Jump to content

Сваляне на цялото табло на Б5


dak

Recommended Posts

Колеги , някой свалял ли е таблото на Б5 преди фейса с климатроника ? Слабо ми е парното на ниски обороти и мисля да сменя радиаторчето. Време имам много и мисля да си го сменявам сам !

Търсих във форума но намерих само за 80ка и А3 на Б5 никъде няма :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по скоро са еднакви с на А3! :)

http://www.audiworld.com/tech/int54.shtml

Благодаря колега но ако има някъде по подробни инструкции ще е супер , че в тази се пропускат доста моменти като сваляне на централна конзола например!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сорри ама , ако не знаеш как се сваля конзолата по добре според мен да не се захващаш изобщо...

ще ти трябват всекви видове звезди, имбуси , кръстати отверки и т.н.... доста е тегаво!

до сега рових в ЕЛЗАТА само че там са 1000 пдфа и всичко е отделно ...жабката, конзолата, таблото .....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сорри ама , ако не знаеш как се сваля конзолата по добре според мен да не се захващаш изобщо...

ще ти трябват всекви видове звезди, имбуси , кръстати отверки и т.н.... доста е тегаво!

до сега рових в ЕЛЗАТА само че там са 1000 пдфа и всичко е отделно ...жабката, конзолата, таблото .....

инструменти мога да взема всякакви , не са проблем !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

инструменти мога да взема всякакви , не са проблем !

Колега здравей аз сменях радиаторче на парното на а4 б5 преди една седмица

в сервиза ми искаха 200 лева за работа и аз реших сам да го направя да спестя някои лев за празниците

много беше студено и не ми се занимаваше със снимки но не е много трудно.

Аз без да знам как се сваля го разглобих за 3 4аса и за 2 го сглобих,а радиатор4е жзех за 20 лева 2-ра употреба 4е за десен волан нямаше ново в магазините.Каквото мога да помогна питай

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Желателно е да се прави при топло време, имаш ли къде да го правиш на топло - тази манипулация, иначе си купи почти всички лайстни, кори и така нататък по таблото. В този студ всичко се пука и чупи на стари коли с изгорели пластмаси и амортизирани елементи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Желателно е да се прави при топло време, имаш ли къде да го правиш на топло - тази манипулация, иначе си купи почти всички лайстни, кори и така нататък по таблото. В този студ всичко се пука и чупи на стари коли с изгорели пластмаси и амортизирани елементи.

Чак топло няма да е но е гараж ! Ако е толкова проблем студа ще изчакам някой по топъл и слънчев ден.

Колега здравей аз сменях радиаторче на парното на а4 б5 преди една седмица

в сервиза ми искаха 200 лева за работа и аз реших сам да го направя да спестя някои лев за празниците

много беше студено и не ми се занимаваше със снимки но не е много трудно.

Аз без да знам как се сваля го разглобих за 3 4аса и за 2 го сглобих,а радиатор4е жзех за 20 лева 2-ра употреба 4е за десен волан нямаше ново в магазините.Каквото мога да помогна питай

Колега , на Б6 таблото сигурно е доста по различно , но ако запецна някъде при маниполацията ще питам :hilezh:

п.п. още не съм пробвал с почистване с препарат !

Редактирано от dak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

инструменти мога да взема всякакви , не са проблем !

Колега преди да започнеш да трошиш колата провери дали наистина е от радиаторчето, защото има мариант да не ти отваря напълно клапата за тъпъл и студен въздух - това ти го споделям от личен опит и моето радиаторче го набедиха разни маистори че е запушено но подмяната му не даде резултат-успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега преди да започнеш да трошиш колата провери дали наистина е от радиаторчето, защото има мариант да не ти отваря напълно клапата за тъпъл и студен въздух - това ти го споделям от личен опит и моето радиаторче го набедиха разни маистори че е запушено но подмяната му не даде резултат-успех!

Колега , парното е супер но при 3000 оборота :rolleyes: направо пари , няма как да е от клапата !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също търся инфо как се сваля таблото за да си сменя клапите на климатроника, при b5 които не ги е сменил ще ги смени, как може да сложат такива скапани дунапренчета, иначе е добра колата. Та ако некои даде по подробно как се сваля :);) Весели празници

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опитай с промивка на радиаторчето. По безболезнено е. Виж как става във файла по-долу.

Колега не съм добре с англииския , може ли малко превод .

Разбирам ,че трябва да сваля маркучите от радиаторчето (входния и изходния) и на мястото на входния да сложа друг който влиза в пвц туба и до там ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До тук добре. Сваляш двата маркуча на студена неработила кола, купуваш си някаква химия за почистване на радиатори, слагаш другите 2 маркуча на входа и изхода на радиатора като на входа на единия маркуч слагаш фуния, а на другия една 10л. туба пр. Продухваш с уста, ако може радиатора за да излезе останалата вътре в него вода антифриз или там с каквото караш. Наливаш химията през фунията и гледаш какво ще излезе през другия маркуч в тубата. Общо взето това е набързо казано. След промивката можеш да напълниш с антифриз или с разреден разтвор радиаторчето както при почистването (докато не потече през изхода) за да няма въздух в системата после. Това е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом си рещил да го сменяш , първо го напълни с сода, кислол или има едни препарати за почистване на кафе машини в тях има лимонена киселина. 90 процента ще останеш доволен 10процента ще го пробиеш от препарата и ще си го смениш после :hilezh:

Аз преди два дена си напълних моето радиаторче за час с кислол после на водоструика и излязоха едни ръжди от вътре, сега на 2-3 минута почва да духа топло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм свалял таблото има доста скрити болтчета ! Ако искаш пиши ми на лично ще ти обесня как се сваля подробно по телефона !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм свалял таблото има доста скрити болтчета ! Ако искаш пиши ми на лично ще ти обесня как се сваля подробно по телефона !

Ще те имам в предвид колега , благодаря :wall:

п.п. абе от както промениха форума не знам как се пращат ЛС :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги и аз сам я правил тази манипулация със сваляне на таблото.Не е трудно само че са много чаркалаци и трябва да им се помни местата кое от каде е било.Ако някои има вапроси ще се радвам да бада полезен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...