Jump to content

Recommended Posts

2. Да се провери колко е съдържанието на фосфатната пепел, цинк и фосфор, които са много важни за старите мотори.

По 2 липсва липсва всякаква информация.

Старите мотори по принцип са забранени за производство, а за новите мотори цитираните добавки са убийствени за катализатора. Понеже имам такъв стар "американски" двигател, аз съм избрал да му сипвам Репсол ТДИ, като единство достъпно на БГ пазара с повишено съдържание на цинк.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 167
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

По 2 липсва липсва всякаква информация.

Старите мотори по принцип са забранени за производство, а за новите мотори цитираните добавки са убийствени за катализатора. Понеже имам такъв стар "американски" двигател, аз съм избрал да му сипвам Репсол ТДИ, като единство достъпно на БГ пазара с повишено съдържание на цинк.

Колега,има и други масла с повишено съдържание на цинк със спецификация от рода на SJ, недей да слагаш този Repsol, това и в Испания (родината му!) не го тачат, мани го този боклук, Repsol = shit...

Редактирано от Thebimmerfan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По 2 липсва липсва всякаква информация.

Старите мотори по принцип са забранени за производство, а за новите мотори цитираните добавки са убийствени за катализатора. Понеже имам такъв стар "американски" двигател, аз съм избрал да му сипвам Репсол ТДИ, като единство достъпно на БГ пазара с повишено съдържание на цинк.

Има информация. В сепцификацията на маслата я пише.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Motul 300V цялата серия във всичките и вискозитети (знам че цената е болезнена, ма т'ва е :huh:/>/>/>/> :unsure:/>/>/>/> ...), Yacco Galaxie 0W-40, 15W-50, 10W-60 (също болезнена цена...), ако имаш достъп до American Classics като Amsoil, Penrite добре за теб. Горе долу масла над 25-27 лева литъра понякога са истинска синтетика. Пробвай, няма да съжаляваш...

P.S. А, и серията Edge на Castrol си е съвсем прилична синтетика (с елементи от истината), стига да е Германска...

Не колега, Мотул V300,поне 5W-40 е на основа хидрокрек с малко по-висок % естери

0W-40 CASTROL EDGE FORMULA е PAO

10W-60 CASTROL EDGЕ е на основа PAO

0W-40 Synthoil и 5W-40 Synthoil и изобщо цялата серия Synthoil на LIQUI-MOLY е PAO

Repsol Elite COSMOS 0W-40 е PAO

Repsol Elite Evolution 5W-40 е PAO. Това масло е с намалено съдържание на фосфатна пепел, по-добре да се ползва в по-нови мотори.

Repsol CARRERA серията е PAO.

ROWE HIGHTEC SYNTH RS 5W-40 май също е PAO. (да не се бърка с ROWE HIGHTEC SYNTH RS 5W-40i. Ето тази буквичка ако я има е хидрокрек)

В момента съм с Repsol Elite Comptetition, хидрокрек, обаче до сега се държи доста стабилно.. Лично аз не държа да е PAO. По-важно е фосфатната пепел ;)/>

Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не колега, Мотул V300,поне 5W-40 е на основа хидрокрек с малко по-висок % естери

Извинявай, но малко ти се губи смисъла. Започваш с отрицание "не колега, Motul 300V..." и после с останалата част от изказването си потвърждаваш казаното от мен - че Motul 300V 5W-40 е естерно масло (дори в действителност е двойно естерна синтетика). Както сам казваш трудно би имало масла съставени само от PAO или само от естери, в едно добре балансирано масло трябва да има и 2 и 3 група продукти които имат своята функция, важното е че Motul 300V е двойно естерна синтетика (първата в света!), вярно - "рейсингово" масло е, но поне за мене е един от най-типичните примери за истинска синтетика.

Не съм чувал за масло което да е съставено 100% само от PAO или 100% само от естери, не съм убеден че би било и добро за мотора, и PAO-то и естерите имат и негативни особености, и много вероятно ако са единствен елемент от формулата на едно масло биха довели по-скоро до неприятни последици.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да естери има ама повечето е хидрокрек. По-добре щеше да е PAO, естери и малко хидрокрек (да речем 15%).

По принцип V300 5W-40 е като 8100 X-cess, + естерите.

Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми я кажи едно масло съставено само от естери?

Няма такова, нали трябва тези естери нещо да ги "транспортира"... Освен това животът му ще е много кратък (прекалено кратък за да става за употреба).

Мисля че фирма с престижа на Motul в моторните спортове ( над 150 години история са това все пак! ) знаят по-добре от нас какво да включат в състава на едно "рейсингово масло". Серията 300V се е доказала сама по себе си по цял свят, не сме ние тези които ще я "разкритикуват" (да критикува може всеки, а тук е направо национален спорт). Не искам да ти казвам на какви коли (над 700 коня) съм виждал да слагат 300V, собствениците на тези коли не са от тези които бъркат хидрокрак с истинска синтетика.

