Jump to content

Газовата уредба


carrera4

Recommended Posts

Колеги, намислил съм да слагам газова уредба(утре - събота). Дайте някакво мнение за намерението. Двигателя ми е 2.0 АБК 115 коня ел. инжекцион.

Всъщност заслужава ли си? Колата добре ли върви с газ? Създава ли проблеми? Все пак цената на газ-та е два пъти по-ниска от тази на бензина. Знам ли. Кажете нещо по въпроса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пак зависи кой ще ти я слага и т.н. (тука по компетентните да се изкажат) но според мен-твърдо не,се пак колата излиза от завода на бензин,ако е трябвало инженерите са щели да я направят на газ :unsure: и се пак на газ си е доста доста по евтино и зависи ако си с нея всеки ден и изминаваш мн км това е алтернатива,а иначе ако я караш по рядко няма смисъл според мен :banned:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали си заслужава-самичък прецени възоснова на километрите които мислиш да навъртиш и за колко време.Що се отнася до самата газова-Lovato или BRC.Внимаваи къде я слагат-това е изключително важно и до голяма степен предопределя работата на колата и бъдещите,макар и дребни проблеми-сърдечно ти желая да нямаш никакви!!!Единственото за което се сеща е може би по-нестабилна работа на празен ход-на газ ще ти харчи с около 2 литра повече от на бензин.Важно е какво ще правят с помпата-ще я изключват ли или не и как ще ''лъжат''инжекцията,ми това е успех и пиши как е станало после :unsure:

Редактирано от Lion_Heart
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Вчера на същия мотор сложих газ с ламбда контрол и ТАП.

Ами какво да ти кажа ако си мъж, ама истински мъж карай на бензин.

Истината е че колата се спъва най-вече при високите обороти и като тръгнеш да изпреварваш вместо да рече фиууу и да подмине, прави оп оп оп оп оп и чак тогава...

Па като си пусна и климатика не се наемам...

Ако имаш парички слагай г.инжекцион и дюзичките да му мислят...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Истината е че колата се спъва най-вече при високите обороти и като тръгнеш да изпреварваш вместо да рече фиууу и да подмине, прави оп оп оп оп оп и чак тогава...

Па като си пусна и климатика не се наемам...

Е за тва,тъкмо се навия да сложа газ и .... хоп ...горния цитат :clown:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера на същия мотор сложих газ с ламбда контрол и ТАП.

Ами какво да ти кажа ако си мъж, ама истински мъж карай на бензин.

Истината е че колата се спъва най-вече при високите обороти и като тръгнеш да изпреварваш вместо да рече фиууу и да подмине, прави оп оп оп оп оп и чак тогава...

Па като си пусна и климатика не се наемам...

Ако имаш парички слагай г.инжекцион и дюзичките да му мислят...

Б.....х ма.у ние с газовите уредби не сме били мъже :clown:

. Слагай газ и на "мъжете" им показвай среден пръст. "Мъжете" слагат газова уредба и на автомобили на 1-2 год. Та ние тия 10 и нагоре годишни автомобили ги глезиме с бензин :clown:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Па за сега съм резервиран към варианта с обикновената АГУ. За ГИ не се мисли, не си заслужава инвестицията. Ще жулиме на бензин от 2 лева и докъдето изкарам :clown:. Мерси за акъла. Успех :clown:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

B-4 Avant 2.0ABK-Обикновена АГУ/даже и без ламбда емулатор/ и си върви перфектно,е както каза колегата Lube на високи обороти се спъва/при мен към 5000-това зависи от едни врътки и може да се променя ако решиш/,ама и разхода не е много голям.

Като подкараш на газ след няколко дни спираш да жалиш за вървежа/защото разликата е минимална-напр.10-15%и вече не ти прави впечатление/ и влизаш в бензиностанциите с радост!!!!

Цитат: 11 литра бензин х 1,85 лв/л = 20.35 лв/ 100 км

12 литра газ х 0.91 лв/л = 10.92 лв/100 км

За три години е гърмяла по-малко и от пръстите на едната ръка и то единствено при преминаване от бензин на газ .

Ако настройката е добра - няма такива -

"като тръгнеш да изпреварваш вместо да рече фиууу и да подмине, прави оп оп оп оп оп и чак тогава... Па като си пусна и климатика не се наемам..."

Аз само казвам как е при мен. Ти си решаваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Б.....х ма.у ние с газовите уредби не сме били мъже :bia:

. Слагай газ и на "мъжете" им показвай среден пръст. "Мъжете" слагат газова уредба и на автомобили на 1-2 год. Та ние тия 10 и нагоре годишни автомобили ги глезиме с бензин :bia:

колега :clown: май съм пропуснал след въпросното изречение да сложа една ехидна усмивчица :) ...

Мъжете се познават не по вида на горивото..., а по количеството :huh::bia:

Еб..л съм му лелята на бензинеца :clown::clown: ! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе нищо не се спъва, няма никакви проблеми с газта, колата ми върви както на бензин! Много съм доволен, газовата ми излезе 550 лв. всичкото.

Колата върви до 6000 оборота както на бензин, повече не съм я и натискал :clown:

За разхода - 8 лв малко над 100 км. извън града със 110 км/ч

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

11 литра бензин х 1,85 лв/л = 20.35 лв/ 100 км

12 литра газ х 0.91 лв/л = 10.92 лв/100 км

Ти си смятай дали си на сметка или не.

