Jump to content

Сравнение и мнения на логове на два еднакви мотора в Б6 1.8т


bobitovn

Recommended Posts

Здравейте колеги,

докато си пия виното, реших да споделя едни логове с Вас, които си правихме вчера с колегата Kosio85 и да чуем мненията на по-запознатите от вас.

Както се вижда от подписите става въпрос за два еднакви, напълно стокови двигателя с код AVJ 150к.с. в купето на Б6.

Моят кош е напълно сток с катализатори и въздушен филтър на МАН на 9000км.(т.е. зацапан)

На Косьо е с премахнат катализатор, изолирана софтуерно ламбда сонда и спортен филтър с по-голяма пропускливост.Всичко останало е еднакво.

Защо и двата лога са толкова сходни???Дебитомерите ни не правят повече от 107-108g/s , при нужните 120g/s(той е сменил дебитомер и същата работа).Турбините ни надуват до 1470-1480mbar. и повече не искат....това ли е максимума?

Тестовете ги правихме в града и беше невъзможно да изцедим до 3-та и 6000 оборота, но все пак се постарахме.

Възможно ли е и двете коли да са с еднакво прееВани дебитомери?Моята нямаше грешки в 

Engine module....дългите тримове на 32-ри канала се движеха от -1% до +10% от последното нулиране.Разбира се и двамата сме с газ Романо, но тестовете са на бензин след нулиране на тримовете.

На Косьо колата имаше грешки за бедна и богата смес, но може и да са от скорошна намеса по автомобила му в сервиз.

Колите според мен си вървят нормално и нямам оплаквания, но ако може да ги позасилим със смяна на някой части които са фира, няма да е лошо.

Спирам до тук, че стана дълъг поста и качвам логовете....ще се радваме разбиращите да се включат с мнения.

Моят лог: https://www.dropbox.com/s/bhvqft6ciudvj2o/LOG-Bobi.CSV?dl=0&s=sl

На Косьо: https://www.dropbox.com/s/751g1d49dqgheau/LOG-Kosio.CSV?dl=0&s=sl

Редактирано от bobitovn
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Логовете не са направени добре. Особенно твоя. Трябва да настъпеш ДОКРАЙ газта от 1800-1900об. до към 6400об.

Тогава се виждат добре нещата. При теб само за момент си дал газ до край и то за много малко. Въпреки това ми изглежда добре колата. Дебитомера по принцип прави 120г/с чак след 6200об (с газ докрай). Ти до там не си стигнал...

 Тая на Косьо е вкарала 110г/с чак на 6800об. Въпреки това исканото налягане го е направила. Ако е сигурен, че дебитомера му е читав да провери да не би да смуче неизмерен въздух - маркуча от дебитомера до турбото(и всички маркучета влизащи в него) или картерната вентилация...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не съм сигурен колко е читав. Взех го втора употреба от Цецо и Любо, като тогава, когато го сложихме, те я гледаха и казаха, че си прави 120 g/s. Ако и тоя е сдухал ще съм най-големия дебитомерен карък :D. Щото това е втория, който взимам втора употреба. Предния реши да умре след почистване, че нещо беше окислил. И той беше вторъ ръка, така, че не съм очаквал чудеса. Имам съмнения, че може да смуче въздух лекичко отнякъде, защото има от време на време едно лекичко колебаене на оборотите. Картерната като отвия капачката си подскача, а като дам газ засмуква. Значи май си е ОК. Грешките за смесите може и да са, защото скоро сложих К&N филтър и не съм ходил за донастройка на газта. По принцип съм се навил да я чипосвам и в неделя, ще ходя да видят годна ли е и евентуално да се открият някакви пропуски на въздух и т.н. Иначе нормално ли се движи колата. Дали е годна за чипче? :D

Редактирано от kosio85
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами мисля в Адлер да ходя, въпреки, че има противоречиви мнения за чипосване на 1,8т там. Даже се чудя дали да не ги питам, могат ли да я направят да бачка без дебитомер, че ми писна да сменям. Сигурно и нов да взема пак ще уцеля преебан :D

Редактирано от kosio85
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не го прави това за дебитомера. При бензиовия мотор той играе много по-голяма роля в смесообразуването, отколкото при дизел. Има вероятност и "Адлер" въобще да не могат да го направят това.

