Jump to content

Силов тунинг за Ауди 80 В4


Recommended Posts

Уважаеми колеги !

 

Имам Audi 80 B4 Avant, Quattro, V6, 2.6, ABC, 150ph, модел 1993г.

 

Искам да му увелича мощността.

 

Какви са вариантите:

 

1. Подмяна на двигател със скоростна кутия.

2. Турбиниране на съществуващия мотор.

 

Моля дайте предложения.

 

Благодаря предварително.

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ако съм на твое място бих избрал по-сложния вариант - да турбинирам 6-така

Хвърляй две турбини там и газ при мапера да настройва

Имаш вече тема на размисъл и.... Пиши утре като се откажеш 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво оборудване /при вариант турбиниране/ следва да се закупи и в региона на гр.Пловдив към кого да се обърна за монтаж и наладка..?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега сподели колко коня искаш да ти стане колата 

Мислих си че вече си се откозал но явно още никой не ти е говорил в цифри

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Говорим за 200ph.

Какви са вариантите...цени..?

За исканата мощност, инвестицията ще бъде крайно неоправдана. Какъв ти е максималният бюджет? Редактирано от vectra
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш 200 коня, то най - лесното, за което се сещам, е да сложиш 2.8 30v мотор (код ACK)@ 193 конски сили, вярвам, че след чип, може би, ще удариш тези 200 коня ако е читав двигателят. Да кажем, че намериш мотор за 800 - 1000 лева, обслужване 6 - 700 лева и труд по прехвърлянето 600 - 700 лева в коша на Б4 - ката, то тогава за 2500+ би могъл да имаш въпросните коне. Друго, което може да се направи за по - добро доускорението, е да сложиш по - къса скоростна кутия, за сметка на по - ниската максимална скорост и по - високите обороти на двигателя при каране извънградско.. Но в крайна сметка за едни 45 - 50 коня дали си струва да дадеш такава сума? Лично според мен не. А обикновено сметките никога не излизат такива, каквито  му се иска на човек и винаги излиза нещо допълнително и цифрата отива още по - нагоре. 

Редактирано от okops
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих заложил на swap с 2.2Т за исканите коне, но не знам дали няма да има драми с наместването му в коша и нужда от преправяне на лапи на мотора и т.н. А и зависи от бюджета де :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време ме съветваха за подмяна на съществуващия мотор с двигател 2.7, V6, би турбо от S4 заедно с електрониката и генерацията.. 

 

Какво мислите за това..колко би струвало..?

 

Благодаря на всички които дават мнение по въпроса !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен, избери си по възможност най-лекия турбо двигател.

1.8Т ще ти даде това което искаш (засилва сравнително лесно до 200 к.с).

Купи си двигател, обслужи го качествено преди монтажа и слагай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време ме съветваха за подмяна на съществуващия мотор с двигател 2.7, V6, би турбо от S4 заедно с електрониката и генерацията.. 

 

Какво мислите за това..колко би струвало..?

 

Благодаря на всички които дават мнение по въпроса !

Колега, изясни бюджета.

Приеми един съвет, ако си харесваш колата и имаш пари да чупиш по такива глупости, на сигура ше искаш още конски сили и ще искаш да развиваш вървежа на колата.

Иначе може да си сложиш мотор и от S8мица, не е в тва въпросът..

А за цената на 2.7 битурбо, питаш по моргите за оборудван мотор и ше разбереш най-точно ;)

След това пресмяташ парите за труд и допълнително изскачащи изненади около "насаждането" и получаваш сума , близка до истината :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има две изпитани рецепти за насаждане в коша на последната здрава: 1.8Т или 2.2Т. Уточнявам, че не съм правил подобни упражнения, но едно време във форума имаше доста успешни проекти.

Интересен би бил проект за турбиниране на шестака, но не се знае как ще излезе на пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има две изпитани рецепти за насаждане в коша на последната здрава: 1.8Т

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=157613&hl=

:zustimm: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Некомпетентния ми мозък си мисли, че 1.8Т е най-добрия вариант за целта. Малък, лек, икономичен донякъде. С 2.7 битурбо ще напълниш коша до краен предел :hilezh: 1.8Т с чип, а в твоя случай и с генерация си е точно на 200 коня. Само не си мисли, че ще имаш самолет след интервенцията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Ето вече нещата се конкретезират:

 

Избор на двигател от 1,8Т от А4 до 2,7 V6 битурбо от S4 с електроника и генерацията..

 

Благодаря на всички които дават мнения по въпросът !

Редактирано от Dimitar Valkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето вече нещата се конкретезират:

 

Избор на двигател от 1,8Т от А4 до 2,7 V6 битурбо от S4 с електроника и генерацията..

 

Благодаря на всички които дават мнения по въпросът !

 

 

Значи дотук си готов да дадеш някъде между 3000 и 4500 лева. Честито.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен 3000лв в никакъв случай няма да стигнат, ако ще се слага и подходяща скоростна кутия за този мотор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то и подателя ми се струва че хал хабер си няма от кешовицата с която трябва да разполага но си лала тука. Няма да е първия, горе долу на всеки 2-3 месеца се появява поредния "тунинг" мастер с пет леа......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...