Jump to content

BOSE audio system


verter

Recommended Posts

Аз съм чувал Bang&Olufsen. Даже го слушам постоянно в А8. Чувал съм и Burmester.

За мене Bose е по-добро и от двете. Най-добре ми пасва на слуха при всякаква сила на звука.

Другите ми звучат малко метално, а при доплащането за тях определено бих ги пропуснал в списъка с екстрите.

Все пак цената им е близо до доплащането за керамични спирачки и при сравнимо качество на звука ти кое избираш?

имам впечатления от фабричното озвучаване на 4F и 4E.

при 4F звука на Bose определено е много линеен - няма нисък звук, високите са рехки, а средната сцена е нищо особено.

за съжаление в това купе не съм случаш Bang & Olufsen.

при 4Е нещата са доста по - различни. дори Bose предлага съвсем друга концепция на звука. високите са коренно различни и се чуват за разлика от 4F, появява се и нискочестотен суб около 35 - 40Hz, а средите са на доста прилично ниво.

Bang & Olufsen предлага една наистина добре разпределена в честотите звукова картина - обемни ниски, високи от high end клас и реален глас и мид - бас сцени. Силата на звука също е в +.

разбира се, че това има цена. и в случая не е ниска.

ако поставяш въпроса: или - или, аз лично не бих могъл да дам приоритет. и двете неща са за препоръчване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не. В серивза ми казаха, което си е и така де, че само в предните врати имаш 6 на брой - по 3 на врата, задните, предполагам са още 4. Чудим се още с баща ми ...

Докато се ровя тук, попаднах е на тази - http://www.autoscout24.de/Details.aspx?id=...tdl&asrc=pl

Този "piano black" финишинг в интериора просто ме РАЗМАЗВА! (:

Редактирано от spoof
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имам впечатления от фабричното озвучаване на 4F и 4E.

при 4F звука на Bose определено е много линеен - няма нисък звук, високите са рехки, а средната сцена е нищо особено.

за съжаление в това купе не съм случаш Bang & Olufsen.

при 4Е нещата са доста по - различни. дори Bose предлага съвсем друга концепция на звука. високите са коренно различни и се чуват за разлика от 4F, появява се и нискочестотен суб около 35 - 40Hz, а средите са на доста прилично ниво.

Bang & Olufsen предлага една наистина добре разпределена в честотите звукова картина - обемни ниски, високи от high end клас и реален глас и мид - бас сцени. Силата на звука също е в +.

разбира се, че това има цена. и в случая не е ниска.

ако поставяш въпроса: или - или, аз лично не бих могъл да дам приоритет. и двете неща са за препоръчване.

Аз съм със слуха на обикновенния потребител и съм далеч от запалените HI-FI манияци. На мен Bose ми върши отлична работа, а и все пак не е случайна фирма.

При А8 доплащането за B&O беше около 6000 евро, а керамичните спирачки около 7000. Такива спомени имам и честно казано драстична разлика в звука не намирам.

Нищо не каза за Burmester?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не каза за Burmester?

не казвам, защото нямам впечатление и допир :steinigung:

Аз съм със слуха на обикновенния потребител и съм далеч от запалените HI-FI манияци. На мен Bose ми върши отлична работа, а и все пак не е случайна фирма.

При А8 доплащането за B&O беше около 6000 евро, а керамичните спирачки около 7000. Такива спомени имам и честно казано драстична разлика в звука не намирам.

по наследство имам доста изкривен слух и обикновения звук ме дразни стабилно.

да, на 4E Bose е доста прилично, при 4F има разлика

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)
просто не си чувал Bang & Olufsen да разбереш истината

Аз ли не съм чувал Bang & Olufsen? Знам много добре как звучи.

Първо, слушал съм доста системи на Bose не само в автомобилите. Цялата им гама звучи по същия начин. Това им е разбирането за звук. Звучи по правилно и приятно за ухото. Музиката не те натоварва както някой пресилен звук богат на високи и ниски.

Второ, на мен също повече ми харесва зука на Bang & Olufsen, но това не значи че този BOSE е лош. Bang & Olufsen е с доста чисти високи заради което бих го предпочел, ако можех да избирам.

Аз имам проблем с едното ухо още от казармата от стрелбите с калашника, ако звука е много остър ухото ми започва да кънти, все едно съм на мач или дискотека. При BOSE много рядко мога да постигна такова дразнене, всъщност само ако го усиля прекалено.

Прекрасно си звучи Bose.

Ввпечатления ми от Bang & Olufsen са от А4-ката на Тони дакса и от една А5 в шоурума на Порше. Веднага ти казвам, че Bose в А6 (4F) е чувствително по-мощно. За мен няма значение, но си е факт.

Не. В серивза ми казаха, което си е и така де, че само в предните врати имаш 6 на брой - по 3 на врата, задните, предполагам са още 4. Чудим се още с баща ми ...

