Jump to content

Как се управлява автомобил с Quattro


nmm

Recommended Posts

  • Отговори 295
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ako си с мишелинки ти давам гаранция , че не си стъпил и с четирите както требе!

какво им е, колега? Гумата е уникална. Зимният Primacy Alpin с 3D прорязаните ламели ги "заключва", когато си на асфалт и ти дават стабилността и поведението на лятна гума. На сняг също никакви забележки, с малки забележки към страничното водене. Върви с лекота и при 250 км/ч... Една от най-добрите гуми за нашите зимни условия. Интересно ми е коя е гумата за теб...?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета, пряко включване от рая на куаттросите! Рила!.................

Ей така като почнете едни хвалби и падам!Значи, не броим джиповете, не броим темпрата, не броим на шефа буса, не броим местните, е кое броим?Предното предаване дето се мъчи да се качва назад ли?Голяма хвалба, голямо нещо!Всички 4по4 са се качили, всички други не, съвсем в реда на нещата за кофти заледен баир....Нищо лично, ама все едно да си обясняваме че днес ще изгрее от изток....... И аз снощи газих в 40-50 санта неутъпкани токущо навети преспи с 40-50км/ч и от време на време дрифт, и какво сега да викам ейййййййййй голяма работа е туй кватрото!Просто съвсем в реда на нещата......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже възприятието за нормално положение зад волана е силно повлиано от навици или просто, когато всички сме ставали шофьори никой не ни го е обяснил .. и така си е отишло. Ще се опитам да обясня правилно заетата позиция зад волана както следва и както я обяснявам в Училището ... тази версия чу и Алекс пред силно недоумяващи гардове на паркинга пред известно столично заведение .. аха да тръгнем и почнахме да въртим волани насам натам .. беше забавно. :hilezh: Надявам се да съм достатъчно красноречив, въпреки че най-добрия вариант е да се покаже визуално.

Причините, поради които силно препоръчвам (Audi Driving Experience, BMW Driver Trainig, Mercedes Driving Experience, Porsche Sport Driving School и всеки по света занимаващ се професионално с тези неща включително скромното ни Училище за безопасно шофиране ) тази стойка са следните ..

1. Правилно възприятие на случващите се събития около вас, докато шофирате.

2. Правилно усещане на физичните явления действащи върху автомобила, ключов момент за навременната ви реакция. Това, което физиката прави върху автомобила ви, колкото и странно да звучи, усещате със задните си части. Питайте един пилот на изтребител и ще ви каже, че пилотира самолета с дупето си. Затова сериините спортни автомобили ви дават възможност да седите ниско долу. Колкото по-нагоре се качвате толкова по-малко въздействие усещате.

3. Добър контрол над автомобила независимо от ситуацията и условията на шофиране.

4. Не на последно място грижа за кръста, гръбначната структура и прешлените ви, които уверявам ви ще пострадат с течение на времето от неправилна стойка зад волана.

Ето стъпките, които последователно е нужно да бъдат взети, за да се намирате в добро състояние зад волана в условия на стандартен автомобил. Тези правила могат да имат леки изключения съобразени със структурата на шофьора. Много висок, много нисък, много пълен ...

1. Седалките на повечето автомобили се регулират във височина, което обаче често премества седалката напред и назад. Затова първото нещо, което трябва да направите е да нагласите височината на самата седалка. Общото правило е да имате един юмрук разстояние между горната част на главата (темето) и тавана. Така сте седнали достатъчно ниско, за да усещате физичните въздействия върху автомобила, но и сте достатъчно високо, за да имате ясна видимост над това, което се случва около автомобила.

2. Нагласете седалката напред-назад. При автомобилите с ръчна кутия, натискайки с левия крак съединителя до край да остане лека чупка в областта на коляното. При автомобилите с автоматична скоростна кутия и напълно натиснатия педал на спирчаката, отново да имате лека чупка в областта на коляното на крака. При така нагласена седалка напред-назад имате достатъчно сила да натиснете педала на спирачката в екстремен момент и не сте прекалено близо, за да се закачи обувката ви в някакъв сублимен момент. Не сте и прекалено далеч, за да натискате съединителя/спирачката с напълно изпънат крак и да не можете да приложите достатъчно сила при нужда. При евентуален удар (не дай Боже) сгънатия в областта на коляното крак ще абсорбира голяма част от енергията, докато ако крака е изпънат тя директно отива в областта на таза и води до сериозни наранявания.

