Jump to content

START/БУТОН ЗА ЗАПАЛВАНЕ НА А90


chudomir

Recommended Posts

НАПРАВИХ СИ БУТОН ЗА ПАЛЕНЕТА И СТАНА СУПЕР.ВСЕКИ НА КОИТО САМ ГО ПОКАЗАЛ НАПРАВО НЕ МОЖЕ ДА ПОВЯРВА.СТРУВАШЕ МИ САМО 30 ЛВ.

И СЕГА ПАЛЕНЕТО ПО ТОЗИ НАЧИН В КОМБИНАЦИЯ С УНИКАЛНИЯ ЗВУК НА ДВИГАТЕЛЯ (2,3)NG ПРОСТО Е УНИКАЛНО.СКОРО ЩЕ КАЧА И СНИМКИ

АКО ИМА ИНТЕРЕС ЩЕ ДАМ ПОДРОБНОСТИ

Редактирано от chudomir
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

НАПРАВИХ СИ БУТОН ЗА ПАЛЕНЕТА И СТАНА СУПЕР.ВСЕКИ НА КОИТО САМ ГО ПОКАЗАЛ НАПРАВО НЕ МОЖЕ ДА ПОВЯРВА.СТРУЖАСХЕ МИ САМО 30 ЛВ.

И СЕГА ПАЛЕНЕТО ПО ТОЗИ НАЧИН В КОМБИНАЦИЯ С УНИКАЛНИЯ ЗВУК НА ДВИГАТЕЛЯ (2,3)NG ПРОСТО Е УНИКАЛНО.СКОРО ЩЕ КАЧА И СНИМКИ

АКО ИМА ИНТЕРЕС ЩЕ ДАМ ПОДРОБНОСТИ

ДАВАЙ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О, супер, дай видим как си го направил? Как реши въпроса със заключването на волана?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О, супер, дай видим как си го направил? Как реши въпроса със заключването на волана?

с бутон , как..!? :rolleyes:

Редактирано от kolio kioravoto prase
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

НАПРАВИХ СИ БУТОН ЗА ПАЛЕНЕТА И СТАНА СУПЕР.ВСЕКИ НА КОИТО САМ ГО ПОКАЗАЛ НАПРАВО НЕ МОЖЕ ДА ПОВЯРВА.СТРУВАШЕ МИ САМО 30 ЛВ.

И СЕГА ПАЛЕНЕТО ПО ТОЗИ НАЧИН В КОМБИНАЦИЯ С УНИКАЛНИЯ ЗВУК НА ДВИГАТЕЛЯ (2,3)NG ПРОСТО Е УНИКАЛНО.СКОРО ЩЕ КАЧА И СНИМКИ

АКО ИМА ИНТЕРЕС ЩЕ ДАМ ПОДРОБНОСТИ

Като начало си избрах здрав и надежден бутон купих го от Практикър за 3.00 лв След това направих кръгъл отвор на средния панел до ръчната спирачка и поставих бутона от долната страна ,така че да се показва само 0,5 см.отгоре.Сврзването става с кабел от буксата на контактния ключ като бутона работи само на контакт.За да се предпази от случаен натиск по време на работа на автомобила се слага един пръстен около бутона.

Редактирано от chudomir
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер!...сега ако монтираш и шалтер да ти отваря багажника...лошо няма колега,ама за кво ти са тия разправии на тая Б4-ка като ще я покараш още малко и 2к няма да и вземеш,само ще те е яд за хвърления труд по такива работи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...............

Колега аз се надявах на истински START/STOP бутон - натискаш еднократно, колата си дава сама на контакт, сама включва стартера докато запали и сама го изключва като запали. После като натиснеш повторно бутона - гаси двигателя. Разни такива работи :wall: .

Поздрави и Вселеа Коледа!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз се надявах на истински START/STOP бутон - натискаш еднократно, колата си дава сама на контакт, сама включва стартера докато запали и сама го изключва като запали. После като натиснеш повторно бутона - гаси двигателя. Разни такива работи :respekt: .

Поздрави и Вселеа Коледа!

