Jump to content

Recommended Posts

Вероятно някой мод му е говорил нещо против Кокича....:lol: .....нали е от достоверен източник...

CA

Редактирано от sashocos
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 167
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Нищо не смятам, просто съм доста по-навътре в нещата от повечето в бранша, но разбира се щом смятате, че нещо може да е почти безплатно и в пъти по-добро - то си е ваше право. Само да вметна, че в Германия хората са поне 10 пъти по-платежоспособни отколкото у нас, съответно никаква логика няма да ни пробутват супер скъпо масло, че даже и на двойна цена. Просто никой няма да го купи. Това е една друга гледна точка.

Еми точно това става,никой не го купува,или почти никой,и някой хора разчитат на постулата "ден година храни"

А щом твърдиш че си навътре в нещата,някак си този ти пост оборва твърдението ти

-Германия е много голям ,твърде динамичен и супер развит пазар,конкуриращ се по тези си качества единствено с американския,там хората не разчитат на висок % на на висок оборот,тъй като дистрибуторите не са 5,както тук а 5000,и клиентите не са 1 милион,а 200(визирайки факта че и много европейци паразуват от там)

И точно поради тази причина примерно дисковете и накладките ми,ОРИГИНАЛНИ от германски Ауди риселър са 40% по евтини от тези в България,сега остава да ми обясниш как тези които съм си поръчал са ментета...

Разбира се,при маслата има много ментета,както и в интернет има много ментета,ЕУ и Китай ги бълва с тонове

Че аз дори съм виждал ментета на ОРЕХИ(да,орехи-вътре някой китаец си е играл да ги пълни с камъчета,като преди това е извадил ядката)

И точно това е идеята на поста ми,да разберадали НЯКОИ от тези инак изгодни оферти в БГ е донякъде читава....защото като нищо може и някоя да е такава,въпроса е дали и коя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

търси масла които не са известни толкова като марки и официалния им представител за бг. обикновенно тогава и цените са по ниски, защото представителя трябва да завладява пазара с ниски цени пък и шанса да е менте е по малък. примерно масла като адинол които имат пълна синтетика серий, опал и т.н. :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

EDGE 0W-30 4L СИНТ. МОТОРНО МАСЛО - 148 лв - това е цената в Ауто Плюс. Там може да имаш гаранция, че е истински.

Да и със 100% надценка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спрямо кого надценка? Това е официалната цена - това е мерилото. Всичко друго са едни приказки, удобни на едните да продават евтино масло, а на другите - да си мислят, че си купуват нещо истинско и са разбили системата и монопола.

За едно сте прави - никой нищо не може да докаже иначе Кастрол едва ли би търпял ментета на пазара.

Всеки да се оправя както му е най-сгодно. :bia:

Редактирано от gsb
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маслото,както и повечето неща,гуми примерно и т.н. им се бухат такива зверски надценки,че няма накъде.Ако Кастрола има толкова ментета, е удачно да се кара с друго,какъв е проблема?

Кън автора,някак си ми е смешно да караш 4ф с модерния душегуб и да ти е скъп Мотула или не разбирам добавката в първия пост?

0/30 не е ли прекалено редичко за предстоящите жеги :gruebel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам един познат, има магазин за автчасти на Симеон.Всъщност той много части в магазина няма,работи предимно с поръчки от Германия, главно за WV-Audi и Мерцедес...за оргинални става въпрос.Продава и масла,та той ми е показвал германска фактура за Кастрола който е купил,цената беше по спомен около 45?,за 5л. EDGE 0W40...В форума същото се продава за 95лв.мисля,което горе долу си е едрова цена.Идеята на търговците тук е като вкарат 200 туби,пуснат ги в магазините си по 150 лв,а по форумите,през 5 лв. горница,да не им пълнят склада...като го продадът винаги могат да поръчат наново...Така си мисля аз,иначе сметката не се връзва...да инвестираш близо 90кинта за да спечелиш 5...ами транспортни и др. разходи...