3. Облегалка. Тя трябва да бъде във възможно най-изправена позиция, така че главата ви да е в естествената позиция, когато ходите прав. Много хора накланят назад седалката, изтягайки се в автомобила - това автоматично нарушава възприятията им в екстремни ситуации, защото не ходим изсипани на една страна по улиците, а ходим изправени и това е нормалната позиция на тялото ни. Облегалката трябва да е съобразена и с волана. При напълно отпуснато състояние, добре облегнат, рамената ви на трябва да губят контакт с облегалката. В същото време при изпъната напред ръка, сгъвката на китката ви трябва свободно да лежи на горната част на волана. Отново подчертавам без да гъбите контакт с облегалката и да се накланяте напред. Това може да бъде подбомогнато и от следващата точка.

4. Волан. Почти всички автомобили вече имат реглаж на волана във височина и дълбочина. Воланът трябва така да е позициониран във височина, че свободно да виждате всички уреди на таблото (километраж, оборотомер ...) без да местите тялото и/или главата си. Винаги формата на волана е съобразена с това условие. Позицията му в дълбочина трябва да е съобразена с последните редове от горната точка - сгъвката на китката ви трябва да е върху горната му част, без да губите контакт на рамената с облегалката. Така при правилна позиция зад волана може да хващате с лявата или дясната ръка всяка една точка от волана без да е нужно да местите тялото си.

5. Подглавник. Неговата роля е да ви спаси от последниците при удар отзад или така наречения камшичен удар. Средата на подглавника трябва да е на една равнина с очите и ушите ви.

6. Колан. В доста автомобили започнаха да отстраняват възможността за регулирането му във височина, защото много хора го правят неправилно и вместо да им помогне в критична ситуация, то те се нараняват допълнително. В онези автомобили, в които колана може да се регулира - правилната му позиция е да се спуска плавно през рамото ви и отива по тялото надолу. Прекалено ниско би ви наранил рамото, прекалено високо - врата.

Това е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета, пряко включване от рая на куаттросите! Рила!.................

Ей така като почнете едни хвалби и падам!Значи, не броим джиповете, не броим темпрата, не броим на шефа буса, не броим местните, е кое броим?Предното предаване дето се мъчи да се качва назад ли?Голяма хвалба, голямо нещо!Всички 4по4 са се качили, всички други не, съвсем в реда на нещата за кофти заледен баир....Нищо лично, ама все едно да си обясняваме че днес ще изгрее от изток....... И аз снощи газих в 40-50 санта неутъпкани токущо навети преспи с 40-50км/ч и от време на време дрифт, и какво сега да викам ейййййййййй голяма работа е туй кватрото!Просто съвсем в реда на нещата......

Що не се качиш да покараш там дето квадрото не помага много! По неутъпкан сняг е лесно! Не го броя изобщо!

Ако си чел една тема имаше за Пампорово и подобен баир със заледяване и коловози! Ми въпросните джипове не беха и помирисали върха! В такива условия 4х4 и добри гуми е само препоставка, но не и гарнция за справяне със ситуацията! Аз за 2 ч се нагледах на всякакви чудеса от храброст, но А6-та беше единствена която нямаше абсолютно никакви проблеми! В хавата бяха замесени и ML и Х5 - новички! Та некой да каже нещо за И-драЙФ :hilezh:: Нищо не става от това - на равно закъса в леден коловоз дълбок около 25 см! Въртеше ту една гума - ту друга ма ефект нямаше! Освен че се забатачи съвсем! Аз минах оттам 10 мин по-късно на заден ход без никакви грижи! Даже се наложи да спра в коловоза - все пак назаден между колите си беше нелесно да се мине - тясно е!

