Jump to content

Audi 80 ,1.8 - Проблем скоростна кутия


terziev

Recommended Posts

Здравейте момчета и девойки ,имам проблем с мойто Audi 80 ,по точно както вс си беше наред реши да ми изключва на вс скорости .Лоста е някак безчуствен ако мога така да се изразя ,скоростите влизат мн леко .дори трудно може да си сигурен че е на скорост ,така докато придържам лоста няма никакъв проблем ,няма дори и напън да ми избута ръката или нещо подобно ,проблема е че щом го пусна веднага изключва ,освен когато подавам гас ,малко да отпусна и си е на свободна ,всички скорости си влизат и върви ,когато е на място също не позволява да остане на скорост, но това е положението.Моля ви ако някой е имал сходен проблем или има някакви самнения на какво се дължи това да сподели,ще бъда мн благодарен !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами скоростна кутия ...

Ако ти се занимава,синхронизаторите с нови ...

Пробвай да смениш маслото,обаче с оригинално такова!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От колко време ти прави тези проблеми ? Според мен не може всички синхронизатори да се сдрьцат вкупом. Да не би да е проблема нещо в избирача на скоростите. Ходи в читав сервиз да я погледнат, а не да гадаеш или да те остави на пьт. Ако е кутия не е страшно....има на сносна цена тук вьв форума и ще си подкараш пак айляшката колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами скоростна кутия ...

Ако ти се занимава,синхронизаторите с нови ...

Пробвай да смениш маслото,обаче с оригинално такова!

Ами май ,натам отиват нещата ,повечето с хората с който съм говорил са на това мнение , а иначе аз и понятие си нямам какво представлява схемата на кутията и дали има вариант за подмяна на части и т.н.Лошото е ,че доколкото имам информация смяната на кутията и ремонта може да достигне около 350 - 400 лв и вече се замислям какво ще се прави понеже тя колата струва 1000 лв най - мн и 500 понеже е с вс екстри B) , и е вече на 22 годинки и доста често взеха да се обаждат тук там разни неща за смяна ,но това е нормално с оглед на това че не съм пипал нищо по подръжката с години, че това е което ме мъчи .

От колко време ти прави тези проблеми ? Според мен не може всички синхронизатори да се сдрьцат вкупом. Да не би да е проблема нещо в избирача на скоростите. Ходи в читав сервиз да я погледнат, а не да гадаеш или да те остави на пьт. Ако е кутия не е страшно....има на сносна цена тук вьв форума и ще си подкараш пак айляшката колата.

Точно това мисля да направя днес ,да ида на сервиз да я погледнат хората ,а проблема е от вчера .

Скоротсна кутия ми предлагат за 150 лв ,незнма как е като цена .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все пак първо огледай щангите на селектора - може да има износени ябълки и да не влизат както трябва. Виж и тампоните на скоростите - ако са скъсани може да се мести много скоростната кутия и от това механично да изключва скоростния лост (той е неподвижен към купето).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, че проблемът е във фиксаторите.Това са едни пружини със сачми на самите вилки на избирача ,като включиш на скорост и сачмата влиза в легло под натиска на пружината и не позволява самоизключване на предавка.Но дори и да е там проблемът,пак се разглабя скоростната кутия, за да се сменят тези фиксатори.Другият вариант е самата лостова система на избирача да не може да включи докрай и заради това да изключват.Но докато не се свали да се види не може да се каже със сигурност.За това най-добре иди да я свалят ,да се види какъв е проблемът и на място да прецениш дали друга кутия или е по-изгодно да правиш тази.Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, че проблемът е във фиксаторите.Това са едни пружини със сачми на самите вилки на избирача ,като включиш на скорост и сачмата влиза в легло под натиска на пружината и не позволява самоизключване на предавка.Но дори и да е там проблемът,пак се разглабя скоростната кутия, за да се сменят тези фиксатори.Другият вариант е самата лостова система на избирача да не може да включи докрай и заради това да изключват.Но докато не се свали да се види не може да се каже със сигурност.За това най-добре иди да я свалят ,да се види какъв е проблемът и на място да прецениш дали друга кутия или е по-изгодно да правиш тази.Поздрави!

Много съм ти благодарен за изчерпателният отговор ,точно това мисля да направя ..,но незнам кога ще имам възможност да я оставя да я погледнат. Според теб ,как мислиш ако евентуално проблема е в някои от твойте предположения ,има ли вариант да реши да ме остави на улицата или е божа работа .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

150 лв. е супер цена на кутията, стига да е читава. Иначе са малко по-скъпи, но зависи и кода какъв е. Ако проблема е в нея сменяш я директно. Всичко ще ти се върже към 300-350 лв.- кутия и смяна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...