CA

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А такаааа. В мотобул няма туби от 5 литра, как така в Германия има? :wink:/>

Edit: Edge (sport) е различно от Edge FST.

Редактирано от robobug
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е мотобул ли е критерия???...(некакъв си местен дилър от източна европа),за асортимента от развасофки на Мотул....,относно EDGE-то, ми казаха,че това второто е новия модел, заместващ Спорта....колко е верно незнам...

CA

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми е любопитно как масло с доставката от ЮК ми стъпва колкото тук и то при условие,

че Мотула го взимам с 30% надолу от официалната цена.

Това повдига въпросът дали не се бачка с минимум 100 % печалба :blink: .

---------------------------------------------

Друг пример - пак от ЮК поръчах кабел и адаптор за ВагКом - тук за комплекта изродите ми търсят 48лв без доставката :huh: ,

а от ибея с доставката ми идва на 22лв :blink: ,накратко - да го духат българските търговци,

винаги ще купувам от тях само по принуда :2gunsfiring_v1: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми е любопитно как масло с доставката от ЮК ми стъпва колкото тук и то при условие,

че Мотула го взимам с 30% надолу от официалната цена.

По спомен от ЮК излизаше над 50% надолу от цената на "официалният" вносител. Така е от поне 3 години.

И реших да видя дали няма някаква промяна. Промяна има - погледнах в сайта на проспийд и какво да видя - Мотул 8100 е с поне 20% надолу!

Значи може да има и в България европейски цени, само може би мотобул не са разбрали още....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

погледнах в сайта на проспийд и какво да видя - Мотул 8100 е с поне 20% надолу!

Голяма заблуда ,е че Проспиид са официален вносител :rotcol:-НЕ ,те са официален дистрибутор :lol: .

Официалният вносител на Мотул се казва Равда ООД ,фирма от Бургас и магазинът им за София се

намира в едно схлупено помещение на Военна Рампа :hilezh: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги а какво ще кажете за маслото от VW Group за Ауди и Vw. Има ли много фалсш на пазара - някои ползвал ли го е? Забелязвам, че всички използвате други масла, а то не би ли трябвало да е най-препоръчително?

Редактирано от Lachoo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги а какво ще кажете за маслото от VW Group за Ауди и Vw. Има ли много фалсш на пазара - някои ползвал ли го е? Забелязвам, че всички използвате други масла, а то не би ли трябвало да е най-препоръчително?

то е кастрол в различни туби с различна цена защото е с ауди етикет. просто купуваш него това е. иначе е оригинално ако го купиш от порше примерно. другото всичко среляш в тъмното... :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си взех от това от ибей.де http://www.ebay.de/itm/170662531965#ht_4703wt_1153 .Разделих си разходите за траспорта с колега от форума и ми излезе на половина от цената на същото в Порше :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забелязвам, че всички използвате други масла, а то не би ли трябвало да е най-препоръчително?

Само, ако си убеден, че Кастрол е най-доброто масло измежду всички масла:) или че оригиналните гуми са най-добри измежду всички гуми и изобщо ако си убеден, че "оригиналното" е най-добро:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти на какви цени го намираш туй "маслото от VW Group за Ауди и Vw", ммм?

то е кастрол в различни туби с различна цена защото е с ауди етикет. просто купуваш него това е. иначе е оригинално ако го купиш от порше примерно. другото всичко среляш в тъмното... :zustimm:/>

Май трябваше да мина през форума неделя :D , защото купих от локално магазинче въпросното масло. 128 кинта е 5 литра 5w40 колега. Трябваше да погледна в порше или други оторизирани дистрибутори, но както си бях тръгнал да гледам така си и взех (често пазарувам от там), а продавача даже ме убеди да не взимам други добавки, защото в това си на Ауди има достатъчно. Здраве да е!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В порше може би щеше да ти струва малко по скъпо.Аз бих си купил от там но вече минало... във всички масла има добавки които отговарят на спецификацията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интернет е доста лъжливо място за пазаруване. Никога не знаеш кой е отсреща. На фона на милиони потребители в немския Ибай 86 000 положителни мнения са нищо като процент. Освен това на тая цена е нормално да са положителни. Факт е че не минават и 2-3 месеца без да се разбие поредното депо за пакетиране на фалшив Кастрол.

