Jump to content

Искам да попитам за алтернативно дизелово гориво


Kompresor

Recommended Posts

http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=205025

Какво мислите? Има ли някой който кара така? Какви са минусите за двигателя от използваното но прецедено олио? Знам че вреди на гумените съединения. НА прага съм да си купя дизелов двигател и да заменя газифицираната бензинка която имам.

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 65
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Колеги хайде да се придържаме към темата, кажете някой кара ли, дочувал ли е кое се поврежда, зле ли е да се кара с олио, ако има някой в Русе да кара на олио да пише. Аз си карам на чесън също, не мога да издържа на цената на бенза

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тури си метан тогава.

Сещаш ли се след 2 години как ще намериш старо олио като такива тарикати станат 10000?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да приятелю колкото и смешно да изглежда АЗ КАРАМ НА ОЛИО колата е А6 С5 1.9 дти и само да уточня зада не чувам глупави коментари от рода " като немаш пари си купи малолитражка на газ"

карам на олио защото няма разлика за двигатела. единственото което е нужно зада се кара на 100% е подгряване.

Аз карам 50/50 олио нафта и не съм пипал нищо по колата. братовчед ми кара така А4 вече 5 години същия мотор.

Точно поради тази причина купих тази кола.

Разликата е само , че вече като минеш край бензиностанция се УСМИХВАШ ДОВОЛНО

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отдавна хората пишат, че използват отработено олио, но дали няма вредни последици за мотора. Ако спестя 1000 лв и след това ги дам за ремонти... Моята кола е А4 1,9 тди 110 коня, дали това тди става за олио. Освен това съм срещал инфо, че олиото освен филтрирането се нуждае и от допълнителна обработка. Но при тази цена на горивото скоро ще подкараме колите на течна храна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да приятелю колкото и смешно да изглежда АЗ КАРАМ НА ОЛИО колата е А6 С5 1.9 дти и само да уточня зада не чувам глупави коментари от рода " като немаш пари си купи малолитражка на газ"

карам на олио защото няма разлика за двигатела. единственото което е нужно зада се кара на 100% е подгряване.

Аз карам 50/50 олио нафта и не съм пипал нищо по колата. братовчед ми кара така А4 вече 5 години същия мотор.

Точно поради тази причина купих тази кола.

Разликата е само , че вече като минеш край бензиностанция се УСМИХВАШ ДОВОЛНО

Колега,би ли дал малко повечко подробности,че ми стана интересно?От къде се снабдяваш с отработено олио,допълнително подгряване направил ли си и т.н.?

Дай предписание за използване :zustimm:

Редактирано от kikson1979
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

олиото го купувам от ресторант до дома ми цената е 80ст на литър. Прави се допълнителна инсталация с друг резервар и подгряване, ако искаш да караш само на олио.

Аз в момента правя инсталацията и затова карам 60 на 40 дизел олио директно в резервара.

Ако ГНП-то ти е Бош можеш да караш с олио без проблем и последствия, даже двигателя става по тих.

зимата може да караш 70 на 30 а лятото 50 на 50. без да правиш каквото и да е по колата.

само след първото сипване в резервара и след 500км трябва да смениш нафт. филтър, защото олиото изчиства боклуците от резервара. после всичко си е по старо му.олкото

Олиото което купуваш трябва само да се прецеди. най-добре на 1 микрон.

Това е колкото едни стари дънки. прецеждаш през тях и наливаш в резервара.

Това е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

И трансформаторното масло добре дарпа. :lol:Б4 1.9 ТДИ си го гори без да се оплаква грам.

Редактирано от penko1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И трансформаторното масло добре дарпа. :lol:Б4 1.9 ТДИ си го гори без да се оплаква грам.

Добрутро.... :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Олиото което купуваш трябва само да се прецеди. най-добре на 1 микрон.

Това е колкото едни стари дънки. прецеждаш през тях и наливаш в резервара.

Това с олиото явно е ОК. Обаче силно се съмнявам че старите дънки дават филтрация 1 микрон. Въздушен филтър за кола е между 20-40 микрона. Филтрите за офицерски противогаз от специална хартия са 5 микрона и не са популярни. На един микрон филтрирането ще бъде МНОГО бавно.

Това като малко офтопик.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с олиото явно е ОК. Обаче силно се съмнявам че старите дънки дават филтрация 1 микрон. Въздушен филтър за кола е между 20-40 микрона. Филтрите за офицерски противогаз от специална хартия са 5 микрона и не са популярни. На един микрон филтрирането ще бъде МНОГО бавно.

Това като малко офтопик.

е и аз си мислех като теб но се оказва че дори са по-малко от микрон. купих си истински филтър от САЩ на един микрон и той филтрира доста по-бързо. А за това дали е бавно ДА за 2 дни прецежда 10 литра. а истинския филтър за ден и половина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм се запалил за олио-манията :hilezh:

Искам да попитам подгрвателя от какво ползвате ,примерно топлообменник от C220 CDI ?

Какви клапани ползвате :hilezh:

Редактирано от huhu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

топлобменника го поръчах от америка и излезе 90лв. нарича се Пластинчат топлообменник и е с наи-високо КПД и за мен е наи- удачен защото загрява наи-бързо.

след доста проби с калпани от газови уредби и какви ли още не, стигнах до решение. на мерцедесите след радиаторчето на парното има един двоен клапан. един вход и два изхода. този клапан се ползва за вход. Проблема е че неможе такъв да се ползва за изход защото е еднопосочен. Затова за изходен се взима същия само че от старо БМВ. тои е с обратна посока.

Също наи-големия проблем е намирането на електромагнитна помпичка за подкачване на олиото от резервара.

Пишат че може и без нея но така бавно но сигурно се прецаква ГНП защото олиото е по-гъсто и трудно се засмуква.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За момента мисля да пробвам с топлообменик от Ц220 ЦДИ за стопляне на олиото, клапани засега ще са 4-газово/бензинови.

Въпроса е за филтър какъв да взема маслен или горивен навиващ се дали има разлика между двата. Аз лично съм виждал на коли вместо горивен навит маслен филтър.

Редактирано от huhu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За момента мисля да пробвам с топлообменик от Ц220 ЦДИ за стопляне на олиото, клапани засега ще са 4-газово/бензинови.

Въпроса е за филтър какъв да взема маслен или горивен навиващ се дали има разлика между двата. Аз лично съм виждал на коли вместо горивен навит маслен филтър.

можеш ли да пратиш някоя снимка на този топлообменник от мерцедес

а за филтър използвам обикновен нафтов с един вход и един изход.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Plate%20exchanger.jpg

Топлообменника е като този само дето за водата входа е 10мм а изхода е от другата страна на 8мм и като големина е като този на снимката :bia:

Този тук е същия монтиран на друг мерцедес само тази снимка намерих и пускам да не разопаковам моя че тъкмо съм го увил да не губи топлина :)

IMG_0078_cRS.jpg

Редактирано от huhu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Ами не съм пробвал лично , но съм чел че за филтриране може и с дънков плат. Бил доста финн.

А за махането на водата , съм виждал как олитото се вари известно време и така водата се изпарява.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...