Jump to content

Смяна лагерите на диференциала


mainata

Recommended Posts

............... може ли да го опишеш по-точно?

Пфффф,много е субективно,но ще се пробвам.Шумът при мен по-скоро беше бучене придружено с виене,като самото виене не беше толкова високо,като свирене на турбина.Най-характерното,обаче,беше че виенето нарастваше поне два пъти при десен завой/при мен/ и изчезваше напълно при ляв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 53
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

При мен го има същият шум , както го описваш.

Чува се от дясната страна , което ме навежда на мисълта или вътрешно дясно каре или десен лагер на главината.

Опасявах се за лагерите на дифф-а , но дали е възможно щом се чува от дясно само ?

Шумът започва да се чува от към 30км/ч и не престава нагоре ... :unsure:

Мисля да започна със смяната на лагера на главината, въпреки че е на една година ... :angry:

П.С Като мина близко покрай сграда имам чувството , че минава самолет ... :hilezh:

Редактирано от k0ck0
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди да сменяш каквото и да е,отиваш в сервиз с повдигач и ги караш да вдигат с него предницата на колата последователно отдясно и отляво,като в същото време се включва на скорост при работещ двигател и се ускорява,примерно до 90км/ч,след което се изклюва от скорост и се слуша/те в добрите сервизи знаят как се прави и какво се слуша/.При мен така го хванаха,като даже аз сам го чух как вие отдясно и ако го бях направил веднага нямаше да сменям напосоки и другия лагер

Редактирано от jordanik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега какъв лагер сложи каква марка... аз като монтирам лагери ги отварям и ги пълня с още грес и стават вечни

И аз пълня допълнително лагерите с грес за лагери,тези които вземам са полски и са по 21 лв,нямам оплакване,както и други колеги от форума.Най добре се чува виенето ,като караш в тунел или покрай сграда за да се чува ехото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен го има същият шум , както го описваш.

Чува се от дясната страна , което ме навежда на мисълта или вътрешно дясно каре или десен лагер на главината.

.

И при мен е нещо таково - от 30 км/ч някъде започва отдясно да вие и се усилва със скоростта.

Редактирано от alexvan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И прши мен е нещо таково - от 30 км/ч някъде започва отдясно да вие и се усилва със сколостта.

Утре сутринта ще ида да излекуваме мъките и ще пиша!

Вече съм почти 99% сигурен , че не е диф-а, ДАНО! :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми аз да докладвам-проблема ми е решен!!!!

С кеф да си я караш :gut:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пиши после.

Честита ми скоростна кутия .... при мене проблема е от нея.

Вече може да пусна тема "Купувам скоростна кутия за Ауди 80" ... :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам виещ лагер на входящия вал на скоростната кутия :steinigung: .

Колата е Ауди 90 куатро 7А.

Как само не ми се сваля кутията отново :wall::wall::wall: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как го установихте?

Вдигахме на крик първо от дясно , защото шумът идваше от дясната страна ...

Чуваше се, като бяхме в канала точно от скоростната кутия, за по сигурно смених десният лагер.

И прегледахме вътрешното каре , и го гресирахме отново, беше идеално ...

Обаче за по сигурно дигнахме от лявата страна ... виенето остана пак от дясната страна,

при положение , че дясната полуоска не се върти.

И от там извода на 100% , че е скоростната кутия , или по скоро десният лагер на диф-а. :wall:

Редактирано от k0ck0
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам виещ лагер на входящия вал на скоростната кутия :steinigung: .

Колата е Ауди 90 куатро 7А.

Как само не ми се сваля кутията отново :wall::wall::wall: .

На едно NM quattro сменяха такъв лагер,в сервиза казаха "повече не се захващаме с такъв ремонт" Собственика дал 300 лв за лагера :blink:

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От злато ли е бил лагера?

Има нагли "майстори" и собственици на автомобили,които си нямат понятие от тях и хвърлят ей така пари. За комплект съединител искали 1100 лв :blink::steinigung: ,лично на мен го казаха,това преди да купим колата,аз викам на "майстора" ЧОВЕЧЕ ТОЗИ КОМПЛЕКТ СТРУВА 230 ЛВ БЕ ЧОВЕК!!! с отстъпка/може и повече да е но много се подразних/Казах му че аз съм взел сакс на такава цена и батьото много се очуди,браво вика , браво.

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е Ауди 90 куатро 7А.

Как само не ми се сваля кутията отново :wall::wall::wall: .

3 пъти до сега съм я свалял и пак ще я свалям. Следващия ден обикновено си взимам отпуск. При мен вие само на четвърта. При последната смяна на маслото извадих иглен лагер на пробката. Явно и тази ще строша скоро. Вие като тролей. На другите предавки го няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как ги правите тези кутии,сигурно тежат 200 кг,доколкото знам трудно се чупели,но като се замисля на тези мощни мотори 7А ;) ,всичко е възможно

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вие като тролей.

И моята вие като тролей,чак ме е срам като карам в града.

Само на първа и втора предавка,и на 5-та след 120км./ч.

В най скоро време ще я свалям.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги , искам да попитам , дали е възможно от тези лагери на диференциала да има луфт в кутията и дали ще се размина с тях или ми трябва нова кутия :)

Става дума за Купе АБК

Редактирано от Audi Coupe S2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно възможно е, луфта трябва да е нагоре/надолу като дърпаш полуоските от страна на скоростната кутия. Сменял съм ги на Пасат-а навремето и нямаше никакви проблеми. Тънката част е в настройването на луфта им. Има специални шайби, които се подлагат както писах по-горе. Ако са много натегнати като покараш и загрее ще почнат да пекат яко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравеите колеги. днес смених десния лагер на главината и вече не вие :dance:

Редактирано от RaDi_b4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сигурно тежат 200 кг

Не са 200 кг., но искам да те видя сам или с още един човек само, без подемник или канал, как ще се справите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако става въпрос за мен,ще кажа,че като са сменяли моя съединител, са я смъквали трима души,аз прецених че няма да се справя физически и може да се контузя,което ще е за цял живот,затова я закарах в автосервиз,при едно майсторче,което си разбира нещата,постоянно чете и се ограмотява за иновациите в автомобилите,има доста стаж по аудита,платих си и останах доволен.Това не е като кутията на Моско,да си я смъква сам с две ръца,при него имах стойки и я вдигах настрани :rolleyes:

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно възможно е, луфта трябва да е нагоре/надолу като дърпаш полуоските от страна на скоростната кутия. Сменял съм ги на Пасат-а навремето и нямаше никакви проблеми. Тънката част е в настройването на луфта им. Има специални шайби, които се подлагат както писах по-горе. Ако са много натегнати като покараш и загрее ще почнат да пекат яко.

Благодаря , утре ще поразгледам какво се случва долу :):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...