Jump to content

поене на тди с вода....някой правил ли го е?


kraskko

Recommended Posts

колеги някой правил ли подобна процедура да тди двигател и има ли ефект?прави се за почистване на клапани и бутала от нагар. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във ФВ форума има тема. Маса хора го нарпавиха - включително аз. Акоз наеш какво правиш опасност няма. Ефекта е много добър - каква мизерия ми изхвърли през ауспуха не е истина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

TDI_fan, можеш ли да споделиш как си го направил - под каква форма си вкарал водата(спрей или си наливал), откъде (след МАФ сензора или някъде другаде) и на какъв двигател? Би било хубаво да си имаме тема и тук :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 1.9 ТДИ. Принципа е да си вземеш от пулверизиращите кани които са като мини прсъкачки от суперм,аркетите за да влиза водата равномерно на капки. Махаш въздуховода където е удобно и най-близо до мотора като махаш нагретите датчици  от кабелите(МАФ и ИАТ). Един вътре дава газ за да не удавиш все пак мтоора а другия пръска. Трябва и мястото да е що годе чисто и рповетриво. Отнема към 20-30 минути.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като казваш възможно най-близко до мотора, да разбирам ли, че може да е и след турбото? Така би било по-добре, защото няма да има риск нещо да остане по въздушните пътища.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да именно, но при моя 1.9 ТДИ (напречно) аз поне не успях - меките връзки бяха преди турбото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е във филтъра рискуваш да си убиеш дебитомера дори изключен. Аз лично не съм намерил подходящо място близко до главите - иначе и аз да съм поочистил моя душегуб.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така го правят повечето хора. Ако успееш да пръскаш в колектора, най-добре. Обърни внимание,че казвам пръскаш, а не наливаш, защото личното ми мнение е, че второто е орекалено груба игра със съдбата :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да в никакъв случей наливане - не само заради опасността от воден удар а и защото се губи смисъла на операцията! При атмосферните бензинови мотори се слага шише с вода и тръбичка след дроселовата клапа от която да смуче вакуума, но там водата се пулверизира от тръбичката и вакуума подобно на горивото в карбуратора! На дизел и то с турбо не става тоя номер.

Задължително пръскайте с пулверизтор от отзи тип http://markita.net/pulverizator-15l-tg.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...