Jump to content

Как да си регулираме сами дебитомера след гърмеж от АГУ


Recommended Posts

Махаш гофрирания маркуч, даваш на контакт и свързваш м/у средно и долно краче мултицета на волтметър, право напрежение (DC) на обхват >5В, БЕЗ да изключваш куплунга на потенциометъра. Това става като махнеш маншончето отзад и директно закачиш сондите през два удължителни проводника мушнати директно в куплунга. След това на ръка много бавно почваш да вдигаш клапата на дебитомера. Волтметъра трябва плавно без скокове и пропуски да вдигне напрежението до около 5В в най-горно положение. Ако е така значи потенциометъра е здрав и работи. Ако обаче не се променя напрежението или се променя със скокове и загуби вероятно потенциометъра се е износил. Ако самия потенциометър е в ред, преглеждаш внимателно гофрирания маркуч за нацепвания и скъсвания и го поставяш обратно, като добре го притягаш със скобите и внимаваш да не извадиш някое маркуче. След това палиш двигателя изчакваш да загрее до 90С и пак включваш мултицета (на същия обхват) м/у средно и долно краче на потенциометъра - трябва да показва 0.5-0.7В на ниски обороти ако е добре регулиран. Ако не е трябва да се регулира. Горе-долу това е. Все пак като сваляш гофрирания маркуч огледай и клапата на дебитомера да не е крива и също така да не е пропаднала надолу и ако трябва я коригирай преди да почнеш замерванията и евентуално реглажа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здраввейте,скоро си взех ауди 100-92г

колата е на метан обаче маркуча от изпарителя не влиза както е показано на симката а в една дупка на тялото на филтъра -мисля,че там е бил маркуча за картерни газове - сега той е изваден и като го запуша с пръст оборотите падат с около 100-150 и прави лек вакум-Въпроса ми е има ли значение това за вървене разход и т.н Тоя маркуч да го запуша ли-да не ми извърли маслото -нали е все пак отдушник. Нямям и тихи обороти нито на газ нито на бензин играят от 800 до 1800 -смених моторчето за празен ход не е от него.Има и един тънък маркуч излизащ от маншона под моторчето за прзен ход който е затапен -от смукателния колектор излиза един същия размер който също е затапен трябва ли да ги свържа и каква роля играят

Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е трудно да се ориентира човек по обясненията, но можеш да снимаш въпросния маркуч за да се види, къде е сложен. Другото нещо е, че за да имаш стабилни ниски, дори и при изправно ст. моторче и потенциометър на дебитомера е необходимо инжекциона да не смуче въздух от никъде. С една дума много добре огледай всички маркучи м/у дебитомера и дроселовите клапи за нацепвания, скъсвания, хлабави скоби и т.н. Имай в предвид, че това влияе на работата както на бензин така и на газ ;) .ОПРЕДЕЛЕНО не трябва да има дупки, които да запушваш с пръст ;) . Все пак какъв ти е двигателя - колко кубика, букви на мотора и т.н. :bia:

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мотора е AAD 2000сс. 115 коня -снимки ще кача -не стана от първия път, ама ще си поиграя

Първото палене сутрин е доста трудно след 5-6 път и на газ и на бензин

Забелязах ,че оборотите както седят на 1000 рязко скачат на 2000 -като изгася и запаля, пак са си 1000.

А при загрял двигател като пусна по инерция рязко падат под 800 (не винаги).А някой път направо угасва

Маншона или въздуховод -не знам как се какзва - между колектора и дебитомера - беше доста скъсан и го лепих, надявам се да изкара докато си намеря здрав

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Маншона или въздуховод -не знам как се какзва - между колектора и дебитомера - беше доста скъсан и го лепих, надявам се да изкара докато си намеря здрав

Това е ключа от бараката :) . Докато не смениш гофрирания маркуч, не очаквай да имаш стабилни ниски обороти и добра работа на двигателя. Започни от там. Това е витално за работата на двигателя - от никъде не трябва да смуче въздух.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм чел цялата тема, но мисля, че прикачените материали може да са полезни на някого.

http://www.a2resource.com/electrical/management.html

Поздрави!