На последната А6 (C6/4F) говорителите са по три в предната и по два в задната врата. Общо звуковите тела са 13 + двата субуфера.

Ако става въпрос за старата А6 (C5/4B) ,за която съм писал и тази тема то там са по два говорителя на врата, общо 9 със субуфера.

Мисля е важно да се спомене, че в предпоследната А6 само основните говорители и суба са производтво на Bose. Пищялките са Blaupunkt , а main unit-а е Panasonic. Просто от Ауди така са преценили, че трябва да звучи музиката в колата. При последната А6 кой знае кое какво е? Същото важи и за Bang & Olufsen. Много зависи и от настройките на системата. Веднага давам примери:

На старата А6 ако касетофона се прекодира от Bose на стандартните настройки веднага получваш +1 позиция на високи и ниски тонове в настройките на касетофона с което съответно получаваш различен звук. На последната А6 иам поне 6-7 настройки на Bose системата, според оборудването на колата. Аз моите си ги смених с такива за А6/дизел/салон от плат и получих по-чисти високи, защото на колите с фабричен кожен салон те са притъпени заради по-голямото ехо от кожата в сравнение с плата.

Редактирано от verter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

момчета сравнявате несравними неща при различни условия и най главното при различен носител , което е най важното в случая....качеството на носителя - чувал съм и най смотани компоненти да свирят много по добре само, защото се плейват с качествен оригинален диск, а не некво смотано радио или записани на лаптоп дискове и мп3ки!

Редактирано от kolio kioravoto prase
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вие нещо ми се нахвърлихте или какво?

или казваме на черното - бяло?

не мога да схвана защо трябва да се оборваме - щом ви харесва повече Bose - OK

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Ами ти реши явно, че след като се радваме на Bose, значи не сме чували други системи. А и темата не е за сравнение на различните марки.

Споко, няма грижи :steinigung:

Редактирано от verter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Владо, говорим за A6 C6 (4F иначе казано), Avant. Какво ще рече основните? Т.е. 4 колони са различни, а останалите (по 2 в предните врати, по 1 в задните и двата буфера) са на Bose? A какво ще рече "main unit"? От това, което разбрах, имало разлика между усилвателя на BOSE и стандартния. Ако се окаже, че не трябва да се сменя всичко, то това е много добра новина. Ако си запознат в дейтали, моля те, разясни ми, защото и при най-малката възможност ще намеря начин да си оправя озвучаването (:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)
...

Сега разбирам, че искаш да монтираш Bose на 4F. Тук немога да ти помогна. Не бих посмял да направя това, което направих на предишната шестица. Тук е доста по-сложно, а може и беля да стане.

main unit казвам на радио/CD-то , демек устройството което плейва музиката, но това касае А6 4B ,така че няма значение вече. В Аванта нямам дори представа къде са монтирани двата съраунд говорители, които стоят на задната кора на седана и са част от Bose. Има и един централен говорител отпред в таблото, посредата точно под предното стъкло. Там ще е труден монтажа и окабеляването, дори и да са възможни.

Усилвателят е 100% сигурно, че ще трябва да го смениш

Ето това е DSP саунд системата в А6. Средното или базово ниво на озвучаване:

017883728.jpg

Това е BOSE системата:

010534373.jpg

010534374.jpg

015452846.jpg

015452847-big.jpg

Редактирано от verter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вие нещо ми се нахвърлихте или какво?

Нито ти се нахвърляме, нито те нападаме, нито имаме това за цел.

Просто за теб най-доброто е B&O, а за мен - не.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам наблюдения върху B&O, обаче BOSE за мен си ми е идеално. Незнам дали в новата А6 са минали на B&O или са на BOSE. На А4, А5, Q5 и новото А8 за на B&O със сигурност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам наблюдения върху B&O, обаче BOSE за мен си ми е идеално. Незнам дали в новата А6 са минали на B&O или са на BOSE. На А4, А5, Q5 и новото А8 за на B&O със сигурност.

не си прав Владо

значи Bang & Olufsen е поръчково изпълнение екстра.

стандартно са си с Bose системи

това, което се опитах да кажа, че дори разликата между Bose при 4f и 4E е огромна...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Bose не е стандартно в А6, това е най-високото изпълнение на аудиото и се доплаща. Bang & Olufsen ще има в новата А6 (най-вероятно)

Сега погледнах къде се засичат двете марки:

- новото А8 . Три нива на оборудване: 1. Стандартно. 2.Bose surround (1150 euro) 3.Bang & Olufsen (6500 euro) Това е зверското доплащане за което говорите с carlitobrigante.

-Q7 : 1. DSP sound (стандартното) 2. Bose surround (710 ойро) 3. Bang & Olufsen (6155 ойро)

-А4 (В8) - 1. Стандартно 2. Bang & Olufsen (950 еуро) .

