Jump to content

Газ на coupe 2.0 20v quattro


Recommended Posts

Добро утро.Взех си горепосоченото Нм-че и мисля да го газифицирам.Всякаква информация относно този мотор на газ е добре дошла.Има ли някакви особенности?Приемам и оферти на лс за покупката му (2ра употреба или нов) и евентуален монтаж за гр.Варна.Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е с ЕКУ Хитачи. Глупаво, но пък непретенциозно за газифициране. MPI е, ( :hilezh: НСО), т.е. многоточков инжекцион.

Трябва ти ГИ за шестак, като едната верига за шеста дюза няма да работи. Рейки валтек и бобинки на 1,5 ще ти свършат работа. Препоръчвам ти силно, против правилата на газаджиите, редуктора да се върже последователно на изхода на радиаторчето на парното. Никакви тройници.

Един меджик ще ти свърши чудесна работа за редуктор.

Електроника - според избора и възможностите. Имай предвид, че при този автомобил всичко нагъчкано и не знам, аз свалях колектори на такъв мотор, за да пробия дупки за щуцерите. Едва се събират допълнителни компоненти. Разправия си е и монтажа може да ти дойде по-скъпичък. :blush:

 

Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карах същото с обикновена газова Оредба ,с плочка

Никога не съм имал гръм или некви драми,единствено цапаше стъпковото моторче и оборотите ми играеха

Слагай и смело подавай газ! :)

Sent from my iPhone 6S using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При малката вече разлика в цената между нормален газов инжекцион, който върши работа за тоя двигател, и обикновена газова уредба, не си заслужава да се замисляш изобщо, изборът е инжекциона. Вече за марките мисля съм ти казвал моето мнение :)

 

П.П. Прибрал си се, а не си се обадил още за бира... :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

РаЗХода ти нормален ли беше?това е другата причина да искам инж.....а и вървежа

имайки предвид ,че тогава бях студент на гърбината на мама и тате, беше повече от приемлив, брато :)

сега....не знам разликата в цената между обикновена гу и ги ,но тогава бяха 500-600лв за агу и 2000+ лв за ги,а колата ми струваше 5300лв при покупката,некакси немаше как да стане да ми купят газова уредба за 2500 :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега цената на обикновенно АГУ за такава кола е 550-600 лева, ГИ стартира от около 1100 и нагоре.

Sent from МобифонЯ powered by МОБИКОМ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Г-н Керековски,още съм островитянин но колата е пред нас и е за жИната.Вкарвам я в сектата.А и не си мисли,че ще минем само с бира ;)

ГИ ще да е пък и ако намериш и време да го монтираш докато си дойда.... :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

Та,да повдигна темата :)

Утре имам запазен час за монтаж на ГИ но все още се чудя дали си заслужава или да и бодна едно обикновенно газово? Всяко мнение в рамките на тази вечер ще бъде добре дошло... колебанията ми са много големи в интерес на истината.

Огромна ли ще е разликата във поведението на автомобила с ГИ и обикновенно газово?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако сложиш обикновена газова на този мотор ще сбъркаш - мое мнение.

Карам 2.3 20V.Година и половина карах с обикновена газова.Мотора е мъртвец и газ и на бензин(заради плочката с ф30мм).

Разкарах обикновената газова и сложих ГИ - вече около 2 години.Съвсем друга работа.На газ върви почти като на бензин и разхода е доволен.

Не знам как е при теб,но след 4000 оборота мотора "откача".Започва да издава специфичния звук на 5 цилиндров двигател.Това го разбрах чак след като махнах плочката на обикновената АГУ.До тогава мотора си беше мъртвец.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Плочката е била проблема, не газовата. С купена плочка двигателя е мъртвец, ама мъртвец! Не си виждал такъв мъртвец! Обикновена газова може да върви като ГИ, но с хубава плочка, а такива плочки не се продават, трябва да се правят. Защото тия стругари дето ги произвеждат, правят за една минута по 2-3 бройки. Вече даже не се правят на струг, а се леят, и стърчат едни люспи, така се продават. Трагедия! Все по-зле е с тия плочки. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

размер на дюзите какви ще са...  

а компа какъв ще е просто фобос-1 или  фобус1+ 

Фобос 1 ще е инжекциона. Човека е читав... препоръча ми го приятел на който мога да се доверя ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май фобос 1. Незнам размера... човека спомена за два вида нлдюзи но не и за размер. Кажи какво ти се върти? Да го слагам ли или да джиткам с обикновенно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цената на обикновеното газово е единственото по-хубаво нещо от ГИ. От там нататък ГИ превъзхожда всякакъв вид обикновени газови уредби (с плочки, без плочки, с ламбда контроли, без ламбда контроли и т.н.) по всички параграфи. При ГИ има някаква по-честа поддръжка спрямо обикновеното газово, но това пак е въпрос на цена - от време на време филтърче на изпарената газ (под 10 лв е) и ако си с най-простите инжектори - от време на време почистване и евентуално смяна на гумички на още по-големи интервали.

 

П.П. Като гледам разликата между Fobos 1 и Fobos 1 PLUS е в OBD II интерфейса. В този ред на мисли е неоправдано да се натоварва клиента с екстра, която няма как да работи на този автомобил. Та явно ще е Fobos 1 системата.

Редактирано от kerekovski
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цената на обикновеното газово е единственото по-хубаво нещо от ГИ. От там нататък ГИ превъзхожда всякакъв вид обикновени газови уредби (с плочки, без плочки, с ламбда контроли, без ламбда контроли и т.н.) по всички параграфи. При ГИ има някаква по-честа поддръжка спрямо обикновеното газово, но това пак е въпрос на цена - от време на време филтърче на изпарената газ (под 10 лв е) и ако си с най-простите инжектори - от време на време почистване и евентуално смяна на гумички на още по-големи интервали.

 

П.П. Като гледам разликата между Fobos 1 и Fobos 1 PLUS е в OBD II интерфейса. В този ред на мисли е неоправдано да се натоварва клиента с екстра, която няма как да работи на този автомобил. Та явно ще е Fobos 1 сист

 

цената е еднаква и на 2та компа въпроса е дали стават като марка и софтуер защото 8 от 10 газаджий или немогат  да се справят  или наистина не става газовото

а за версея  HW 7.1 SW1.12 B1.12 някой може ли да сподели нещо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добро утро.Взех си горепосоченото Нм-че и мисля да го газифицирам.Всякаква информация относно този мотор на газ е добре дошла.Има ли някакви особенности?Приемам и оферти на лс за покупката му (2ра употреба или нов) и евентуален монтаж за гр.Варна.Поздрави

има ме ли вече ново газово

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

eехо сега със инжекция и кой като вас всичката гас  кво е газовото разход на  гориво туй онуй еластичността как е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

отказах се от инжекцията и монтирах обикновенно газово.

Първите ми впечатления са добри.Работи отлично,разлика в мощността минимална... като разход-рано е да се каже :) Това което ми харесва е,че не се усеща прехвърлянето от бензин на газ и обратно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...