Jump to content

ГИ за двигател с моноинжекционна система


Recommended Posts

Имам някакви идеи, по-специално за VW 2.5I R5 AAF 110к.с. , мотор който е с моноинжекционна система. Целта е да се монтира ГИ , който да е с последователно впръскване като при MPI , тоест малко да усъвършенстваме и оптимизираме нещата . Мисълта ми е ,че ако се вземе сигнал от бензиновия компютър за газовите дюзи, те ще работят едновремено. Някой има ли идея каква уредба да се търси и как да се направи най-интелигентно ? Емулатор ли се ползва или нещо подобно , което да накара газовите дюзи да работят последователно ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко тегаво е заданието и незнам колко би струвало цялото упражнение. Дори и да впръскват едновременно няма да имапроблем да се настрои и да работи в пъти по-добре отколкото с обикновенно АГУ.

Sent from Мобифоня powered by Мобиком

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обикновено АГУ изобщо НЕ се обсъжда...и не е вариант.  :)  Целта е да се сложат газовите дюзи на колектора непосредствено преди входа и да имаме последователно впръскване, така могат да се прецизират нещата в пъти . В противен случай ако работят едновременно ще трябва да са до бензиновата дюза , което обезмисля всичко...

Редактирано от mitsubishi galant
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В такъв случай мисля, не съм сигурен обаче, че с Фобос 1 ще се получат нещата. Трябва ти работеща Л сонда за настройката и малко да се помисли.

Sent from Мобифоня powered by Мобиком

Редактирано от Муцев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тегаво, аз и затова казах, че не е ясно времевото и финансовото изражение на нещата.

Sent from Мобифоня powered by Мобиком

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всичко е въпрос на човекочасове настройка. ГИ с автономна работа ще може да се справи но и аз си мисля че упражнението е безсмислено.

 

По-добре да се преправи мотора до пълна инжекция и после да се бодне ГИ по "нормалния" начин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пешо, дори да се остави моньото и да се нашие ГИ и да се остави в режим ФулТруп пак ще работи достатъчно добре. Не съм го пробвал, но теоретично ме сърбят ръцете да го направя.

Sent from Мобифоня powered by Мобиком

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това ФулТруп разцепи мрака...... :hilezh:

 

става ама ако го поискам и си сметнеш сумата на човекочасовете по-добре да си забода спринцовката и тога да я газираш. Ако искаш да направиш нещо в стил "про боно" ама не съвсем това е друга бира..... :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добре да се преправи мотора до пълна инжекция и после да се бодне ГИ по "нормалния" начин.

На 5 цилиндров мотор, няма да е много лесно да се бодне MPI, поне не се сещам за друг освен 2.3 на фауве, който да се ползва за инсталация и компютър. Пак ще има писане на горивни карти и адаптация и изобщо целия филм, където може да се мине само с ГИ. Ефекта ще е положителен при всички случаи и откъм разход и откъм динамика. Направи ли се фул груп, все едно пак имаме АГУ , но малко по-модерно... Редактирано от mitsubishi galant
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Допуснал съм грешка , системата всъщност е digifant, най-после открих надеждно инфо по въпроса. Това обаче не променя много нещата, защото пак си имаме работа с друг баща на MPI и син на моноинжекцията, като впръскването отново си е ФулТруп както се изрази колегата. Да речем въпроса малко се променя, като... как да газифицираме 5 цилиндрово АВК като хората...В този ред на мисли , наистина не знам занимава ли ми се с такива праисторически технологии...В този ред на мисли ...Някой да е ъпгрейтвал такава бензинова горивна система ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като знам какво представлява, май точ Минжекцион...ще е малко ...всички датчици наново, а тази мегасмърт , много не ми вдъхва големи надежди.Като знам в повечето слЮчаи какво настройване пада нон  стоп, добре че пУне няма Фентилатор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поставил си си сложна задача, с неясен, несигурен и не ефтин краен резултат.  Трябва ти изцяло нова система за впръскване на горивото, по-скоро на бензин, че след това да клатиш ГИ. Това на транспортер ли е? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mда, Т4 . Същият мотор след някоя година става 115к.с., но не знам дали променят горивната система и от там идват тези 5к.с. Иначе е корав двигател и бус като цяло, нормален разход и цени за подръжка, както и големи възможности за промени по салон и т.н.. Другия вариант е Т5, R4 2.0 АХА115к.с. евро 4  мотор , който почти няма намиране, но там и първоначалната цена е доста по-висока , понеже е доста по-нов автомобил, после   е доста по-капризен и като цяло по-нежна техника. Ще трябва да се откажа и да е 4х4 ако реша, че ще е Т5, ...макар че предпочитам да сменям мостове и да садя кардани, отколкото да се занимавам с датчици, дебиЛомери, адаптации на дросели и т.н. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А що не искаш АГУ ?
По-евтино, можеш да палиш и караш само на газ, няма капризи, с кранчето можеш да си определиш дали искаш вървеж или разход.

 

Виждал съм и съм карал много приятни газови и метанови уредби ланди ренцо, монтирани в италия, които не можеш да разбереш дали колата е на бензин или на тънкана... Всякакви изпълнения - с щуцери, със сложни смесители тип "тръба на вентури" с разни аеродинамични и завихрящи елементи вътре, дето в бг не съм виждал да се слагат и т.н..

 

Като цяло за прости атмосферни мотори предпочитам грамотна "старомодна" уредба пред какъвто и да е инжекцион...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам, но риска да каже бум е голям , а и има вариант  да ти скъса нервите подобно произведение .Отделно с този допотопен инжекцион и без това се очакват изненади .  Идеята е поне едната горивна система да е като хората и по възможност независими.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...