Jump to content

Хидравличен маркуч


kirov74

Recommended Posts

Здравейте колеги,поради лек пропуск на масло от хидравличния маркуч ми предстои замяната му с нов и защото смятам да го сменям сам ви моля за помощ с някои съвети и особености при смяната му,

откъм помпата е ясно и лесно достъпно но другия му край не го виждам,трябва ли ми канал и има ли нещо друго което трябва да направя преди,след това?

Другия въпрос е относно ваг-ком,има ли някои от форума от Варна,които да ми занули сервизните интервали и изчисване на грешки

Колата е а4-б5 адр-мотор 1996г.

Благодаря на всички предварително!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега според мен няма как да се смени без канал, тъй като е на доста кофти място, а и като започне да тече хидравлична течност трябва да се постави нещо отдолу, тъй като изтича около 500мл ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колеги аз канал имам,въпроса е дали нещо друго трябва да се напраави или ще се размине само с псувни заради кофти място !

Ами псувните би трябвало да ти свършат работа... все пак не знам да има електрическа част там. Обезвъздуши след смяната и си готов.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моля за помощ с някои съвети и особености при смяната му...

1-2 месеца след като купих колата се пукна маркуча от помпата до рейката. Спукването беше в металната част точно до захващането с винта за помпата. Първо ходих до едни араби, които ми искаха 200 лв за да отрежели металните накрайници и да слагат нови. За малко и да ме излъжат... След това намерих блъснато Ауди А3 същия мотор. И маркуча изглеждаше същия, само че се оказа с 5-6 см по-къс. Опитах да го сложа, 1 час го въртях и не стана. 3-тия опит за ремонт се оказа успешен: пратих маркуча на един заварчик, който за 5 лв го излекува. Вече 5 години си карам и няма течове.

Има една особеност: в маркуча има клапан който ако го няма и почвали някакви шумове да чуваш от помпата. Бях чел, че неоригиналните маркучи го нямали този клапан. Така че, ако някакви "майстори" ти предложат да преправят маркуча може да си останеш без клапана. За мен по-добре е втора употреба маркуч или нов оригинал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Току що завърших със замяната на маркуча,след консултация с колегата NIKO се оказа че наистина няма нужда от канал,махнах гумата и след това около кормилния накрайник има една пласмасова кора /..която не е част от

подкалника../държи се на 2 винчета и 2 щипки,откачате и изхлузвате напред към накраиника.От там вече единственото което ви трябва е лула 19/към рейката/ и звезда 22 /към помпата/после обезвъждушаване и това е...

Ако някои му се наложи /...дано не се../ да пита,мястото е кофти ама аз го правя за първи път и ми отне около час и нещо!!!

Мерси на всички за помоща и специално на NIKO за изчистване на грешките от компа!!!:respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1-2 месеца след като купих колата се пукна маркуча от помпата до рейката. Спукването беше в металната част точно до захващането с винта за помпата. Първо ходих до едни араби, които ми искаха 200 лв за да отрежели металните накрайници и да слагат нови. За малко и да ме излъжат... След това намерих блъснато Ауди А3 същия мотор. И маркуча изглеждаше същия, само че се оказа с 5-6 см по-къс. Опитах да го сложа, 1 час го въртях и не стана. 3-тия опит за ремонт се оказа успешен: пратих маркуча на един заварчик, който за 5 лв го излекува. Вече 5 години си карам и няма течове.

Има една особеност: в маркуча има клапан който ако го няма и почвали някакви шумове да чуваш от помпата. Бях чел, че неоригиналните маркучи го нямали този клапан. Така че, ако някакви "майстори" ти предложат да преправят маркуча може да си останеш без клапана. За мен по-добре е втора употреба маркуч или нов оригинал.

Всичко което си казал за клапана е вярно,моя беше правен/неоригинален/но вече 4 години нямах проблеми с него ама това виене направо ме подлудяваше особено в ниски обороти,след смяната днес

всичко си дойде на място/..аз също сложих втора употреба../!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Има една особеност: в маркуча има клапан ...

Всичко което си казал за клапана е вярно,...

Всичко което сте казали за клапана ИЗОБЩО НЕ Е ВЯРНО.

Като Ви чета, става дума за Audi A4 1994-1999,

при което във въпросния маркуч, няма клапан.

Клапана се намира в болта, с който

въпросния маркуч се закрепва към рейката.

п.п. вграден клапан в маркуча има при Audi 80.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Всичко което сте казали за клапана ИЗОБЩО НЕ Е ВЯРНО.

Като Ви чета, става дума за Audi A4 1994-1999,

при което във въпросния маркуч, няма клапан.

Клапана се намира в болта, с който

въпросния маркуч се закрепва към рейката.

п.п. вграден клапан в маркуча има при Audi 80.

Нямах намерение да влизам в спорове,ама клапан има,в досегашния/неоригинален е прав гладък маркуч от край до край,този които сложих днес има на около 30см от началото откъм помпата съвсем видима разлика в дебелината и метална част около 5см и после пак продължава същата дебелина същото беше и в предишния който протече,а това че в болта откъм рейката има клапън е така,Днес болтове не съм сменял но виенето ИЗЧЕЗНА...

Редактирано от kirov74
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... ама клапан има, ...,този които сложих днес има на около 30см от началото откъм помпата съвсем видима разлика в дебелината и метална част около 5см и после пак продължава същата дебелина,...

Радвам се, че си отстранил проблема, но това което пишеш не е вярно.

Пак казвам клапан в маркуча НЯМА, а това което си видял е рестриктор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се, че си отстранил проблема, но това което пишеш не е вярно.

Пак казвам клапан в маркуча НЯМА, а това което си видял е рестриктор.

Не съм рязал маркуча отвътре не знам как изглежда,можеш ли да обясниш как работи и какво му е предназначението на този рестриктор?Не го приемай за заяждане,но съдейки по темите много от колегите имат подобен проблем и ще е

полезно за много от нас!

Наистина по важното е че проблема е решен че направо ме влуди!:dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...,можеш ли да обясниш как работи и какво му е предназначението на този рестриктор?...

Не е нещо професионално като обяснение, но върши работа ( а и е вярно ):

Мнение 12: http://audibg.com/fo...dpost&p=1621409

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е нещо професионално като обяснение, но върши работа ( а и е вярно ):

Мнение 12: http://audibg.com/fo...dpost&p=1621409

Мерси колега!Пак казвам/..без да е свързано с твоето мнение,за 4 години с правен маркуч,около 80хил.км съм нямал проблеми,самозавъртане втвърдяване и тн. освен виенето в ниски обороти и когато ми писна намерих

втора ръка ...

Дано от цялата работа да сме били полезни на някого!:zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...