Jump to content

Какво масло да сложа на 1.8Т?


Recommended Posts

Здравейте, колеги! За първи път си позволявам да пиша в този форум и ако темата не е на място, моля, коригирайте я! Сега по същество. Става въпрос за Ауди А3 1.8Т 2002г. и за предстояща смяна на масло. Колата я имам от сравнително скоро и това ще ми е втората смяна на масло. Досега бях с Кастрол 5W30 понеже ми казаха, че за този мотор трябва да е по-рядко, но малко го пипаше...под малко, разбирайте, че за 10 000-11 000км съм долял 500гр. Въпросът ми е какво масло да сложа сега, дали същото или да пробвам Бардал (хубави неща чувам за него) и дали да е отново 5W30, или да пробвам 5W40? Моля за помощ и информация от ваша страна, защото все още нямам достатъчно голям и богат опит. Благодаря Ви предварително и поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет, аз карам с кастрол 5w30 и съм доволен. 500 мл. не е нищо не се притеснявай. Имай предвид, че е добре маслото на този мотор да се сменя на 8-9000 км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мнения и препоръки за масло, може да чуеш всякакви и от всеки. Лично аз колкото повече мнения за масло чета, толкова повече се затруднявам с избора.

Лично аз карам с REPSOL 5W40

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам с Repsol Competition 5w40 по препоръка на един форумен гуру. За сега се представя добре сравнен с Motul 5w40 X-cess, говоря за студени стартове, температура, която поддържа при различни режими на движение и т.н.

Редактирано от ghostdog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това на твоя 1.8Т х 1.5 ли? :)

 

Карам с каквото има вътре.

Едно време налях Motul 300V Competition.

Сега каква боза е (о)станала - не е ясно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това на твоя 1.8Т х 1.5 ли? :)

Да.

Предполагам, че маслото е с някакви добавки в него, защото мирише ужасно и много странно сравнено с други масла, които съм ползвал.

П.П. Доста по-рядко е от Мотул-а, като го сипвах ми направи впечатление.

Редактирано от ghostdog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зачудил съм се дали да не пробвам на 2.7т Redline от субаруланд , пак 5w-40

Преди 2 месеца сложих същото на 1.8т и първите ми впечетления са отлични

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Редлайна е съвсем друго ниво масло в сравнение с "по-известните" марки. Аз лично бих карал с 5-40 масло и бих го сменял на 8000 км. пробег.

Изпратено от моят LG-D855

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз след правенето на мотора планирам да карам с новия Mobil 1 5W50 Peak life, определено си заслужава да му се обърне внимание.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички отзовали се! Мисля този път да сложа 5W40 и да видя как ще се държи, но както каза 500гр са нищо! Доволен съм от каручката за сега и дано за напред да е така! А и друго не казах, мисля да я чипна, което не знам дали играе роля при маслото, но предполагам е така! Още веднъж Ви благодаря и поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това също става

http://yacco-bulgaria.com/products.html#VX 1000 LL 5W-40

 

или

 

http://shop.yacco-bulgaria.com/index.php?route=product/product&product_id=120

Редактирано от alexvan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Здравейте колеги, днес смених маслото и го оставих на ниво най-горния край на резките, които са между долната и горната сгъва на щеката. Въпросът ми е резките ли са минимум и максимум или сгъвките? Щото приятел ми каза до сгъвките, а сипах 3,5-3,6 литра и е на резките след като се напълни и филтъра. 1.8 Т ANB е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз наливам до сгънката. Дори до резките да е масимума, разликата до сгънката не е голяма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наливайте над максимума ( горната част на белизките на щеката ) и после не се чудете : "защо стана така?"....машината ви ще си намери начин да го премахне - дали ще го изгори, дали ще избие през гарнитура....датчик....все ще си намери път.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един път проверих маслото,при условие,че двигателя не беше пален 2 часа.Беше до минимума и долях до "средата".На сутринта реших отново да проверя докъде е и се оказа,че е на максимума.Колата беше престояла към 8 часа. Явно, като се мери маслото, е нужно  6-7 часа да не е пален мотора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Много по-вероятно е да останеш без мотор при липса на масло а не обратното...."

Паулу Куелю

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен най-правилното измерване на маслото на двигателя е при загрят двигател загасяш, изчакваш 10-тина минути и измерваш! Между другото така го пише и в ръководството  :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Производителя съветва нивото на маслото да се мери 10-15 мин след изгасяне на загрял до работна температура двигател и нивото да е в рамките на штрихите.

Маслото в повече също е проблем

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...