Jump to content

Някой да има опит/инфо за Wendland Motorentechnik GmbH?


Recommended Posts

Днес решавам да си чипосам премиум погърметината. За целата се свързваме с компа с идеята да прочетем картите и респективно да сложим новите. Да ама не се оказва, не можем да прочетем картите. Момчето което правеше манипулацията каза че нещо е пипано (колата е с Мотроник 7.5) и е най-добре да извадя компа за да погледнеме какво се случва вътре.

 

Разглабям аз тихо попържвайки защото макар и лесно ваденето е доста досадно. Та както си псувам отварям кутията на компа и виждам самия комп, а на него седи кротко една лепенка която явно не е там от завода. Лепенката е метална с номер на продукта ( номер 40) и сериен номер и е на описаната в заглавието фирма. Явно колата има вече чипс и той е на въпросната фирма като са си защитили и записа от четене.

 

Някой знае ли читави ли са тези типове, някакво инфо за тях.

По ценова листа този чип струва 800 ойро..... :shocked:

 

ето линк към въпросния чип за тръца.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми по какво да разбера, аз досега не съм имал кола с фентилатор и нямам идея как трябва да върви.

 

Канех се тези дни да изкарам на ВАГ-кома данните от дебитомера и да се опитам да извадя данните от MAP-а ако мога.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Малко ъпдейт, все още сам не съм направил лог но вчера с Цецо гледахме живи данни за да видим дали е жив дебитомера. Оказа се жив и реагира адекватно. Максималната стойност е 132 гр. към 5500 об/мин но на другата засилка успях да стигна 6000 об/мин и Цецо каза че е отчел 140 гр.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тея 130/140 грама са си една идея повече от стоковите 120...(стоково АЕВ с бустконтролер стига да 150гр.)какъв е този мега- хипер софт чип, че не стоплям за какви 190 коня споменаваш по- горе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дебитомера, предполагам е стоковия, и не е с по- голям хаузинг...

Какво налягане държи турбината?

Редактирано от JoroM
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е това с налягането не го знам, още не съм закачал уред. И нямам идея дали някаде във VAG-COM-а може да се прочете MAP-а на колата.

Хаузинга си е стоковия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми вземи закачи, и пиши какво налягане държи в буст колата, без да знаем налягането можем само да гадаем, ама щом хаузинга е стоковия, тея 130/140 гр. са малко за чипната кола....къв е тоя чип...+15 - 20 коня...

Редактирано от JoroM
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен, бустметъра е задължителен уред за турбо- кола, особено за чипнат тръц!

Редактирано от JoroM
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, тайвански и китайски механични...имам такива на двете ми коли, никакви забележки! За фабричния ти мап, не знам дали може да се ползва с някакъв допълнителен уред, но едва ли. А на кой канал може да гледаш показанията му също не знам, както и дали е възможно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 За фабричния ти мап, не знам дали може да се ползва с някакъв допълнителен уред, но едва ли. 

Теоретично може да се гледа с андроидски софтуер. Може да се сложи и инфоборд. 

Просто трябва да се пробва колко е бърза комуникацията на конкретния компютър.

 

ПП Идея да се гледат показанията на дебитомера има, когато няма мап сензор (AEB/AJL) или когато искаме да добием представа за мощността....

Ако просто искаме да видим дали има чип показанията на мап-а трябва да са достатъчни.

Редактирано от robobug
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е това с налягането не го знам, още не съм закачал уред. И нямам идея дали някаде във VAG-COM-а може да се прочете MAP-а на колата.

 

На 115 канал е при APU

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...