Jump to content

Смяна лагерите на диференциала


mainata

Recommended Posts

здравеите колеги!!! искам да си ремонтирам скоросната кутия, по-точно да сменя лагерите на диференциала... от ляво е капака , аз искам да сменя десния лагер. можели да извадя диференциала без да свалям ск.кутия само през левия капак да сменя десния лагер.... колеги моля за информация... благодаря много предварително.

Редактирано от grizzly
заглавие
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 53
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Може, сваляш полуоските и диференциал излиза през този капак целия. После обаче е играчка самото настройване на лагерите на диференциала - има специални реглажни пластини от двете страни. Т.е. не е само да смениш лагерите, ще трябва и да ги регулираш - хем да нямат луфт, хем да не затягат като загрее. Ако ги сменяш смени и двата семеринга към полуоските - смешни пари са, но може да протече скоростната кутия от тях. Сменят се отвън по принцип като се свалят полуоските.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен има виене от към скоростите. Виенето все още е слабо и се чува на 5-та около 80км/ч, подозирам, че вие от диференциала... леко на тролей го докарва :rolleyes: Не знам какво има да се "чупи" в диференциала и от кое вие така, но нещата отиват към ремонт скоро време.

Редактирано от Jigsaw
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ПРЕДИ време ми виеше на десен завой на около 80км...смених левия лагер на диференциала където е капака и се оправи с виенето, а сега се получи обратната при десен завои вие кутията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я пак,че нещо не се разбира поста ти.Преди ти е виела на десен завой и си сменил левия лагер на диференциала,а сега е обратното-вие на ляв завой и се готвиш да сменяш десен лагер ли?И аз съм пред една такава дилема,че след зимата и при мен изненадващо се появи виене/не е от гуми-пробвах с други/,което много странно се чува само в диапазона 60-80 км/ч,като много отчетливо се увеличава при десен завой и напълно изчезва при ляв/не се влияе по никакъв начин от това дали колата е на скорост или не и дали е натиснат съединителя/.Засега съм сменил левия лагер на главината,утре ще сменям и десния/задните лагери съм ги сменял миналата година/ и ако не изчезне явно ще се налага да се насочвам към скоростна кутия,а как не ми се ще-пффффф!!!!:(

Редактирано от jordanik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пиши после има ли някакъв положителен резултат

Ще пиша,няма проблем.Ма дано не се окаже кутията,че там може самия диференциал да вие и тогава работата става дебела.Само не ми е ясно как така изведнъж се появи тоя шум без никакви предишни симптоми,като в кутията си има масло/сменях го с оригинално преди време/,а и самите предавки влизат добре. :nixweiss:

Редактирано от jordanik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е само на завой - и карето я прави таз магария в самото начало !

Не е като бучене, но е близко до него ...

При мен поне изчезна след смяна на карето !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е само на завой..............

Там е работата,че не го прави само на завой, а когато карам направо и вдигна над 60 км/ч.При десен завой с тази скорост,просто драстично се увеличава шума,а при ляв-изчезва напълно.

Редактирано от jordanik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подпукал съм ги подред на номерата-миналата седмица ляв,утре десния и се надявам да изчезне проблема,но се подготвям психически за най-кривия вариант/с тоя моя късмет обикновено все до него се стига/ и вече го гледам все по-лошо Ауди-то,па дано се стресне.

Редактирано от RaDi_b4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я пак,че нещо не се разбира поста ти.Преди ти е виела на десен завой и си сменил левия лагер на диференциала,а сега е обратното-вие на ляв завой и се готвиш да сменяш десен лагер ли?И аз съм пред една такава дилема,че след зимата и при мен изненадващо се появи виене/не е от гуми-пробвах с други/,което много странно се чува само в диапазона 60-80 км/ч,като много отчетливо се увеличава при десен завой и напълно изчезва при ляв/не се влияе по никакъв начин от това дали колата е на скорост или не и дали е натиснат съединителя/.Засега съм сменил левия лагер на главината,утре ще сменям и десния/задните лагери съм ги сменял миналата година/ и ако не изчезне явно ще се налага да се насочвам към скоростна кутия,а как не ми се ще-пффффф!!!!:(

да така е както си ме разбрал колега. Днес отидох в един сервиз и ми каза че лагера ми е заминал на главината десния,а пак преди около 2или 3години ги сменях с фаг лагери и несъм подозирал 4е може да е от там. щте сменя този лагер на главината тази седмица и щте вида дали е от главината или от ск.кутия дано да е от главината

Дано приключи сагата с лагерите на главините. Аз лично така мисля.

КОЛЕГА дано да излезеш прав:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано приключи сагата с лагерите на главините. Аз лично така мисля.

:zustimm: Лагери.Ако знаеш как вие диференциал,нещо ужасно е вътре в купето,съмнявам се дифа да е проблема

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рядко вие от лагерите на диференциала. Първата кола ми беше Пасат и имах голям луфт на полуоските, там където влизат в диференциала. Затова ги смених, но нямаше никакъв шум иначе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми аз да докладвам-проблема ми е решен!!!! :D Тоя път се разминах с големия ремонт неречен скоростна кутия.Причината за виенето се оказа преден десен лагер на главината,който не само беше хванал "вечните ловни полета",ами за капак беше и превъртал и "изял" самата главина.Та се наложи да се изръся и за нова главина,но пък сега в купето се чува единствено....ТИШИНА :dance: Ради,VBI и integralе45 се оказаха прави! :bia:

Редактирано от jordanik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виенето малко по-напред в темата съм го описал цветно.Само дето не хванах от първия път от коя страна лагера е "сдал",защото обикновено всеки те съветва,че щом шума се в усилва на десен завой,значи е ляв лагер.При мен,обаче,се оказа десния,не че и левия не беше "пътник"/изхвърлил греста/

И един съвет-много внимателно си проверявайте състоянието на главините при този ремонт,за да не се налага да го повтаряте след 1000-2000км.Повърхността на главината не трябва да има никакво износване,посиняване,надиране,язви или ръбове.В противен случай,прежалвате 86.00 лева и си взимате нова главина,за да има ефект от цялата работа.

Редактирано от jordanik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дано и на мен да излезе от този лагер на дяснат главина ... купихго днес лагера давам инф.. за лагера е номер-567447Б. това е за Б4 АБТ дв. 90кс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви лагери взе и на каква цена?Аз този път заложих на SNR-по 48 лева парчето с отстъпка,за АБК мотор

Редактирано от jordanik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виенето малко по-напред в темата съм го описал цветно.Само дето не хванах от първия път от коя страна лагера е "сдал",защото обикновено всеки те съветва,че щом шума се в усилва на десен завой,значи е ляв лагер.При мен,обаче,се оказа десния,не че и левия не беше "пътник"/изхвърлил греста/

колега какъв лагер сложи каква марка... аз като монтирам лагери ги отварям и ги пълня с още грес и стават вечни ако не се мокрят или и зависи каква марка е... ролката ми на аг. ремаък е от както съм купил колата и само я смазвам когато свалям ремака миналсъм около 120000км и още добре:)

Какви лагери взе и на каква цена?Аз този път заложих на SNR-по 48 лева парчето с отстъпка

предните сега съм с ФАГ около 3 или 4 години издържаха... няколко (маистори) ми викат сложи SNR и такъв взех за 35лв парчето с отстъпка. но намен лично не ми харесват... защото ремонтирам помпи (хидрофори) и съм монтирал такива и нещто не ме ......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виенето малко по-напред в темата съм ...

Точно звука ме интересува какво представлява - като свирене ли е - примерно като от турбина - може ли да го опишеш по-точно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...