Jump to content

На свободна и без газ - спира ли се притока на гориво?


Recommended Posts

Не са ми много ясни нещата, но с ваша помощ смятам да се изяснят.

Доколкото съм запознат когато колата е на скорост и не е натиснат педала на газта и оборотите са над 1000+/точната цифра не ми е известна/ компютъра спира подаването на бензин/най-вероятно спира тока към помпата/, разхода би трябвало да е 0.

Ако е така възможно ли е /и как/ компа при същите условия да ми спира клапана за газта?

Ако газовата е ГИ как стоят нещата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С риск да кажа някаква тъпня мисля че почти всички газови инжекциони имат принудителен празен ход. Това за което говориш по-горе.

За обикновенните газови мисля, че в този режим ти харчи толкова, колкото ако колата е на празен ход, а това е към литър на час, така че надали ще спестиш много ако изобщо в случая може да се спре газта. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не мисля че ти спира компа и ти прекъсва бензина нищо че не си натиснал педала то по тая логика все едно ако си на скорост по надолнише без натискане на газта като натиснеш съединитела трябва да ти изгасне колата щото не си натиснал педала на газта няма логика просто. нека и други който разбиарат да си кажат мнението

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е така. Но зависи от автомобила коя година е произведен,

Когато колата е по нанадолнище на скорост 3-та с 70 км/ч компютарът дозира количеството гориво което е нужно за да не изгасне двг-то, и затова стрелката на разходомера или борд компютърът отчита практически 0 а той сигурно е 0.2 л, на празен ход при спряло положение разходът е по-висок примерно 0.6л/ч

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето малко от нет-а

РЕЖИМ НА ПРИНУДИТЕЛЕН ПРАЗЕН ХОД

Принудителен празен ход се нарича режимът, при който дроселовата клапа е затворена, а пък оборотите са по-високи от тези за празен ход на двигателя и не се подава гориво в цилиндрите, например при спускане по наклон. Принудителният празен ход намалява разхода на гориво и рязко снижава токсичността. Датчика за положението на дроселовата клапа подава сигнал в ЕБУ, че дроселовата клапа е в изходно положение. Едновременно ЕБУ получава сигнал от системата за запалване за броя на оборотите. Ако оборотите са по-високи от тези на празен ход, ЕБУ променя посоката на тока в електрохидравличния регулатор за налягане. Налягането в долните камери на диференциалните клапани се изравнява с това в системата. Диафрагмите затварят напорните клапани в горните камери и се прекратява подаването на гориво към дюзите. :lol:

Като пускаш на скорост няма горивен процес

. Задвижващите колела задвижват двигателя през трансмисията на включена предавка, и отпуснат докрай педал на газ-та в режим на ППХ. Горивен процес няма при някои модели карбуратори, моно и пълните инжекциони. Двигателят помпа само чист въздух, и работи като моторна спирачка. Работа се извършва. Спира се автомобила. Колата е на контакт и всичките системи по двигателя си работят нормално. Валовете му се въртят и всичко накачорено по тях също си работи нормално. Шумът при движение идва от компресията, и изхвърлянето на въздуха през апуспуха. Но този шум е много по слаб, отколкото придвижение с подадена газ, на същите обороти, и предавка.

Моята ГИ е БРЦ и това че при спускане не харчи нищо е 100% изтествано. Тръгвам да се спускам с почти празна газова бутилка и карам на газ. Спускам се 8 километра по този начин, но винаги когато пипна педала на газта колата минава на бензин, защото бутилката ми е почти празна :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да се направи ППХ се ползва (ключето на) ТПСа и информация от оборотите. При пуснат педал и обороти над 1400 се спира горивото.

Това е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При автоматик пак има ППХ, нали?

Само на студено не се получава, докато двигателя е в режим "смукач", така да го наречем.

Даже баба вектра89 е с ППХ и понеже е стара и уморена, ако по време на ППХ натиснеш съединителя, (оборотите паднат ли под 1500, моторът се запалва отново) докато се сети да запали, оборотите толкова падат, че аха и да загасне понякога. Ама при някяква стари може и да е празен ход, но от един момент нататък си е тотално спиране на бензина. Някъде ми разправяха за някакво километрично нанадолно при което ТИРаджиите слизат сума ти време на моторна спирачка (при ТИРовете е по-различна - едни клапи затварят и въздуха и ауспуха) и се чудих дали Аудито ще изстине, ако карам 15 минути в такъв режим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мех. инжекцион същото се постига като се спира бензина към дюзите управлявайки тока към ЕРН на дебитомера. На газ също би могло да се направи, но има риск от детонация (обедняване на сместа) в момент на рязко натискане на педала на газта според мен. Просто газта не влиза във всмукателните колектори под налягане както е при бензиновия инжекцион и това ще я направи доста инертна. Иначе не е сложно да се направи ППХ и за АГУ/ГИ. Просто трябва да се тества, но всяка грешка ще завършва с крива клапа или повреден дебитомер, което е малко отказващо :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз почти съм го реализирал това на Ауди-то. Казвам почти, защото съм го направил с копче на конзолата, като спускам по стръмни наклони цъквам копчето и спирам тока към клапана на изпарителя, като реша да натисна педала на газта цъквам копчето и съм в джаза. Проблем се оказва дължината на маркучите от изпарителя до смесителната плочка и затова като цъкна копчето подавам газ поне след около 2 секунди защото в противен случай се получава обедняване на сместа и гърмежи. Не ми достигна време,а и сиво вещество да го направя като хората. Мислил съм в тази посока да сложа електромагнитни клапани в близост до смесителната плочка които да спират газта и по този начин да компенсирам дългите маркучи. Другото което мислех да правя е да спретна някаква джаджа която да следи TPS-а и оборотите и при зададени стойности да спира или пуска въпросните клапани.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направо ползвай сигнала от ЕКУ-то, ако си с мех. инжекцион можеш да следиш тока на ЕРН и по него да управляваш ППХ на АГУ-то. Ако решиш тотално да правиш отделна с-ма ти трябва сигнал от TPS и обороти на двигателя - при над 1500 оборота и задействал TPS (отпуснат педал на газта) да спира газта към плочката. Ел. клапана за тази цел трябва да е максимално близко до плочката за да се избегнат гърмежи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С АВК съм и съм ги мислел тези работи дето ми ги казваш, но за съжаление не ми е останало време да ги осъществя за сега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересна тема за пореден път и както си мислех и преди, при спускане на скорост и по-високи обороти от тези на празен ход няма подаване на гориво или разхода е 0.

Аз карам на газ и това е още по-интересно, не знам Алфа 156 как са го измислили, но мисля, че е на същия принцип. Но как казва ГИ да не се подава газ не ми е ясно? Значи имаме работа на всичко както си е, но без да влиза газ (гориво) в двигателя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...