Jump to content

EGR проблем


tazman

Recommended Posts

Здравейте, 

Става въпрос за Q7 3.0 TDI 2007г на 190 000 км ,

Светна ми Check Engine и след това разбрах че е EGR.

1. Да го изключа ли софтуерно и какви са цените горе долу ?

2. Има ли вариант за изчистване с добавка ?

3. Механично изчистване вараинт ли е? и има ли смисъл ? 

 

Благодаря много на всички предварително!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, свали го и го почисти, почисти и трьбата след него . Има две тьнки каналчета, които обикновено се запушват и дава грешка! Не бьрзайте веднага да премахвате!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Колеги, а почистването на ЕГР-а за колко време става. На мен също ми светва на около 1000км чека и грешката е слаб поток от ЕГР-а. След известно време изгасва, но след 1000-2000км пак светва. Какво ще ме посъветвате?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Здравейте , отстранихте ли проблемите с егр ?

моя също дава грешка, светва и после гасне. Ама си карам така де

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет. Сигурно го е отстранил. И затова вече не пише. Затова рядко влизам в БГ форум. Всички ревът и пишат докато не си решат проблема. После типично по български крият решението на проблема . Защо?? Странен народ.

Почисти си това което съм посочил по горе. После си ок. Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, ами аз си оправих проблема преди около 20 дена. Проблема не е бил в егр-а, понеже е доста чист, но в сервиза още преди година ми бяха казали, че проблема е в охладителя. Срещу 1200лв ми смениха комплект егр с охладител и сега ходих до Германия. След изминати около 6 хил.км не ми е светнал чека и мисля, че проблема е решен. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно и при теб може проблема да е в охладителя, но грешката е слаб поток от ЕГР-а, и заблуждава. При мен вече не свети чека.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами казват, че се запушвал, и оттам няма охлаждане на изгорелите газове, които се връщат през егр-а. И на мен не ми е ясна тази част, ама след като вече 6 хил.км не ми свети чека, смятам, че от там е идвала тази грешка Р0401, а именно слаб поток от ЕГР-а. Преди това две години светваше на около няколко стотин изминати километра, после, след известно време спираше да свети, и така изминах около 20 хил.км. винаги светваше в движение, но никога не е изгасвала в движение, а при запалване. Но ми казаха, че е хубаво да се оправя навреме, понеже това се отразява на ДПФ-а, който по бързо се задръства със сажди.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте,

 

от скоро и при моята Q7 3.0 TDI 2007г  - 215 000 км при работа на място и в движение се усеща едно увеличение намаление на оборотите. Закарах колата в сервиз и ми казват че ЕГР е за смяна но майстора не ми изглеждаше много убедителен!? Някой има ли опит с Carbon Cleaning дали първо да не пробвам с този вид почистване и после да сменя ЕГР евентуално? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз я чистих с carbon cleaning и нищо не стана. 40 Мин газ на 2500 оборота и Никълъс разлика, но пък един приятел с 535 I каза че е доволен. На мен от този егр ми се запуши и ДПФ и влезе в авариен режим. Мислех да го махам, но го свалиха и почистиха в сервиз с препарат, който разгражда и сега си карам пак с филтър. От време на време пак светва егр и после гасне

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

EGR coolera може да се изчисти с газ за горене, разкисва нагара.

ЕГР кулера е от две части, може да се разглоби и да се почисти механично...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...