-A6 4F facelift: 1. DSP sound (стандарт) 2. Bose surround (710 euro)

-А6 4F: 1. Стандартно 2. DSP sound (300 euro) 3. Bose surround (710 euro)

Май е по-добре да конкретизираме кой в каква кола i какво е слушал, щото ралика има от земята до небето ценово. Няма как качеството на звука да е същото, пък ако ще и една и съща фирма да е. Та спориме за глупости без да сме се уточнили. 710 евро срещу примерно 6500 евро :flehan:

Стоиле, предполагам затова звучи по-добре Bose в А8, защото струва по-скъпо и само марката е същата :lol:

Редактирано от verter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен и DSP в 4F ми преизпълнява изискванията :hilezh:

Единствено ако ги слушам едно до друго може би ще усетя разлика.

Не разбрах от каква музика искаш да преправяш на BOSE, но ако е DSP примерно не бих разкостил целият интериор, рязал кори, евентуално сменял master device, добавял кабели и усилватели и т.н. и в крайна сметка да се получи някое досадно скърцане, което да те дразни повече от музиката. Просто интериорът на тази кола е така направен, че не трябва да се пипа, освен ако не е крайно наложително... аз имах 3 месеца чудена докато се реших да си разглобя Голфа, за да го оборудвам с 4бр. Херц...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Колега Verter гледам ,че за монтажа на босето си разглобил много неща, та да не пускам друга тема искам да се допитам до тебе, как мога да си оправя антената на радиото. При смяната на оригиналният концерт с сони плеяр радиото непрекъснато пращи ,и не лови хубаво станцийте, някой колеги във форума ми казаха, че имам някаде антенен усилвател ,но незнам кой е кабела при касетофона на който трябва да се подаде 12в при пускането на плеяра ,така че искам да те помоля ако случайно при твоят монтаж си проследил на какъв принцип действа тази антена да ми кажеш как мога да я оправя тази антена. Другият ми въпрос е каква е мощноста на колоните във вратите на ауди-босе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Здравей Вертер!

Попаднах на темата ти относно озвучаването на аудитата. Наскоро смених Б4-ката ми с А3 8Р, но не ми се местеше музиката от старата. Реших да сменя само Concert 2 s Alpine IDA-X303, но се получи проблем със силата на звука на задните говорители. Въпроса ми е дали може да се оправи без смяна на окабеляването? Събуферът е на Blaupunkt и сигналът който подава на задните колони е много слаб.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

подобен проблем имах и аз. При монтиран Kenwood DDX 7032 към заводските говорители и суббас (Bose) нямах достатъчна мощност във високоговорителите.

Проблема бе решен чрез 2 адаптера високо ниско ниво, закупени и монтирани в Авител.

Един е 30 лв. и представлява това:

e6143eb5180fb8f299b4188e7ccf7f746a7a01e5._300_225.jpg

Проблемът идва от различните нива на изходящото напрежение на пост фабричната уредба и Bose системата.

Предполагам в момента имаш и един брум при напълно намален звук на Head unit или Алпина по друг начин казано.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей Вертер!

Попаднах на темата ти относно озвучаването на аудитата. Наскоро смених Б4-ката ми с А3 8Р, но не ми се местеше музиката от старата. Реших да сменя само Concert 2 s Alpine IDA-X303, но се получи проблем със силата на звука на задните говорители. Въпроса ми е дали може да се оправи без смяна на окабеляването? Събуферът е на Blaupunkt и сигналът който подава на задните колони е много слаб.

Здрасти колега, искам само да ти кажа, че съм толкова далеч вече от тази тема, че ако я нямаше черно на бяло, нищо нямаше да помня. Не мога с нещо повече да помогна по въпроса. Каквото съм знаел съм го написал. :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

подобен проблем имах и аз. При монтиран Kenwood DDX 7032 към заводските говорители и суббас (Bose) нямах достатъчна мощност във високоговорителите.

Проблема бе решен чрез 2 адаптера високо ниско ниво, закупени и монтирани в Авител.

Един е 30 лв. и представлява това:

Балгодаря за изчерпателния отговор.

Наистина май само това е решението. Изкарах на фадер една седмица, но дори и при максимално усилени задни колони звукът е много слаб.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Мога ли да попитам, как да отключа радиото (аудио системата е Воse) , след сваляне на акумулатора? Зная кода, но не зная каква комбинация от бутони да натисна, за да излязат – – – – върху които да въведа 4-цифрения код? Благодаря предварително!

Редактирано от Sim0na
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А радиото кой модел е?

Тук са дадени клавишните комбинации за всички заводски музики.Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги съм се чудил дали ако имам фабрична музика и махна говорителите и на тяхно място сложа Bose говорители от същия модел кола ще се постигне ли някакъв положителен ефект?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...