Та въпроса е, куаттро е система която се кара с кеф и лекота! За другите не знам, но аз се забавлявах, а те се чудеха как да додрапат! :hilezh:;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и за мене куаттрото си е нумер уно.А тая реклама на БМВ ме вкарва в смях вече

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен тракшъна прави точно тези коли да не могат да откънат :blackey:

Не съм ги карал и не мога да дам компетентно мнение, но поне мога да дам некомпетентно :blackey:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май може да се изключва баш за такава ситуация тракшъна! Ма кой да се сети! :blackey: Аз немам таквизи екстри!

Редактирано от gsb
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, че зад кормилните устройства не знаят как да ползват автомобилите си не прави една или друга система по-лоша или по-добра. Масовият собственик на BMW просто няма идея как се изключва системата за стабилност DSC. Друга малка подробност е гуми и килограми. Правете разлика между тежестта на едно възрастно Audi 80 и последен модел ML, който е леко над 2 тона, а контактното петно формирано от гумите на пътя е почти едно и също. Този тип сравнения според мен лично са леко несъстоятелни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам А6-чка колега и добре натоварена е къде 2т! :bia: А че мутрите не знаят да карат - тва е всеизвестно!

Редактирано от gsb
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Говорех за общия случай, че подобен тип "сравнения" не са състоятелни и не могат да служат за база при сравнения между системи и технологии. Сравнение би следвало да бъде един и същ терен, едни и същи гуми, еднакво оборудвани автомобили и един и същ шофьор. Всичко останало е приказка за маса - онзи как закъса, ние как минахме .. Аз с Mercedes, пък онзи с Opel-а. По същата логика мога да разкажа безкрайно много случки.. Например X5 с възможно най-широките летни гуми предлагани серийно минава през река с обли хлъзгави камъни, а зад мен Range Rover остана в реката като принципно Range Rover-а е по-добрата машина за off-road. Така тръгват митове и легенди. А и стига сме слагали хората с по-скъпи автомобили в категорията "мутри". Бездарни и неспособни шофьори има във всички прослойки на обществото. Критиката ми не е насочена към теб, не ме разбирай погрешно. Воден съм изцяло от желанието по специализирани форуми като този да говорим акуратни неща, защото ако не тук, къде бихме черпили вярна информация. Нивото на познния на автомобилните ентусиасти у нас е крайно ниско и затова смятам за дълг да бъдем точни в тези форуми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе така е! И не е така! Какво значи специализиран форум! И колко от хората тук имат технически и други познания!

Много се отклонихме от темата! Как се кара куаттро? Лесно, ако караш внимателно и с мислене! Иначе и Господ не може да ти помогне, ако ще и БТР да си набримчил!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе така е! И не е така! Какво значи специализиран форум! И колко от хората тук имат технически и други познания!......

Ами доста хора имат технически познания :dance:, но малко могат да обясняват, като Sir_T. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

неразбирам мн ама сам видях какво прави kуатрото 1,8т имасхе и некав чип :hilezh: докато му подадеш и отлепя джантите от гумите :hilezh:

Редактирано от rumen1989
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами доста хора имат технически познания :respekt: , но малко могат да обясняват, като Sir_T. :hilezh:

Ами точно това отличава професионалиста от дилетанта. И аз както много други колеги се възхищавам на постовете на колегата Sir_T и с удоволствие бих се записал в школата му по безопасно шофиране, стига да са свободни време и средства.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено с шпер отзад е много fun,между другото някой знае ли от къде може да се намери за А4?

Ми освен да му врътнем едно и някой да снима. Ама с летните гуми ,че с тия зимни гуменки ше ги пилнем за нула време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Дойде времето да благодаря на всички включили се в тази тема, тема от времето когато още нямаше сняг.

Благодарение на прочетеното тук + малко тренировки на предния сняг и ето днес с куатрото успях да избягам от патрулката, докато летях с вратите към нея :hilezh:

Сложна е за описван конкретната ситуация, на всеки може да се случи, после аз щях разбира се да съм виновен, въпреки обективните обстоятелства, да е живо и здраво куатрото, което изкара колата от ситуацията, въпреки наклона, коловоза, снегорина и всичко останало :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...