Jump to content

объркване на полюсите при свързване на акомулатора


Recommended Posts

в бързината при поставянето на акомулатора и клемите обърках плюса със минуса.може би около 4,5,6 секунди да е постояло така и започна да пуши.пушеше някъде под турбината,димът беше гъст.....след това обърнах клемите и отново започна да пуши.

то е ясно че нещо даде на късо и утре щте се ходи по мъките,но ме интересува дали пропушилото е стартера,кабел някакъв или електроника някаква.....

ако някой знае какво може да е изпушило да казва поне малко по-малко да ме е яд...

:hilezh:;);)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наскоро мисля че victordhrobo имаше подобно нещастие - можеш да му пишеш ЛС да ти каже в детайли.

Доколкото си спомням беше заминало радиото и генератора.

Желая ти късмет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро трябва да изпуши откъм генератора,по-точно от диодния блок.Диодите се оказват право включени и токът,който протича през тях е огромен.Вследствие - пробиват,т.е. вече са проводими и в двете посоки /от полупроводник стават цял проводник,както бе казано преди доста години/.И след правилно включване на акумулатора вече има късо съединение и пак пуши.Така че ,според мен първо внимание трябва да се обърне на генератора,надявам се останалата част от електрониката по колата да е защитена от обратно включване,но не знам дали е така със сигурност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря за отговорите!!!сега като си мисля не би трябвало да е стартера,и сигурно сте прави че е генератора.от цялата работа поне вече зная че минуса е винаги масата и няма повече да се бъркам.и аз си желая късмет :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много колеги биха казали : ммм... чудесно.

Други : абе , не го казвай пред клиента.

Първото е диодният блок на алтернатора , ама за милионни части от секундата и е на "черешата" .

Старера със съгурност е здрав - вервай ми.

От там на-татък требва да дадеш , малко повече инфо за МПС - то.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Занесох я в сервиз.Целия алтернатор е за смяна.Очаквам също и радиото да си е заминало... Дано като се смени да запали.Казаха ми също не се знае компютъра дали и той не е изгорял :steinigung: ....Може ли компютъра да е изгорял?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже не мога да редактирам горните два поста пускам нов.

Проблема е решен,изгорял е алтернатора вътре с всичките неща.Поставеният е рециклиран,старият е в един кашон на части разчанчен.Радиото и компютъра нищо им няма въпреки че бая време държах клемите грешно.

Темата според мен може да се заключи. :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...