А дебитомоерите как вървят :clown::clown:

При тея двигатели газ бива , ама на моя двигател например (2,0 16-ка 6А) това е равносилно на бавна и мъчителна смърт на двигателя :huh: .Щом даже в Бош сервиз ми казаха и през ум да не ми минава да я наказвам така колата... :clown:

Иначе като цяло мнението ми за газта на други двигатели е положително.Наистина е малко по-спъната колата ама все пак тея коли са за каране , а не за състезания.Едно приятелче има крайслер вояджер 2,0 бензин и е със газов инжекцион... На газ върви повече от прилично... :bia: Почти няма разлика с вървежа на бензин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам същата кола, абк 2е, карам на газ от 5 г. Газовото е обикновено ловато с вакуумен изпарител , обикновена плочка, монтирана непосредствено преди дебитомера. Проблеми не съм имал досега! Колата върви по гладко от на бензин. Мах. скорост на газ по магистрала - 185 км/ч. Разход 12-14 /100 градско, 8,5-10 /100 извънградско.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам същата кола, абк 2е, карам на газ от 5 г. Газовото е обикновено ловато с вакуумен изпарител , обикновена плочка, монтирана непосредствено преди дебитомера. Проблеми не съм имал досега! Колата върви по гладко от на бензин. Мах. скорост на газ по магистрала - 185 км/ч. Разход 12-14 /100 градско, 8,5-10 /100 извънградско.

Моята вдига над 200 на газ, с четири човека и комбито натоварено :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само едно уточнение да направим, аз смятам разход на газ, но добавям и 1-1.5л. бензин - мисля че така е по-правилно...

а това дето го казах за мъжете е майтап, и идва оттам че имам един познат който ми вика веднъж - аз съм завършил ВиК и Парно, но не се занимавам с това, т.к. преди 15г. ВиК-то беше оксижени, винторезки, мет. тръби и т.н. - въобще работа за истински мъже... :hilezh::hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

[quote А дебитомоерите как вървят :dance::hilezh:

При тея двигатели газ бива , ама на моя двигател например (2,0 16-ка 6А) това е равносилно на бавна и мъчителна смърт на двигателя ;) .Щом даже в Бош сервиз ми казаха и през ум да не ми минава да я наказвам така колата... :flehan:

Иначе като цяло мнението ми за газта на други двигатели е положително.Наистина е малко по-спъната колата ама все пак тея коли са за каране , а не за състезания.Едно приятелче има крайслер вояджер 2,0 бензин и е със газов инжекцион... На газ върви повече от прилично... :) Почти няма разлика с вървежа на бензин

Колега за 6А двг. няма никакъв проблем на газ. Ако караш много градско и само приказките за проблемня 16V двигател те спират, не се замисляй, а слагай АГУ. Разход в центъра на София около 14-16. Колата ми е 16V quattro с 6А. Разход на бензин, преди АГУ-то 14+.

Спъване има над 4000 оборота, но ако си мъж :flehan::flehan:;) пускаш повече газ и тръгва по-добре от бензина :hilezh:

Газаджийте в Павлово отказват да слага АГУ на ACE, но 6А правят веднага. Какво точно е разликата не знам, но резултата е, че 6А се държи добре на газ, а ACE-то има проблеми с оборотите. Някъде четох, че и за това има лек: K-Jetronic емулатор, но подробности не знам

Газов инжекцион на Б4 за мен е оправдано само за 2.6.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За и против има при всяка дискусия...карам на газ от 10 години и си ме кефи.Проблема е че в новата ми играчка няма газова уредба и не знам къде да си сложа.Става дума за за АБК 2.0 115 и за обикновена,не газов инжекцион.Ако някой може да ме посъветва :huh: ,може и на лични за да не е реклама

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе нищо не се спъва, няма никакви проблеми с газта, колата ми върви както на бензин! Много съм доволен, газовата ми излезе 550 лв. всичкото.

Колата върви до 6000 оборота както на бензин, повече не съм я и натискал :huh:

няма как да не спъва колега, при обикновената газова след като газта идва през въздушния филтър, един вид ебаваш пълния инжекцион заедно с 4-те му дюзи ит.н. и му пускаш газ отдругаде. няма как да реагира като на бензин - правих си проби колата има разлика във вървежа...

не казвам че не върви, още повече че аз имам и ламбда контрол което е + за вървежа..., и въпреки това!?!?!

Днес един с фиеста се пробва от летящ старт (аз бях спрял на сфетофара)да ме задмине и да застане пред мен... изядох я колата, ама не се оставих :wall:

Редактирано от Lube
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Газ имам ядове с газовата каде да ги оправя на газ немога да дигам високи оброти а на бензин не пали изобщо :bia: .1.8 мех инж

Редактирано от badi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Газ имам ядове с газовата каде да ги оправя на газ немога да дигам високи оброти а на бензин не пали изобщо :bia: .1.8 мех инж

АРГУС СЕРВИЗ в Люлин, преди триъгълника! Само дето им нямам телефона! Виж в нета! Перфектни са! Всичко е на комп при тях!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АРГУС СЕРВИЗ в Люлин, преди триъгълника! Само дето им нямам телефона! Виж в нета! Перфектни са! Всичко е на комп при тях!

Мерси много може лио да оточниш каде това аз под тригълник си представам тва одлу на надлез надежда дето спират трамвайите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси много може лио да оточниш каде това аз под тригълник си представам тва одлу на надлез надежда дето спират трамвайите.

http://bgmaps.com/map.asp?sid=3d1833bec085...812&ix=26&iy=56

Отбивката е преди бензиностанцията в ляво, ако идваш от центъра към Люлин. Има голяма жълта табела с надпис "сервиз АРГУС" със сини букви!!!

Дано ти е от полза :bia::bia:

Редактирано от RaDi_b4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси много може лио да оточниш каде това аз под тригълник си представам тва одлу на надлез надежда дето спират трамвайите.

Мерси аз го намерих и промених темата но отговора но защо не се променлил има саит сервизаът там е показано близо е до орион макдоналдс нали така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...