Редактирано от Thebimmerfan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E да бе няма. Ама къв е смисъла да караш с основа хидрокрек и да има някакви естери? Не е чак толкова разумно. То има и други масла с естери, ама основа PAO.

А Мотул са си масла, нищо повече. Нито правят совалки, нито влакове-стрели :hilezh:/>

Нали се сещаш, че има и по-хубави масла? Серията V300 си е върха, особено ако не знаеш какво има в нея :hilezh:/>

То и Ферари във Ф1 карат с хидрокрек.. всичко е относително. Не казвам нищо.

Но тука говорим за синтетика - базови масла група 4, група 5.

Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не изпадайте толкова в подробности. важното е да има естерни смеси и малко или много основата да му е синтетика.

http://www.meguin.de/meguin/produktdb.nsf/id/d_4808.html

http://www.senax.bg/eshop/product/80/sintetichno-motorno-maslo-sae-5w-40-5-litra.html

http://shop.grid-trade.com/motorni-avtomobilni-masla-za-leki-avtomobili-dvigatelni-trnasmisionni-hidravlichni-spirachna-technost-antifriz-avtohimia/dvigatelni-masla-za-leki-avtomobili/ravenol-vsi-5w-40-sintetichno-motorno-maslo-5-litra-cena-acea-a3-02-b3-98-api-cf-sl.html

http://www.addinol.de/oilfinder/oil_details.php?id=663

малко примери за масла пълни синтетики. изобщо равенол и адинол имат цяла серия такива 5-30, 0-40 и т.н. а за пепелта и цинка и т.н. просто гледате % на Sulfatasche да е по голям от 1 и е достатъчно :zustimm:/>/>

Редактирано от jim1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Meguin май е Liqui-Moly.

Иначе всичките примери дето си дал са немски.. Най-лесно се познават ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E да бе няма. Ама къв е смисъла да караш с основа хидрокрек и да има някакви естери? Не е чак толкова разумно. То има и други масла с естери, ама основа PAO.

А Мотул са си масла, нищо повече. Нито правят совалки, нито влакове-стрели :hilezh:/>/>/>/>

Нали се сещаш, че има и по-хубави масла? Серията V300 си е върха, особено ако не знаеш какво има в нея :hilezh:/>/>/>/>

То и Ферари във Ф1 карат с хидрокрек.. всичко е относително. Не казвам нищо.

Но тука говорим за синтетика - базови масла група 4, група 5.

Не е точно така, понякога е по-добре хидрокрак с естери от PAO с естери, зависи от целта на продукта. Между другото - PAO и естери имат съвсем различни свойства и са the best за различни употреби, ако ги наблъскаш в една туба не означава задължително че ще постигнеш някакво "супер масло".

Да ти кажа честно не се сещам за много по-хубави масла от Motul 300V от тези които могат да се купят от магазин (достъпни за нас простосмъртните), кажи някое.

П.С. Колега, не бъди толкова сигурен че знаеш с голяма прецизност какво точно съдържа Motul 300V и никое друго масло, нито с какво карат от Ferrari във Formula 1... Това са фирмени тайни.

малко примери за масла пълни синтетики. изобщо равенол и адинол имат цяла серия такива 5-30, 0-40 и т.н. а за пепелта и цинка и т.н. просто гледате % на Sulfatasche да е по голям от 1 и е достатъчно :zustimm:/>/>/>/>/>

Колегата е прав, мисля че темата за цинка е МНОГО важна, особено за тези от нас, които не караме коли от 2012. Ще бъде полезно ако някой знае масла с повишено съдържание на цинк, достъпни на българския пазар ги сподели.

Аз знам че някои "рейсингови" синтетики имат доста високо ниво на цинк. Motul 300V 15W-50 Competition има май 1300 (не съм сигурен за точната цифра), Motul 300V 20W-60, Mobil 1 15W-50, Selenia Racing 10W-60, Valvоline VR1 (в различните визкозитети) имат доста цинк. Който знае други да ги каже, ще е полезно.

Редактирано от Thebimmerfan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eneos Sustina. Доста по-добро от Мотула

Е, тук се изложи. Те точно това не биваше да го казваш...Този Eneos е АБСОЛЮТНА пикня, на първо място масло с такъв голям разкрач (0W-50) се води нестабилно, прекалено голямата разлика между двата индекса говори за използването на прекалено голямо количество инхибитори на вискозитета (viskozity index improvers) което не е много пропоръчително и би могло да те предаде при по-голямо натоварване на мотора (накъсват се).

Чел съм лабораторни анализи (used oil analysis) на въпросната Sustina и бяха плачевни. Sae 50 беше по-скоро средно Sae 40, маслото имаше някакви научнофантастични показатели, но само на хартия. Sorry, ама са те излъгали, точно това масло не може да се сравнява с 300V.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Sustina 5W-40 e по-добро от V300 5W-40.

