки.

ЕДИТ: @Moonland точно ламбдата дава грешка при прецакан дебитомер - не бъркай човека

Редактирано от Triger
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Няма логика ако имаш проблем с дебитомера да записва грешка за ламбдата. Двете нямат пряка връзка едно с друго.

И аз така си мислех. Сондата ще я мисля по късно.

Отиваш в някоя морга и пробваш. Като намериш читав ще разбереш.

При мен избиваше сума грешки и като го смених колата се подобри осезаемо и сега няма грешки.

Е да ама аз искам да проверя живи данни. Затова искам да разбера как чрез ваг-ком да проверя тая работа. Ако някой знае, а то със сигурност някой знае, да каже :)/>

Редактирано от Иван Баев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих взел направо нов, какви автоморги, че след 2 месеца да цъфне пак! Това е компонент, който се знае, че има все пак ограничен живот. Купуваш нов, не е чак толкова скъп и нещата заспиват за още 5-10 години.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих взел направо нов, какви автоморги, че след 2 месеца да цъфне пак! Това е компонент, който се знае, че има все пак ограничен живот. Купуваш нов, не е чак толкова скъп и нещата заспиват за още 5-10 години.

И аз змятам да е нов, но проверката на тоя си остава :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10-ти и 11-ти канал са релевантните за лог.

И какво точно трябва да показва там за да се сметне дебитомера за читав и работещ и какво за да е здал багажа?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма такава рецепта.

Правиш лог на тези 2 канала веднъж на пълна газ от 2000 оборота до приблизително макс. обороти на 2-ра скорост и после същото на 3-та скорост (ако условията го позволяват). Важното е да не отделяш педала на газта от ламарината по време на теста.

След това се анализират резултатите - можеш да ги постнеш тук и вероятно все някой ще може да ти каже дали изглеждат нормални или има нещо гнило в стойностите.

Правил съм го на TDI, не знам обаче дали при бензиновите има нещо по-различно или особено за теста/каналите. Нека някой ме коригира ако греша.

По време на теста помни, че сигурността на пътя и околните е много по-важна от един скапан или нескапан дебитомер :icon_exclaim:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЕДИТ: @Moonland точно ламбдата дава грешка при прецакан дебитомер - не бъркай човека

Прав си. Като откача дебитомера, ламбда сондата забива и показва една стойност. Като го закача въпреки че си е скапан все пак сондата работи и менка стойности. Сега засичам колко гори на откачен и колко на закачен дебитомер. Там на където отиват нещата май няма да има разлика. Иначе в поведението на колата както казах разлика никаква... нито с него нито без него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно зависи от колата... На тези, с които аз имам опит, ламбдата е ламбда, деботомера е дебитомер и грешките са индивидуални. Но както и да е, ако при 8L е така...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

А някой да има идея до колко е възможно да се повиши разхода на гориво при скапан дебитомер, понеже по мои криви сметки е мръднал с 2 до 3 литра на 100км.

Редактирано от Иван Баев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надали някой може да ти каже така, защото зависи как се е развалил, т.е. какви стойности стреля :)

Когато аз имах този проблем преди време, имах силна загуба на мощност, а разходът падна с около литър ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надали някой може да ти каже така, защото зависи как се е развалил, т.е. какви стойности стреля :)/>

Когато аз имах този проблем преди време, имах силна загуба на мощност, а разходът падна с около литър ;)/>

Силната загуба на мощност е налице. Не искам да ми казва някой с колко точно вдига разхода, а дали може да е чак с 2-3 литра или да търся и други източници на проблема с разхода :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не са нужни логове. Щом казваш, че няма разлика с откачен к закачен дебктомер знаеш това какво знащи. Иначе във ваг ком просто отвори контролера на мотора и на доста канали има стойността на дебитомера, гледай за хх грама за сек отчита. Изправен дава поне 120, всичко надолу значи че е заминал. За разхода не съм сигурен до колко дебиломера играе роля, но ако бърка работата на ламбдата тогава нормално да го вдига. Сменяй дебитомера и ако разхода е пак висок ще сменяш и сонда.

Sent from my Nexus S using Tapatalk 2

Редактирано от ole
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не са нужни логове. Щом казваш, че няма разлика с откачен к закачен дебктомер знаеш това какво знащи. Иначе във ваг ком просто отвори контролера на мотора и на доста канали има стойността на дебитомера, гледай за хх грама за сек отчита. Изправен дава поне 120, всичко надолу значи че е заминал. За разхода не съм сигурен до колко дебиломера играе роля, но ако бърка работата на ламбдата тогава нормално да го вдига. Сменяй дебитомера и ако разхода е пак висок ще сменяш и сонда.

