Jump to content

Притрисане в купето при работа на двигателя на A3 8P 2.0 TDI 140 коня


Forum Audi

Recommended Posts

Колеги моля да ми помогнете защото аз не съм изобщо запознат с този проблем от доста време го имам ходих по сервизите и ми казаха че е пт съединитела и маховика но съм ги сменил преди 5000 км. в др сервиз си ми казаха че при тези коли си е така.Моля ако някой е запознат и знае къде може да е проблема да пише! Благодаря ви предварително.

Поздрави !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Здравейте,колата е Audi A4 B6 2003г. 2.5TDI,автоматик,наскоро сложих чип,проблема е,че при подаване на газ на ниска скорост отпред в дясно започва да тресе като на крива джанта,като се увеличи скороста тресенето намалява има го само при подаване на газ.Джантите са прави,казаха ми да сменя вътрешното каре леко намаля,но все още се усеща...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги имам ауди а3 2.0тди колата започна да тресе като трактор.никой неможе да ми помогне реших да питам вас.

Imam po podrobna informaciq za problema no nemojem da razberem ot kakvo e ako nqkoi moje da dade nqkakav akal da pishe shte opisha podrobno problema.

Писането на кирилица е задължително!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, интересен казус, който ще въвлече доста мнения, но нека се придържаме към кирилицата. Като за начало...фактори, които имат значение в твоя случай...гориво, горивен филтър, може да отбележиш и стойности на дюзите. :eusa_angel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен тези стойности навеждат на проблемни дюзи! Неравномерната работа може да се дължи както и на "запушена" така и на "пикаеща" дюза. Опитай с добавка за почистване на дюзи и високи обороти!  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз мисля че са запушени защото преди седмица като я закачихме всички дюзи показваха стойности 0/0и нещо. За седмица да се прецакат нз. А дебитомера може ли да е от него?

Редактирано от Minchev.I
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах серийния номер на главата тя е от последните дет ги водят че ня опасност да се пукнат от средата на 2006 до 2008

Гледах серийния номер на главата тя е от последните дет ги водят че ня опасност да се пукнат от средата на 2006 до 2008

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Качеството на горивото също оказва  влияние върху показанията на дюзите и поведението на колата - споделям го от личен опит. В твоя случай бих покарал с добавка и периодично наблюдавам показанията на дюзите и едва тогава може да се  правят последващи заключения с оглед на показанията и поведението на колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам да не я карам много защото влиза в авариен режим и мн тресе немога с повече от 40 50 км да я карам. имам чувството че ще се разглоби.съвет за добавка и да питам тези дюзи могат ли да се чистят с ултразвук

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериозни симптоми...може и добавката да не помогне, имам впечатления от Бардал за почистване на дюзи и кастрол тда. Би ли споделил в какви условия караш колата и стила ти на каране!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Условия нз какво имаш в предвид градски условия новите пътища на варна колата не я режа освен в редки случаи когото някой ме нервира.

Редактирано от Minchev.I
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...условия, които не се харесват на дизеловия двигател. Като заключение имаш нужда от квалифициран специалист за определяне на казуса, а именно задълбочен анализ на горивната система - дюзи, ЕГР, ДПФ ( ако имаш), глава беше споменато и т.н. Очаквам да споделиш за благоприятния изход  в най-скоро време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търпението е добродетел. 4-ти не е далече. Когато сменяхте дюзите, валът ви е бил пред очите. Той как беше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човеко щом колата усещаш че не е ок не рискувай да я караш да не стане по-голяма беля. Изчакай да минат почивните дни и я запуквай към сервиза.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...