Jump to content

Въпрос относно маховик и съединител ?


kikson1979

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Бих искал да попитам за типичните симптоми относно развален демпферен маховик и съеденител?

Колата е А4 facelift 1.9 AJM с ремап.Симптомите и са следните: Когато правя старт и съм подал повечко газ започва да прилопва отпред с превъртането на гумите (това е с изключено ESP,а когато то е включено по-малко се забелязва просто гумите не успяват да превъртят толкова),когато пък е на място при окло 1000об. има едни леки вибрации и след доподаване на газ те изчезват.Какво ли става дефакто...? :steinigung:

Благодаря на отзовалите се с коментар :hilezh:

Редактирано от kikson1979
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При износени демпфери (независимо дали те са на маховика или на феродовия диск, говоря в общия случай , не конкретно за модела) , се усеща претрисане при потегляне на 1-ва (особено при студено време и при незагрял двигател). Причината е че , когато пружинките(демпферите) са износени , не могат да оберат надежно вибрациите от двигателя , които са най -осезаеми при потегляне от 1-ва скорост. Това е първия признак за проблеми с демпфери.

Следващия симптом за проблеми със съедител е "боксуването/приплъзването" при рязко потегляне и/или опит за въртене на гуми. Най-често причината е в износен феродов диск , при което диска приплъзва по повърхността на маховика и няма добро сцепление. При боксуване на съединителя обикновено се чува едно специфично "притропване" , което е именно от кратките моменти на загуба и наличие на сцепление м/у двата диска. Характерен признак за износен съединител е че при нарастване на оборотите от двигателя , няма пропорционално ускорение ... Тоест оборотите се вдигат , но колата не върви , а само си "бучи" ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега,ще го имам в предвид.За сега мисля,че не е чак толкова осезаемо при мен.При гасене на двигателя на място леко претриса,с натиснат съеденител също претриса,но като че ли една идея по-леко.Може да се каже,че леко ми прибуксува съеденителя,но само ако много я натоваря на първа скорост и просто се чудех дали и демпфера е тръгнал :)

При нормално тръгване на 1ва скорост,независимо студена или топла няма тресене,само ако се натовари зверски колата тогава се усеща претрисането,но не знам дали е от демпфер или износено феродо :blink:

Редактирано от kikson1979
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

но не знам дали е от демпфер или износено феродо :blink:

Това като го свалиш ще го разбереш, т.е. ще се разминеш съ смяна на притискателен диск и феродов, или със смяна на демферен маховик, притискател и феродов диск.

Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако има вибрация на празен ход и изключена от скорост, то има доста голяма вероятност да е маховика ....

Само не разбрах защо си писал на 1000 об/мин ... ? На празен ход май трябва да държи около 800

Да не би да има проблеми с чипа и да ти прави мизерии той в ниските ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не колега колата работи на 882об. просто като подам леко газ и при околи 1000об. има малка вибрация,после няма,а и преди чипа беше така.

Абе може и да си въобраявам да Ви кажа,колата си върви добре,не е нова все пак.Може в някой филм пак да съм влязъл :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се занимавай с глупости колега и аз от време на време започвам да си втъплявам побни неща,но според мен ако ти е заминал маховика стабилно ще тресе.Карай си колата,а ако има проблем тя ще си покаже.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не колега колата работи на 882об. просто като подам леко газ и при околи 1000об. има малка вибрация,после няма,а и преди чипа беше така.

Абе може и да си въобраявам да Ви кажа,колата си върви добре,не е нова все пак.Може в някой филм пак да съм влязъл :respekt:

едно кам едно е и моита кола ... и взе мн да ме дразни това леко претрисане около 900- 1000 оборота ....

Редактирано от mtiholov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

едно кам едно е и моита кола ... и взе мн да ме дразни това леко претрисане около 900- 1000 оборота ....

Колега,като установиш какво и е на колата,сподели плс :zunge:

За сега не съм го разрешил,според майстора е тръгнал демпферен маховик... :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах на скоро проблем с демпферния съединител. Разбрах го по звука. При запалена кола леко притраква (т.е. диска се удря в корпуса на кутията), също така и звука на двигателя е променен, но когато натиснеш съединителя спира тракането и звука от двигателя си става така както трябва да си е. След смяната сега всичко си е наред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 months later...

Проблема с притрисане и вибрации в купето когато колата не е на скорост е съвсем друг :) Всичко идва от разкъсана или тръгнала да се къса мека връзка на генерацията (това е мястото веднага след турбината). На моята а4 б5 1.9тди между 850-950 оборота на изключена от скорост кола се появяваха вибрациите. При подаване на малко газ - изчезват. Всички казваха че е маховик, но не - смяна на меката връзка (60-80лв струва)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На голф 4 1.9 тди AJM аз имах същия проблем, изключително характерно е когато си на висока предавка 5 или 6 при ниски обороти при рязко подаване и връщане на газта се получава специфичен удар(шум) все едно че са разбити тампоните на двигателя.. това е сигурен признак че маховика не е ок..

аз лично минах така около 80000км и чак тогава смених маховика, оказа се че клапана за гасене управляващ клапата в всмукателния колектор( shut off valve) не ми е работил и той е спомогнал много за износването на маховика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги моята 1.9тди б5 90кс 97г. на по-голяма предавка 3.4и5 около 2000 оборота като натисна по чевръсто газта и направо затреперва купето но само за миг докато набере после няма проблеми от какво може да е???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чшшш, карай си колата и не се втелявай за дреболии :zustimm:...макар че това е удобен начин да се измъкнеш като те предизвикам на старт :hilezh:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 months later...

Проблема с притрисане и вибрации в купето когато колата не е на скорост е съвсем друг :) Всичко идва от разкъсана или тръгнала да се къса мека връзка на генерацията (това е мястото веднага след турбината). На моята а4 б5 1.9тди между 850-950 оборота на изключена от скорост кола се появяваха вибрациите. При подаване на малко газ - изчезват. Всички казваха че е маховик, но не - смяна на меката връзка (60-80лв струва)

Здравей колега,

сигурно и аз имам подобен проблем,къде ти смениха връзката?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога ли да сложа недепферни съединител и маховик, на А4 1z 96-та? Такъв комплект би трябвало да е осезаемо по-евтин, а уж не се усещала разлика.

Редактирано от grafa
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Я да питам и аз, нищо че моята е В6... При студена кола общо взето нещата са наред, но загрее ли, много трудно тръгвам на първа. Тресе като луда!

Въпроси:

1. Това маховик ли е?(не тресе на място).

2. Това феродов диск ли е?(отлепя доста горе)

3. Може ли просто да се настрои хода на съединителя отнякъде и да се кара още?

4. Има ли опасност за нещо по колата от това тресене?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно ти е износен феродовия диск, комплект съединител оправя нещата. Състоянието на маховика ще се установи като се разглоби.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Колеги , за много години! Бъдете живи и здрави! Тааа да си почна аз.....Така като гледам 1з без демпфер , а за ALH мотора знае ли се нещо ? казаха ми , че до даден месец от 98г е без , а към края на 98г са със.....то ясно, че като се свали кутията ще се разбере със сигурност....ама все пак се чудя има ли надежда да съм с по-евтиния вариант. Колата ми струва 4 бона, да дам хилядарка за съединител + труд....ми се вижда доста. Отделно плача за нови 4 амортисьора работата си е сериозна баш като добавим и рейка за ремонт.... простоооо като тегля чертата лошо ми става....и всичкото това едновременно се прояви да му се навиди! 



 

Редактирано от stefan91
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...