Jump to content

Новата ми А5


manqgas

Recommended Posts

Сдобих се на скоро с Ауди а5 купе 2,7 дизел 190 коня 2007ма. Какво мислите?

 

Никъде не намирам aux изход,мисля че няма.Искам да питам може ли да се сложи допълнително?

7662777g.png7662775X.png

7662778V.png

Редактирано от manqgas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 112
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Честито, много е хубава :)) И е и S line, браво :)

Aux- a трябва да се намира на барчето под подпакътника.

Ако имаш въпроси за колата не се притеснявай да питаш А4 Б8 и А5ците мисля, че им знам кътните зъби :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси и аз си я харесвам :)

Aux няма никъде,колата обърнах. Искам да мога да го свържа с някакъв ipod понеже не чете mp3-ки,има audio cd Changer с 6 диска...

 
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aux-a е където казах при подлакътника, AMI -то е в жабката.

За съжаление и двете са въпрос на поръчка и конфигурация. Моята Б8ца примерно е с всички скъпо струващи екстри за модела, но нямам AUX.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма нищо нито в жабката нито при подлакътника,жалко една карама пари и да не опънат едно кабелче :D

Има ли как да си прекарам aux ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Запиши си едно CD  с MP3-ки и пробвай . Минах по същия път ,исках да слагам aux-i  ipod адаптори и т.н. Eдин ден  махнах CD-to (същото като твоето) да видя какви интерфеиси има на него и прочетох ,че е и MP3-ka .

Стискам палци 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Мерси и аз си я харесвам :)

Aux няма никъде,колата обърнах. Искам да мога да го свържа с някакъв ipod понеже не чете mp3-ки,има audio cd Changer с 6 диска...

 

 

За това му дадох съвета по горе

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добрата новитна - колата чете mp3-ки

Лошата новина- Днеска колата ме остави на пътя.Тръгнах да въртя да паля и стартера си върти,а колата не пали.Качих я на пътна помощ и я оставих в сервиз.Споменаха нещо за клапаните и налягането ,но утре ще ми се обадят за повече подробности.Дано не е нещо сериозно..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано не се окаже най-лошото,с нашия хубав дизел

3000-4000 хилки ще ги напазарува втора ръка :zustimm:

Редактирано от gogotzanovsf
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При този проблем със стружките освен, че се купуват други дюзи и помпа се разглобява, измива и продухва всяко едно сантиметърче където върви гориво - рейл, горивопроводи, тези за обратната нафта, помпата в резервоара и самия резервоар.

Около 3000лв. са частите, трудата 600-700лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можете ли по по-дробно да обясните какво точно се случва в помпата и клапана на помпата , за да се появят тези стружки и да отидат чак до дюзите? Нещо задира в тях или?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, вала на помпата задира в едно буталце. Причините са 4ри, едната е завъртането на това буталце спрямо вала, другата е лоша нафта и съответно липсата на мазане. По-основните са слагането на горивен филтър, който не е оригинален. 4тата и основната е липсата на познания при смяна на горивния филтър. В ELSA си пише точно и ясно.. при смяна на горивен филтър се прави обезвъздушаване и принудително пълнене с нафта от ВАГ КОМ, в противен случай при въртенето докато се опитваме са палим колата помпата дере. Познайте колко майстори го знаят.... аз ще ви кажа. Познавайки моха да кажа 80% от майсторите и сервизите в София, хората който го знаеха и правеха преди да го коментираме бяха 2ма ( двама).

С тези помпи са всички дизелови Q7ци, 2008-2014г., всички А6ци 4F фейслифт, всички Б8 и А5 с 2.0ТДИ и 2.7ТДИ.

3.0 TDI-то при Б8 и А5 има партиди автомобили, които са с по-стария тип помпа, който се слага на ASB мотора (233к.с.) и там няма шанс за този проблем.Примерно моята е такава.

Този проблем не трябва да ви плаши, това са толкова много коли и процентно се случва при 3-4% от тях.

Изчел съм доста немски, испански и английски форуми и никой не е описал подобен случай.

Извода какъв е, в БГ хората сипват умишлено евтина нафта, ходят при некомпетентни хора и си обслучват колите за по няколко десетки хиляди лева с алтернавни части, резултата е видим.

Дано колегата пуснал темата не е с този проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...