А една свирка през тва време ти направи нещешш ли? :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А една свирка през тва време ти направи нещешш ли? :respekt:

Искам, и точно за това има изкуствени вагини със захранване от запалката :respekt: Да ти подаря една за Коледа?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам, и точно за това има изкуствени вагини със захранване от запалката :respekt: Да ти подаря една за Коледа?

Mene mi ne trea gledai si se tebe ve lek :hilezh:

Sorka za maimunicata...skapa se flex-O :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евала, много е красив! Начесал си си крастата, голям кеф е да си свършищ нещо по колата, пък дори и утре да я шитнеш, удоволствието си остава!

Обаче и аз очаквах, че запалването става само с помощта на бутона - качваш се натискаш и потегляш. Така както си го направил би било много по-лесно направо да си завъртиш ключа докрай, след като си отключил волана и си дал на контакт, отколкото след даване на контакт да си местиш ръката и да търсиш копчето. То идеята се губи така...

Но гледайки снимките определено имаш вкус :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обаче и аз очаквах, че запалването става само с помощта на бутона - качваш се натискаш и потегляш.

Това за да стане ти трябва някъв keyless go. Така пак е яко както го е направил колегата. Много нови коли се вкарва ключа и палиш с бутон. Некси по-яко е :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер е станало, обмислям и аз такава джиджавка да си монтирам.

Ей така да си начеша крастата, както стана с третия стоп, термометъра и кво ли още не.

Пък нека е кошер за 2к леа :flehan: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моя бутон е на същото място.Чрез него подавам само минус към управляващата намотка на товарно

реле.При мен съм го направил да мога да паля и от ключа ,ако нещо се скапе.Но кефа е голям с бутона

и вече 2 год. не съм палил от ключа - само давам на контакт.

Бутона на колегата е готин ,особено с това надписче :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

[същото е и при мен ,може да се пали от ключа и от бутона много си е гот и се радвам че има и други

които се кефят на дребните неща които правим по колите си

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обаче и аз очаквах, че запалването става само с помощта на бутона - качваш се натискаш и потегляш. Така както си го направил би било много по-лесно направо да си завъртиш ключа докрай, след като си отключил волана и си дал на контакт, отколкото след даване на контакт да си местиш ръката и да търсиш копчето. То идеята се губи така...
Колега, това за което говориш е възможно едва с новата платформа стартирала през 2003 г. с А8. За справка при актуалния RS4 (който си е със страта платформа) системата е същата - вкрваш ключа в слота, завърташ на контакт и чак след това палиш с бутона. Само дето там ключа няма опция да бъде завъртян в позиция палене. Общо взето малко измислена работа за нов автомобил, но за В4 си е гъзарийка :hilezh:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина натискаш бутона, но еднократно. Не е необходимо да държиш натиснат докато запали. Това става напълно автоматично - стартера сам се изключва след запалването на двигателя. После за да загасиш двигателя натискаш еднократно бутона и гасне. Затова е необходимо доста електроника (периферия) да се направи за да работи коректно, ако се прави допълнително. На по-новите коли това е вкарано като програма в ЕКУ-то и то следи състоянието на двигателя по време на запалването. Вероятно би могло да се направи и за по-старите модели, но е необходимо доста да се заиграе човек. Като минимум трябва да следи дали колата е на скорост или дали е натиснат съединителя при паленето. Да не говорим, че трябва някак да се вземе сигнал от двигателя точно в момента в който е запалил за да се изключи стартера. Трябва да позволява повторно запалване ако двигателя загасне. Също така трябва да може да "прецени" ако не може да запали за да спре стартера, а не да върти докато не му падне акумулатора. При неуспешно палене трябва да ресетва ЕКУ-то за да се върне в режим запалване и още сума други неща :P . Иначе като визия го е направил много добре (изглежда като заводско) :hilezh: . Все пак ако се огледа добре ЕКУ-то (по-специално това което е заредено вътре и като свободни изходи) - кой знае може германците да са оставили тази опция SSA (старт/стоп) В ЕКУ-то на някой от по-новите возила, просто да е необходимо да се "предобри" малко :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Браво колега добре е станало!!!Жоро бая ми е разправял за твоето Ауди ама така и не го видях!

Иначе като си взема книжката ще те пробвам с моя много скромен Голф :bia:

Успех на всички!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...