Да цената в големите вериги е висока, обаче според мен си струва - причината е проста - големите пазаруват директно от големите. Няма прекупвачи, няма дребни търговци и тн. Тоест тея 15% дето ги визирате остават на едно място.

Я сметнете 2-3 прекупувания по 15% и ми кажете как 5литрова туба ви идва на половин цена? Е значи първия по веригата трябва да си купи само туби на Кастрол, а какво ще сложи вътре е въпрос на негов вкус. И честно казано ако сипе Тотал 10W40 и ви го шитне за Кастрол Магнатек 5W40 без химически анализ никога няма да разберете какво сте си купили наистина.

Съжалявам колега, но не съм много съгласен. Наистина най-добре е да се купува масло от официален дистрибутор със всички сертифицати за продажба и тн., но факт е също че официалните преддставители на повечето марки (да не кажа всички) в Бг са кожодери. Ще ти дам за пример цените на няколко по-разпространени марки и вискозитети масла в Испания и ти ако искаш ги сравни със цените на тяхните аналози в България.

Castrol Edge FST 10W-60 4л. 39eur.

Castrol Edge FST 0W-40 4л. 40eur.

Castrol Magnatec A1 5W-30 4л. 28,70eur.

Castrol Magnatec C3 5W-30 4л. 28,70eur.

Castrol Magnatec C3 5W-40 4л. 28,20eur.

Motul 4100 10W-40 Turbolight 5л. 24,50eur.

Мотул 6100 10W-40/15W-50 Synergy 5л. 28eur.

Е, сравни тези цени с цените на "официалните представители" в Бг...Май 100% надценки са малко, на някои масла надценките са дори над 100%. Доколкото знам в Германия цените са същите като в Испания. Само че в Германия, Испания никой не работи за 300-400 евро на месец...

Не съм купувал масла от колегата Ace (всъщност вчера му поръчах Castrol Syntrax 75W-140 за шпера, днес очаквам да дойде, това ми е първата поръчка от него), не се правя на адвокат на никого, но мисля че с такава обирджийска политика от страна на "официалните представители" ние клиентите по-скоро би трябвало да сме благодарни че има инициативни сънародници, които се опитват да ни осигурят качествени консумативи на НОРМАЛНИ цени, а не да се чудим само как да ги нападаме...

П.С. Вчера минах през "официалния представител" на Castrol за Плевен, цената на Castrol Edge FST 0W-40 4л. беше около 3 пъти по-висока отколкото в Испания и Германия, цените и на другите продукти бяха в този стил...Сигурно защото печелим три пъти повече от тях...После защо имало ментета, защо предприемчиви хора внасяли, защо на някой му се разтропал мотора...

Редактирано от Thebimmerfan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ве,така е щот само тука маслото е ориджинъл,в Испания и Германия продават от цеха в Благоевград,за това докарват цена...:lol:

CA

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди няколко часа смених маслото на шпера с Castrol Syntrax 75W-140 закупено от колегата Ace Castrol, изпробвах колата и мога да кажа че маслото е супер и е оригинално. Диференциала няма абсолютно никакво виене или припукване - толкова характерни за този тип диференциали (когато не им е сменяно маслото от отдавна), работи много добре, а по принцип блокирания диференциал е нещо много деликатно и ако не му се сложи подходящо масло веднага си "проличава". Вече знам от къде ще купя и масло за двигателя. Евала на такива хора.

Редактирано от Thebimmerfan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...