0W-50 може и да си прав.

Мотула се полимеризира и става на гняз, но ако се сменя често - да, добър вариант е.

Сега кво ще кажеш за Bardahl XTC RS 5W40 Syntronic ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Sustina 5W-40 e по-добро от V300 5W-40.

0W-50 може и да си прав.

Мотула се полимеризира и става на гняз, но ако се сменя често - да, добър вариант е.

Сега кво ще кажеш за Bardahl XTC RS 5W40 Syntronic ?

По принцип естерните масла трябва да се сменят на по-кратък интервал от другите, имат значително по-кратък живот, но много по-добра топлоустойчивост.

Впечатленията ми от Bardahl като цяло са отлични, това наистина е едно много добро масло (много по-качествено от Eneos), но за "рейсингови" масла са под нивото на Motul 300V. Имат и не лоши добавки, както и прилична мотоциклетна серия.

като видях кнеста останала по дъното на тубите на мотула, за мене това вече не е масло :zustimm:/>/>

Да не си попаднал на менте (тук май има доста :wall:/> ), никога не съм виждал такова нещо (при каквото и да е оригинално масло, не само при Motul), какъв Motul беше?

Редактирано от Thebimmerfan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не менте. видях го от 1 руски сайт на снимки на двигатели карани с различни масла. хората бяха казали че са го купили от официалния вносител. после и на друг сайт го видях това но не си спомням кой. за мене това е най прехваленото масло :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не менте. видях го от 1 руски сайт на снимки на двигатели карани с различни масла. хората бяха казали че са го купили от официалния вносител. после и на друг сайт го видях това но не си спомням кой. за мене това е най прехваленото масло :zustimm:/>

Ами на мене снимки в руските сайтове са ми образец за "достоверна информация"...

В този бизнес конкуренцията е огромна, има компании които се опитват да "сринат" имиджа на своите конкуренти чрез лъжи и интернет е идеалното място.

Познавам много хора, които карат с Motul, специално двойно естерната им синтетика е без аналог според мен, а руските сайтове ги мани...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип естерните масла трябва да се сменят на по-кратък интервал от другите, имат значително по-кратък живот, но много по-добра топлоустойчивост.

Впечатленията ми от Bardahl като цяло са отлични, това наистина е едно много добро масло (много по-качествено от Eneos), но за "рейсингови" масла са под нивото на Motul 300V. Имат и не лоши добавки, както и прилична мотоциклетна серия.

Друго какво харесваш?

Repsol? Liqui-moly?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Друго какво харесваш?

Repsol? Liqui-moly?

Repsol не, Liqui Moly според мен имат добри масла и добри добавки, стават. Много хубави масла според мен са Xenum GPR 10W-50, Bardahl XTC C60 5W-40 с фюлерин, старата Selenia Racing 10W-60 (с по-високия TBN), но това беше преди Petronas да купят Selenia, сега вече не знам как е, Agip Racing 4T 10W-60 според мен е убийствено масло (нищо че е за мотоциклети), Yacco имат страхотна "рейсингова" серия (Galaxie 15W-50 е наистина СУПЕР, новите 0W-40 и 10W-60 не съм ги пробвал).

Като цяло имам изключително добри впечатления от френските масла (стига да са произведени във Франция) и от белгийските, и рабрах че ако една марка не е много известна (и се продава само във България и Таджикистан) не е случайно...

Редактирано от Thebimmerfan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво де, ама повечето масла са рейсинг, нещо за ежедневието не ползваш ли?

ПС. Xenum-а щях да го пиша, ако не беше харесал и Бардала :hilezh:/>

Колкото до ENEOS, има доста добри резултати от UOA по форумите. Особено 5W-30, ама предполагам не ти харесва тоя вискозитет ;)

Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво де, ама повечето масла са рейсинг, нещо за ежедневието не ползваш ли?

ПС. Xenum-а щях да го пиша, ако не беше харесал и Бардала :hilezh:/>/>/>/>

Колкото до ENEOS, има доста добри резултати от UOA по форумите. Особено 5W-30, ама предполагам не ти харесва тоя вискозитет ;)/>/>/>

По принцип на мене и "ежедневното" ми каране си е за "рейсингови" масла :hilezh:/>/> :D/>/>...Ако трябва нещо съвсем "нормално" за спокойно каране с един Motul 8100 X-cess 5W-40 или Mobil 1 0W-40 се чувствам много комфортно. :zustimm:/>/>

Редактирано от Thebimmerfan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубавоо.. обаче на Репсола какво не ти харесва? Аз съм вземал няколко пъти репсол и съм бил доста доволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами какво да му харесвам, хидрокрак от най-примитивните...Не си ли му чел спецификациите, напълно посредствено масло. Има много по-добри масла на пазара, Repsol наистина не е нищо особено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...