post-4486-1259930023.gif

cis.txt

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Тъй като си смених дебитомера се налага малко да регулирам новия. Проблема е, че не мога да разбера какво трябва да пъхна в дупката за да завъртя болта който е на рамото на клапата (дупката м/у отвора за клапата и инжекцията) На стария беше със шестостен 3мм (както е написал колегата), но тука не се получава с никакви шестостени.... някакви идеи какво да търся за да го регулирам?? Кръстати отверки, обикновенни, еврейски звезди ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак е шестостен, но вероятно се е зацапал и затова не влиза. Пръсни малко WD-40 върху реглажния винт, като преди това си вдигнал клапата на дебитомера максимално нагоре с ръка или опитай при загасен двигател да вкараш няколко пъти шестограма в дупката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

Да си кажа и аз какви ги сътворих-смених термостат,радиаторче на парно,маркуч на хидравлика и маншона на рейката,измих след това двигателя запалих поработи малко и БАМ- дебитомера и всичко около него в пламаци (добре,че беше сина край мен та я угасихме).Следва реставрация на кабели и маркучи,преглед на клапата-не е крива и не опира никъде но ми се струва,че е леко провиснала надолу.Остана да сменя маркучите от главата на дебитомера към дюзите-като включа на бензин от маркуча които отива на дюзата за палене тече бензин здраво,за другите не знам дали текат но са обгорели.

Пробвах да запаля на газ ама греда-неще,може ли тези маркучи да оказват влияние за палене и на газ?

Има искра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Клапата на дебитомера се натиска много леко а като дам на контакт (на бензин)слиза в долно положение,като я повдигам на ръка се чувства по-голямо усилие

нормално ли е това?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално е и е по-ниска от страна на гофрирания маркуч - има си заводски наклон, можеш да го видиш на зеленото етикетче залепено на самата клапа. Странно е от какво се е самозапалила :hilezh:. Щом не пали на газ вероятно ти смесва горивата. Недей да я палиш преди да смениш всичко обгоряло по горивната с-ма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложих четири маркуча временно заедно с дюзите но са седели доста и имам съмнение ,че дюзите са запушени.Запалих на газ, но преди това свалих клапата на дебитомера,след това пластинчатата пружина и я натегнах малко.Като загря вдигам до 3000об.задържам -оборотите почват да падат сами-поиграх си с винта за регулиране на сместа (и в двете посоки)позакрепи се -държи обороти и ускорява добре ще видя как ще е с горенето.Какъв е реда на регулиране първо на бензин и после на газ?

Запалих я мокра-кабели и свещи са нови,мисля си ,че нещо около делкото-като гръмва гофрирания маркуч удря този дето е за стартовата дюза (а той спечен явно)се пречупва и става горелка.И аз така се бях "спекал"че забравих да направя снимки.

От къде мога да си намеря "кихалка"за моя мотор така и не видях-ако някой има сложена моля да покаже.

Редактирано от genose
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо регулираш на бензин - вече си го направил. Сега ако се налага регулирай и АГУ-то, въпреки че не би трябвало да се размести от "гърмежа". Относно кихалката - никаква няма да ти свърши работа, особено ако гръмне на газ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

На газ пали много добре, обаче на бензин -не ще.Като вдигам клапата на дебитомера напрежението се вдига плавно от 0,3V до 3V - може ли за това да не пали на бензин?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, просто опитай от газ да минеш на бензин при около 2500 оборота за да видиш дали изобщо работи на бензин. Нали беше писал, че на бензин си работи или бъркам? Огледай добре от пожара да не е пострадал ЕРН на дебитомера. Възможно е да са запушени дюзите - ако е работила на бензин в момента на пожара от стопените тръбички към тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах- припалва един път и не ще по-вече.Извадих разпръсквачите навън-правят мъгла(и четирите едновременно пръскат),смених стартовата дюза,че беше залепнала- и пак не ще.Бях развъртял винта за сместа който е на дебитомера - регулирах оборотите и ускорението на газ ,може ли от това да не пали на бензин (ама на газ пали много лесно и върви добре)

Гледам по снимките,че доста колеги са с плочка на газовото- при мен газта се подава с щуцер преди дебитомера,по-удачен ли е варианта с плочка и намалява ли вероятността от гърмежи (при изправна ел.система разбира се)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако въобще не заработва на бензин ще се наложи първо да регулираш клапата на дебитомера да стои на необходимото място (има си зелено етикетче) като внимаваш да не опира никъде като я местиш нагоре/надолу на ръка.

