Jump to content

питанка за подгрев на седалки за а4 б7


Plamen Paskov

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Наскоро си купих А4 1.9TDI 2007г. , но няма подгрев на седалките. Е ли е възможно такова нещо да бъде монтирано и ако да къде и кво струва ориентировъчно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купуваш си седалки с оригинален подгрев,управление за климатроник ,малко кабели и добър майстор

Ориентировъчно между 400 и 1600 .Зависи какъв салон си избереш и намериш

Редактирано от gogotzanovsf
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гето решение: за 30 лв. от Амазон си купуваш това:

 

41ZgrYOu8sL.jpg

 

http://www.amazon.com/Gaorui-Cushion-Heating-Temperature-Controller/dp/B009QLFH0C

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето инструкции как да се направи за Б5 - хич не е лесно:

 

http://www.audiworld.com/forums/a4-b5-platform-discussion-1/yes-virginia-you-can-add-oem-heated-seats-a4-341658/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Монтирал съм на Б7 ,ако не ти се занимава да правиш инсталация се купува готова от Куфатек.де.След това ти трябва майстор и за един следобяд работата е готова.Това при положение че не цепиш стотинката,в противен случай караш без подгрев .Работата е за маниаци .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.kufatec.de/shop/en/categorie?page=xt_main_categories&cat=71&mcat=15

това е което намерих в съответната категория. какво точно трябва да се купи ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.kufatec.de/shop/en/audi/a4/a4-b7-8e/seat-heating-harness-audi-a4-b7-8e

 

Това ти е окабеляването ,както се вижда на снимката не е инсталация неземна.Няколко кабела в климатроника ,един от бушоните за захранване и буксите отиват в седалките

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на Б5-цата като слагах Рекарото имаше подгрев а аз нямах ...  намерих си климатроник и букси - Тошков от Пазарджик за 1 го направи да работи срещу 30 лв ! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

А някой случайно да има схема на кабелите за подгрева за А4 Б6 ?? Интересува ме дали минава през някакво реле или всичко се управлява от врътките за подгрев на управлението за климатроника . И как става номера с захранването ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може как да не може ,винаги може да се мисли за тънкия вариант.

Първи проблем при намиране на подгреващата система-няма кой да си играе да си разглабя седалките ,да ти вади подгревите и после пак да си сглобява седалките.Общо взето да си разсипе салона за да минеш тънкана.

Втори проблем ,при демонтирате и монтиране на релтаните ,най -много да ги прекъснете и пак да нямаш подгрев.

Трети проблем ,в ауди мисля че бяха по над 300 лева на седалка горна и долна част.Дори за рекарото бяха около 250 само долния подгрев,на това на което сядаш.Като ги умножиш по 2 и после по още 2 седалки и си купи един салон.Тука има и някакви пари за тапицер ако не си го правиш сам

Тъй като тея седалки са стари

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ваденето на подгряващата част само е абсурдно. Както каза Жоро, салон с подгрев, инсталация и някой да го върже.

Правено е доста пъти, аз също лично съм го правил, няма нищо страшно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:hilezh::flehan:

за момент си представих - паля колата разпъвам подложките от багажника и включвам в запалката :dance

Цитиране на предходен пост!:

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така.Слагат се под тапицерията и си имат ключ с пет степени.Ама нали е по-лесно без да си погледнал и вникнал в същността да напишеш,че е гавра.Това е вариант,който се доближава максимално до оригинала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...