Опитай се сам да намериш дали смуче въздух. Незнам те дали ще обърнат внимание на това.

Свали гофрираният маркуч от дебитомера до турбото и го огледай. Маркучетата които влизат в него(едно или две са при теб) засмучи с уста...

Редактирано от GLS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами говорих с тях да ги погледнеме нещата. Ще ги накарам първо да видим турбината за луфтове и т.н, и ако всичко е добре, вече да я мапват. Ще видим. Дано имам късмет и се окаже, че е наред, та най-накроя да вида как върви чипнат 1,8t

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Логовете не са направени добре. Особенно твоя. Трябва да настъпеш ДОКРАЙ газта от 1800-1900об. до към 6400об.

Тогава се виждат добре нещата. При теб само за момент си дал газ до край и то за много малко. Въпреки това ми изглежда добре колата. Дебитомера по принцип прави 120г/с чак след 6200об (с газ докрай). Ти до там не си стигнал...

Тая на Косьо е вкарала 110г/с чак на 6800об. Въпреки това исканото налягане го е направила. Ако е сигурен, че дебитомера му е читав да провери да не би да смуче неизмерен въздух - маркуча от дебитомера до турбото(и всички маркучета влизащи в него) или картерната вентилация...

Ще направя още някой лог извън града тези дни, че 6200 оборота на 3-та е доста над разрешената скорост, а и с тези Черни петъци по 3 дни, трафика няма да се разреди тези дни.Трябва ли да включа още някой канал, който може да даде полезно инфо?
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове един дебиломер е 300-400 пари

Ако такава сума ще ви бутне - продавайте скрапа и с парите за дебиломера взимайте някоя лачена Бе4етворка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги!

 

 

Бих искал да ползвам темата защото смятам, че имам сходни с автора проблеми/питания. Освен това смятам, че темата се наблюдава от колегите детайлно запознати с 1,8Т и се надявам на насоки от тяхна страна за което предварително благодаря на всички, които ще се отзоват.

 

Малко фактология и няколко конкретни въпроса от моя страна.

 

Аз също съм с Б6 1,8Т само че с BFB  двигател - всичко е сток. Та при мен прави пикове на 1610 mbar – 940 моментното атм. нал. = 670 mbar или 0,67 бара и с газ натисната до долу държи стабилно 1,54 - 1,56  от 2ра до 5та предавка тоест 0,6-0,62. Дебитомера пълни 129 мг след 6000рпм. Всички тестове бяха извършени на газ, а ГИ е същия Романо Антонио. Преди да сложа газ горните стойности винаги са били същите и на бензин.

След тестовете, тримовете на празен ход на 32ри канал бяха  в лявата клетка 3,4% и -1,6% в дясната, което мисля е нормално, но тримовете в движение не сме гледали и няма лог. 

Моите оплаквания са промени в динамиката/мощността - просто един ден тръгва и лепи от 2000 рпм на втора с много добър респонс, а на следващия ден е мудна, 

Няма разлика между газ и бензин - ако върви на едното върви и на другото и обратно. Не съм забелязал каквато и да е закономерност влияеща спада на мощността. 

Н75 и блоуоф са сменени - а маркучите около тях проверени. Вакуум маркучите под всм, колектор също са проверени при сваляне на колектора за друг ремонт. Бобините са сменени по акция а свещите са оригинални на пробег от 20К км. По време на теста също не бях доволен от динамика и мощност.

Картерната вентилация е изведена в атмосверата както на много други колеги - по метода описан в тази  тема:

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=140936. Теста с капачката на маслото го минавам успешно. Няма записани грешки.

 

Въпросите ми са:

 

1.На какво налягане трябва да прави пикове? Разговарях с Мишо от Горубляне и той твърди че пиковете са ми ниски ( трябвало да са м/у 0,7 и 0,8 бара - при мене макс. 0,67) и ме посъветва да се насоча към уейст гейта на турбото - но не пожела да ме приеме за диагностика. От друга страна никъде в нета не намерих официална информация за реф, стойности на пиковете на BFB. В няколко английски форуми видях че дават (за 1,8Т без да уточняват кое) ст-ти м/у 9 е 10 psi - което при мен е така 0.67 bar= 9.72 psi. Имам ли проблем и ако да на къде да се насоча по детайлно?

