Jump to content

А3 губи антифриз незнайно откъде


luboaudi

Recommended Posts

здравейте,колицата (А3 1.6 аен)ми губи антифриз и вече незнам откъде!прословутия пласмасов тройник е сменен с оригинален вече за втори път!антифриза не спира да изчезва,радиаторчето на парното не тече (нито ми мирише вътре в купето,нито са мазни стъклата)всички други възможни места за теч са прегледани обстойно!единсвено остана гарнитурата на главата притеснява ме конденза по капачката на маслото (знам,че е студено и би трябвало да има конденз,но ми се стува доста,прилагам и снимка)направи ми впечатление,че и лятото имаше конденз но не толкова.изчетох доста теми по въпроса,но всичко опира до скапания тройник или по дребни неща който са видими!забравих да кажа че сутрин пали на три цилиндъра за около десет секунди и после се нормализира работата на двигателя!колеги помагайте ако някои му е направило впечатление за коднедза по капакчата да споделя или да дава някакви едеи откъде може да се губи антифриза! :):respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е гарнитура на главата би трябвало да пуши през ауспуха, да надува маркучите и да нямаш парно (стандартните признаци на продухана гарнитура или спукана глава).По цилиндровия блок има предпазни тапи които при замръзване трябва да се отворат за да не се спука блока в много случаи като твоя съм забелязал че от някоя тапа сълзи по малко. Обикновенно изтъняват от ръжда когато се кара с вода и след като се налее антифриз понеже тои е по пробивен от водата и отмива ръждите и на тяхно място се получава малка дупчица от която тече.

Също така трябва да си провериш и водната помпа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

водната помпа е сменена колега преди 10 хиляди км.!колата винаги е карана с антфриз и отвътре водната система е като нова!видимимо няма теч никъде от блока или откъдето и да било!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега погледни тази тема-мисля че филма при теб е същия:

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=19473&st=0

след това си направи промивка на маслената система и ново масълце.Дано съм помогнал!

Редактирано от dimibike
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

даа... колега,горе-долу е същия случая!само ча аз маи съм в начален стадий,още маслото е чисто,само конденз има и губи антифриз!а има и друго което още повече ме убеждава че си е заминала гарнитурата,няколко пъти на втори цилиндър пука порцелановата изолация на свеща (вътре при електрода)мисля че се дължи на мешането на атифриз и гориво-въздушна смес,някои да ме поправи ако греша!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 years later...

    И азсъм така , колеги .Същият филм.Казаха , че тоя модел пукал глави.така и стана ,спукахме глава сменихме я с чисто нова ,нищо не капе , нищо не тече но антифриза си изчезва , без значение дали сум на дълъг път или градско .Долу горе от макс на минимум за седмица.Сякъш даже да не карам пак се губи някъде..ЖЕЧЕ СЪМ ОТЧАЯН , а колатами харесва .Помагайте.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,въпросния кошник още го карам.сменявал съм три пъти гарнитура на глава,докато след последната смяна нямаше никакъв ефект почна да харчи антифриз един месец след смяната.свалих целия мотор взех друга глава,закарах ги на шлаиф.блока не можеха да го проверяват за пукнатини само го шлаифаха.след като сглобих всичко както си му е реда-след месец почна пак да харчи.допускам че има пукнатина в блока твойта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...