Sent from my Nexus S using Tapatalk 2

Казваш дава поне 120. Това когато колата е в движение и както казва колега с газ до ламарината предполагам. Иначе на свободен ход едва ли ще дава такива големи стойности някъде...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно зависи от колата... На тези, с които аз имам опит, ламбдата е ламбда, деботомера е дебитомер и грешките са индивидуални. Но както и да е, ако при 8L е така...

Имаш ли познания по системите за компютърно управление на съвременните двигатели?В замундата има качена една много хубава книжка, "Инжекционни системи, устройство, видове, проблеми", свали си я и.......нататък е елементарно.

Дебитомер и ламбда контрола са взаимозависими възли в системата наречена популярно "инжекцион" и НЕ работят НЕЗАВИСИМО един от друг, участват в грубо казано "управлението на двигателя", като заедно имат важна роля в образуването на горивната смес(естествено заедно с куп други датчици, системи и възли).Ето защо често при "прецакан" дебитомер, ламбдата се "шашка" от "ефектите".

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш ли познания по системите за компютърно управление на съвременните двигатели?В замундата има качена една много хубава книжка, "Инжекционни системи, устройство, видове, проблеми", свали си я и.......нататък е елементарно.

И сега ако ми дадеш един линк към торента ще съм благодарен щото май нещо не го намирам. Мерси :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казваш дава поне 120. Това когато колата е в движение и както казва колега с газ до ламарината предполагам. Иначе на свободен ход едва ли ще дава такива големи стойности някъде...

... Точно за това се прави лог, защото единична стойност може да е случайна, може да е под забавяне от комуникацията към комп и т.н. и т.н.

Няма как да се установи нищо със сигурност без измерване на 100% подаване на газ през целия диапазон на обороти!

Имаш ли познания по системите за компютърно управление на съвременните двигатели?В замундата има качена една много хубава книжка, "Инжекционни системи, устройство, видове, проблеми", свали си я и.......нататък е елементарно.

Дебитомер и ламбда контрола са взаимозависими възли в системата наречена популярно "инжекцион" и НЕ работят НЕЗАВИСИМО един от друг, участват в грубо казано "управлението на двигателя", като заедно имат важна роля в образуването на горивната смес(естествено заедно с куп други датчици, системи и възли).Ето защо често при "прецакан" дебитомер, ламбдата се "шашка" от "ефектите".

Това мисля и малките деца го знаят - и двата очевидно имат пряко отношение към управлението на двигателя и дозирането на горивната смес... Само че ако не си ме разбрал имах предвид, че не е нормално (според мен) при грешка в ламбдата да избива като грешка в дебитомера и обратното, иначе както сам каза би могло тогава да избие и в още един куп сензори! В колите с които аз имам опит (a a3 8L не е една от тях) дефектен дебитомер ако въобще бъде засечен като грешка е грешка в дебитомера, а дефектна ламбда - грешка в ламбдата. Двата сензора имат и доста различен принцип на работа и реагират с различен електр. потенциал на съответните измервани параметри (въздухопоток, температура, влажност, наситеност на изгорели газове и др.) (това едва ли ще го намериш в препоръчаната от теб книжка).

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И сега ако ми дадеш един линк .............

За съжаления торента го няма и в двете замунди, иначе ето за какво става дума: цък.

... Това мисля и малките деца го знаят............

Ми....добре.:nixweiss:/>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за дългите обяснения колеги. Утре ако ми остане време ще поразцъкам ваг-ком и ще видя къде какво показва. Иначе ми остана запечатано в ума че последно като наблюдавах имаше една група където полето се наричаше Mass Air flow или нещо от сорта и там независимо какво правя дали карам или седя на място изкарва стойност 0.00. Тва ми се наби на очи тогава. Остава да поразгледам по обстойно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно това е дебитомера MAF сензор. И да стойности от сорта на 120 трябва да показва при пълно натоварване с газ до долу и до прекъсвач.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги понеже четох тук там и все различни мнения за това на кои канали се прави лог-файл, тези които отредих според думите на колеги и различни теми са 2,3,8,10,11 канали. Дори колегата Moonland каза че 10 и 11-ти са тези за лог. Аз обаче преди да направя лог реших да ви пусна една снимка със доста канали. Сред тях са и тези върху които казвате че трябва да се направи лог. Все пак погледнете на кой канал какво има и кажете: "този, този и този ни интересуват", понеже имам малки съмнения че в тях няма пълното инфо което ми трябва. Кое е искано количество въздух и кое е прието също незнам. И тва ограденото в червено винаги седи на 0 каквото и да правя. Що така не знам и не знам дали така трябва да е.

ето я снимката с каналите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Ами мисля че от 1.00 до 2.5 ms го дава в нормални стойности. Това за ADR мотор. Доколкото знам моят е като ADR само че завъртян :)/>

Редактирано от VBI
Цитиране на предходен пост!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...