 

2, При преминаване на 5500 рпм на 2ра предавка в купето замирисва на катализатор, но ако се кара нормално не. Например след продължително поддържане на 140-150 км/ч ако отбия и отида зад колата характерната миризма на сяра липсва. 

Не вярвам проблема с динамиката/мощността да е от тук защото миризмата след 5500 рпм започна от скоро, а проблема с промяна динамика/мощност е от ден 1ви.

Не ми се ще, но да махам ли ката? Надежден начин за проверката му? Повечето колеги които са го махнали не дават мнение за увеличена динамика и "отпушване".

 

Очаквам вашите коментари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен пик-а е 0.8, а холд-а 0.6. Имам буустметър. Това на А4/Б7, но пак с BFB двигател, сток. Хубаво е да покараш известно време със закачен VCDS и да следиш какво иска ЕКУ-то и какво получава от турбината. Така ще можеш да видиш дали турбото не вдига достатъчно налягане или проблема е с някой датчик. Провери си дебитомера какви стойности дава при пълно натоварване на 2-ра и 3-та скорост на крайни обороти, може и заради него да ти е ниско налягането.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързия отговор колега. Дебитомера пълни 129 мг/с след 6500 рпм по-горе съм написал, В норми ли е?

Холда от 0,6 го имам, остава да намеря някой който знае как да провери какво търси/получава екуто и да се разбере защо пиковете са ниски.

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, дебитомера е добре, остава да провериш другите неща, за които ти писах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, дебитомера е добре, остава да провериш другите неща, за които ти писах.

Можеш ли да ми кажеш как се вижда или на кой канал става проверката какво налягане от турбото иска екуто и какво получава?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами колеги от днеска съм вече "чипосан" :). Колата даде 192 коня и 289 nm. Колко е вярно незнам, но има доволна разлика в поведението. Не тръгва от по-ниски обороти, но определно се движи по леко на всички предавки. Пак не ми е кой знае колко бърза, но е доста по-добре. 

 

Към колегата vaskoni: и аз мойта кола така я усещам колега. Незнам, сега с чипа ще видя дали ще има подобрение. Катализатора го махнах и не усетих кой знае какво подобрение, но моя миришеше на сяра. Не съм махал картерната, но теста с капачката го минавам успешно. Симптомите при мен са точно като при тебе. Един път я паля - върви на пушка. На седващият път не върви и това си е. След като смених турбината се пооправиха нещата и повече от година колата си вървеше добре, Отското пак почнах да я усещам ту да върви, ту не и реших да я чипосам най-накрая пък каквото стане :)

Редактирано от kosio85
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да. 300 лв е за всички турбо мотори. Доста се раздвижи колицата. За сега я карам на бенз и бая лепи като я сриташ, но пак не тръгва рязко. Ускорението е много приятно и плавно в целия оборотен диапазон. Дано да ми я направят и газаджийте добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги!

Моите оплаквания са промени в динамиката/мощността - просто един ден тръгва и лепи от 2000 рпм на втора с много добър респонс, а на следващия ден е мудна, 

......  Не съм забелязал каквато и да е закономерност влияеща спада на мощността......

Закономерност винаги има ......

Пробвай следното ....

- при студен двигател при потегляне изреждай скоростите на мин. 3200 оборота.

- същото ....... но смяна на скоростите до 2300 оборота.

Пробвай двата варианта до загряване на двигателя и кажи как е последващата динамика.

 

Доста т.н "майстори" са неграмотни и само прибират пари. Вместо да ги даваш по тях ..... един диностент на 1.8Т показва да ли има проблем или същия е илюзорен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно 1.8т след чип   тръгва доста рязко,макар и закратко :hilezh:,плавно ускорение с к03 след чип не е много нормално

Филтри сменял ли си на газовата ,че при мен на 15 -20000км са доста задръстени вече и се отразява на мощността

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе не беше хич плавно. Не се изразих правилно. Имам впредвид, че тягата си я има от 2500 оборота и до 5000 се усеща бая. На втора и на трета светкаше ESP, а като го изключа, въртеше яко гумите. Лошото е, че след два дена на газ, нещо сгъна и спря тотално да върви от вчера насам. Пуснал съм друга тема в Тунинг раздела, да не пиша и тук за същото.

Редактирано от kosio85
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...