Jump to content

Всякакви въпроси за A6 4F - част 8


kainy

Recommended Posts

Много въпроси... една тема :) Продължаваме:

 

1. Усилването (затягането) на волана (при увеличаване на скоростта) настройва ли се по някакъв начин или всякакви аномалии се смятат за проблем? Питам защото при комбито сега, мина ли 30-40км/ч волана си се стяга все едно със 180км/ч карам, докато при седана си се стягаше почти незабележимо и го разбирах някъде при 140-150, че вече е пристегнал добре.

 

2. Струва ми се че мотора на комбито е по-шумен, от към специфичния дизелов звук. Съмнявам се да липсва някоя кора или уплътнение, но не съм проверявал още. Като цяло мотора си работи абсолютно нормално. Въпросният шум от дюзите ли идваше или от работата на цилиндрите. Питам понеже ще сменям маслото и ще слагам добавка за дюзите, та да знам кое от двете да очаквам да даде ефект или пък ако някой знае че е болежка и от къде, ще е много полезно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 2,2k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Защо ще слагаш добавка, зле ли са?

 

Вади бял пушек от време на време и в Ауди Пловдив твърдяха че 3 са за смяна. Същото ми казваха и за седана, но след добавката и пушека изчезна и дюзите влязоха в норма. Ауди още твърдяха че една е за смяна (също бяха 3 преди добавката), а гаражните майстори даваха зелена светлина на всички. Сега ще пробвам и с тази така, а ако не стане... дюзи имам :). Още не съм засякал разход, въпреки че борда показва някви имагинерно ниски стойности.

 

Комбитата, като цяло са по-шумни от седаните :)

 

По купето разбирам, особено багажника, но от двигателния отсег просто няма логика да е различно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вади бял пушек от време на време и в Ауди Пловдив твърдяха че 3 са за смяна. Същото ми казваха и за седана, но след добавката и пушека изчезна и дюзите влязоха в норма. Ауди още твърдяха че една е за смяна (също бяха 3 преди добавката), а гаражните майстори даваха зелена светлина на всички. Сега ще пробвам и с тази така, а ако не стане... дюзи имам :). Още не съм засякал разход, въпреки че борда показва някви имагинерно ниски стойности.

По купето разбирам, особено багажника, но от двигателния отсег просто няма логика да е различно.

И аз забелязах че мойта работи по различно от на приятеля ми. Има едно тцъкане специфично и постоянно за него говоря при мен е по силно от при него питахме тук там когато ходим при майстора и се оказа че всичко е от дюлзите. Питам го добре де нали мойте са същите и са ОК както неговите а той ми каза че няма обяснение но има наблюдение че някой двигатели са по шумни от другите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой колега с вагком в Синеморец?

Затва - пожарогасител, аптечка и... лаптопа и кабела в багажника, винаги... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че не се знае дросел ли ще гръмне, кормилна колона или ще ти светне с 200 ламБата за спирачките...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Една питанка. Мойта кола отзад е с нормални крушки за осветяване на рег. номера. Ако ги заменя с оргинални лед на Ауди ще даде ли грешка или не. Ето за тези лед говоря.

http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&id=111310139461&alt=web

Редактирано от Tipp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слагай смело.

Мисля да минавам на Бардал с фюлерин. Сега съм с 5w30. Какво би станало ако я подкарам с 10w40?

Редактирано от zhelyazA6
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да споделя преки наблюдения за маслото за 3.0 TDI. През 2008 имахме А8 3.0TDI D3, 2006год. Купихме го от Audi дилър в Германия, със сервизни документи, чек в Audi на 50000км. От тогава до 200 000 км, колата е карана само с 5w40 Mobil, 50/50градско/извънградско. Не е светил DPF и каквито и да са други лампи. Маслото е сменяно на 10 000km. В момента имам и 4.2TDI D3, абсолютно същия поход. Относно Фюлерина на Бардал, мога да кажа, че съм доста доволен от този продукт, макар че съм го слагал в бензинов битурбо мотор в комбинация с Mobil 5w50, не в дизелов.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз предишната смяна сложих Симолюб на Бардал 0,5л.+Мотул 5/30. До момента съм минал с 10л. 12х.км. и мотора е доста по-тих и разхода е приличен! Сега мисля да го сменям пак със същата комбинация. Фюлериновата добавка 6 в 1 на Бардал е една идея по-добра според моят познат и дилър!

Старият тръц над 200х.км. го карах с Турбо протект+5/40 Мотул и си беше ОК.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгоря ми задния десен габарит, от страната на калника,стопа който е там си работи?

 

audi a6 avant 2008

 някой имал ли е подобен проблем? само диодните крушки могат ли да се сменят или трябва цялата част ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам тука разни таблици за вискозитета на маслото. Стигнах до заключението, че за нашия климат (особено пък Варненския) е по-подходящо масло 10w-40 (от минус 20 до над плюс 40 градуса). 

5w-30 (от минус 30 до над плюс 40 градуса) като, че ли е за по-студен климат, т.е. Германия и тарафа.

Някой с друго тълкование на цифрите?....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...