Jump to content

Газов инжекцион на ФСИ


Recommended Posts

За да се монтира такава система, колата най-добре да е на малко км. иначе  е по-добре да се монтира ГИ ,който да работи комбинирано 20% бензин и 80% газ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами изискването е ,че тези двигатели работят с високо налягане на бензина и дюзите след определен пробег започват по-малко да изпускат и по този начин се нарушава работта на газ и по-точно не добра работа на газ и висок разход,което обезсмиля цялата инвестиция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами изискването е ,че тези двигатели работят с високо налягане на бензина и дюзите след определен пробег започват по-малко да изпускат и по този начин се нарушава работта на газ и по-точно не добра работа на газ и висок разход,което обезсмиля цялата инвестиция.

Ясно, но предполагам може да се провери как са дюзите?

Ако искаш на лично ми напиши ако предлагаш ти, разбира се цени на двете системи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Метка, Ландир спомена преди известно време, че за 3.2 вече слагат ГИ-та, само че 20/80 бензин/газ за да охлаждат дюзите. Мисля пращаха хора на обучение дори. Ако не, то все още действат с team viewer и настройката от италянци. Обади се на Христо от Ланди на ботевградско и направо го попитай за инфо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериозно ли си мислите че може да се настрой кола добре през team viewer от Италия??? Има си готови разработки за всеки един вид мотор, това с италианците.... не го вярвайте

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И какъв е проблема да се настрой ГИ от разстояние по team viewer дори и в движение от човек който е наясно със системата? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен няма как да стане от разстояние,нали трябва да се чуе колата.Миналата сряда правихме едно Ауди TFSI 2.0 200кс и се наложиха корекции  на картата зададената от италианците за този мотор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разхода на газ бензин варира от 8-35% в зависимост от начина на шофиране и конкретния автомобил.Що се отнася до настройките наистина си идва с карта и кит за определения автомобил.Картите обикновено са правени за нови автомобили при нашите над 100,200 и нагоре хиляди километри се налагат корекции.За сега италианците си пазят ревностно разработките и правата които са ни дали да пипаме са много ограничени за това се налага понякога дистанционно да коригират работата на някои автомобили.Имали сме няколко обучения,но това което са ни давали за мен е крайно недостатъчно.В края на този месец ще имаме обучение по дълго и задълбочени,като имаме уверение,че ще ни разрешат по големи права.На 3.2 сме слагали вече няколко системи и работят безупречно,работим по увеличаване на гамата,4цил. не ги коментирам защото там вече придобихме доста сериозен опит най вече с нови автомобили на Хюндай и Кия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както landir уточни идват си с готови карти, но стават и грешки (въпреки че картите са правени в лабораторни условия). Мисля че всеки автомобил си е индивидуален, но по-новите имат индивидуално поведение в опен-лооп и е много трудно да се настрой през team viewer. А към колега Иво какви проблеми има с изброените марки (Защото ако отидеш да си купиш някоя от двете марки ти предлагат АГУ Ланди и ако има проблем и те да продължават да ги предлагат)

Редактирано от avudi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разхода на газ бензин варира от 8-35% в зависимост от начина на шофиране и конкретния автомобил.Що се отнася до настройките наистина си идва с карта и кит за определения автомобил.Картите обикновено са правени за нови автомобили при нашите над 100,200 и нагоре хиляди километри се налагат корекции.За сега италианците си пазят ревностно разработките и правата които са ни дали да пипаме са много ограничени за това се налага понякога дистанционно да коригират работата на някои автомобили.Имали сме няколко обучения,но това което са ни давали за мен е крайно недостатъчно.В края на този месец ще имаме обучение по дълго и задълбочени,като имаме уверение,че ще ни разрешат по големи права.На 3.2 сме слагали вече няколко системи и работят безупречно,работим по увеличаване на гамата,4цил. не ги коментирам защото там вече придобихме доста сериозен опит най вече с нови автомобили на Хюндай и Кия.

Значи и Ланди не предлагат течна фаза. Щом вече сте слагали на 3.2 края на седмицата ще мина през Ботевградски да разпитам. На няколко коли ми слагаха там и се познаваме и най важното имам им доверие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

Здравейте,

Предполагам от 2015та досега темата има развитие? Днес как стоят нещата с газифицирането на fsi двигателите? Питането ми е за А3 8P 1.6fsi 2006г, като конкретно имало ли е такива газифицирани и има ли някакъв конкретен проблем днес при газифицирането на такъв мотор?

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...