Щом си въртял реглажния винт за сместа на дебитомера вероятно това е причината за да не пали. Това, което можеш да направиш е да запалиш на газ, при около 2500+ оборота да минеш на бензин и ако работи на бензин както е на тези обороти по-малко да въртиш реглажния винт на дебитомера докато почне да вдига оборотите, след това връщаш малко газта и пак въртиш и така докато не слезеш на около 1000 оборота. Заработи ли на бензин на ниски обороти почваш да въртиш по 1/4 оборот реглания винт докато не заработи стабилно на ниски обороти. Всичко това го правиш при 90С загрял двигател и откачен куплунг на ЕРН (намира се вдясно на главата на инжекциона).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Клапата на дебитомера беше пропаднала от гърмежа (не е крива)-повдигнах я от реглажния винт,обаче забравих да му мацна малко лак-сега като свалих маншона забелязах,че разстоянието е около-3мм. направих го окло1-1,5мм.Какво представлява регулатора на налягане казваш,че може да запали и без него,моя е доста обгорял(надявам се да се види на снимката)мога ли да го проверя по някакъв начин дали работи.Паля на газ вдигам до 2500-3000об. минавам на бензин- гасне веднага.При това упражнение забелязах,че се навлажнява с бензин под главата на инжекциона

Не можах да кача снимките,дано стане така: http://genose.snimka.bg/automobiles/audi.634985

Редактирано от genose
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Беше хлабав регулатора на налягане(явно не съм го стегнал)от там доста здраво пръска.В момента колата припалва на бензин -на стартер,като запаля на газ и мина на бензин гасне като "чук"

Като разхлабих стартовата дюза -да олекне клапата,ми се стори,че изтече по-вече бензин от друг път.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опитай на по-високи обороти и тогава регулирай от реглажния винт на дебитомера. Щом е обгорял ЕРН вероятно е повреден и ще трябва да се смени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пръска бензин само от стартовата дюза-развих и 4те тръбички от главата на дебитомера не излиза ни капка- къде да търся проблема? Като развия регулатора на налягане-тече бензин-той запушва две дупчици от дясно на дебитомера -нещо принципа му на работа ми убягва-може ли в него да е проблема?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Затова ти писах да пробваш на по-високи обороти да превключиш от газ на бензин. Просто ако много си развил обратно на часовниковата стрелка реглажния винт на дебитомера за сместа, клапата на дебитомера не опира в плунжера (иглата) отдолу на главата на инжекциона и съответно няма бензин по дюзите. Другото, което можеш да опиташ е докато си на газ да навъртиш 1 пълен оборот на реглажния винт на дебитомера по часовниковата стрелка (дясно) и да опиташ да минеш на бензин пак при високи обороти и натиснат педал на газта. Ако пак не може, минаваш на газ и навърташ по часовниковата стрелка още един пълен оборот - по някое време трябва да почва да минава на бензин поне на средни обороти. После ще го регулираш както ти писах по-горе. Огледай клапата на дебитомера да не е пропаднала или крива за всеки случай - има си зелено етикетче с чертеж как точно трябва да стои. Така трябва да стане стига да нямаш друга повреда причинена от пожара :zustimm:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално е да не тече от тръбичките бензин ,когато е в покой / в противен случай има проблем/.За проверка трябва да се извадят дюзите на вън и да се включи принудително помпата.При това положение,когато клапата е долу от дюзите не трябва да изтича гориво след,което започваме да вдигаме клапата леко нагоре и наблюдаваме дали всички дюзи отварят едновременно.Количеството на разпръсканото гориво се увеличава с повдигането на клапата/колкото е повече горе толкова повече бензин впръсква/.Разпръскването трябва да е във вид на мъгла а не на струйки.Стартовата дюза не трябва да изпуска гориво /тя се включва,за 7-8 сек при стартиране на студен двигател и толкова в противен случай дави мотора и няма да има празен ход и дори средни обороти/.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако всчико е наред по инжекциона дори и след дълъг престой ако отвиеш щуцерите на тръбичките към дюзите от главата на инжекциона трябва да пръска бензин - има остатъчно налягане. При него щом няма капка значи не отива изобщо бензин до там. Не е нормално да няма бензин там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...