Jump to content

Някой слагал ли е обикновен маховик вместо демпферен, и дали въобще става?


koce_15

Recommended Posts

Здравейте! Относно проблем с демферне маховик на ауди а4 б6 1.9ТДИ някой слагал ли е обикновен маховик вместо демпферен, и дали въобще става замяната?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надали някой е слагал, пък и няма такъв вариант. Ще трябва да заделиш пари за тази скъпа част със все съединителят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надали някой е слагал, пък и няма такъв вариант. Ще трябва да заделиш пари за тази скъпа част със все съединителят.

Съединителя е чисто нов на 10000км е и притискател

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чувал съм за такава замяна, но за VW. Ако се предлага по магазините и всичко пасва не виждам защо да не стане. Но нали знаеш, че дори и да има вариант за такава смяна, няма да можеш да си ползваш феродовия диско дето ти е само на 10000км.

Редактирано от Митака
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мисля че трабва да има и за тоя двигател , но трябва човек по каталог да го сравни , аз също разпитвах за 1.8 адр дали има тук във форумът никой не можа да каже , колегите споделиха че си имало такива комплекти обаче къде и към кого да се обърнеш не мога да помогна , иначе аз като резервен вариянт намерих 2 втора употреба единият 200 лв , а другият 150 лв и двата бяха в добро здраве но извадих късмет че моя е здрав

Редактирано от stangata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За АФН съм сигурен, че има в Аутоплюс комплект маховик със съединител.Струваше 870лв някъде.Провери там може да има и за П.Д.

Редактирано от ivoair
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За АФН съм сигурен, че има в Аутоплюс комплект маховик със съединител.Струваше 870лв някъде.Провери там маже да има и за П.Д.

Е да де толкова си струва двумасовият маховик със съединителят. А иначе според мен трябва да се смени най-малко феродовият диск, а препоръчително и двата независимо преди колко време е била замаяната им, при условие, че маховика е имал проблеми и се нуждае от подмяна. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, толкова струва само демпферният маховик без съединителя на ЗАКС: точно преди нова година го сменях на моят АФН,само че го взех от колега от форума за 500лв и питах за комплект маховик(обисновен,не демпферен) с притискател, фрикционен диск и лагера и струваше около 870лв, а само демпферен маховик беше 867лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато на моя съединител му дойде времето, майстора ми предложи маховика да го занесе и да го направят твърд (т.е. без пружини) като обявената цена беше около 150 лв., но според мен не си струва да рискуваш повреда в доста по-скъпата скоростна кутия, поради факта, че вибрациите които убира демпфера ще се предават директно на кутията. Все пак В6 не е толкова стар модел, че да не си заслужава да се инвестира в него (лично мнение).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега, аз ако бях на твоето място, щях да намеря от някоя морга маховик,феродов и притискател от 90коньово а4. Опитай да се разбереш с връщане ако не станат, въпреки че според мен няма как да не станат(двигателя и кутията са едни и същи).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега, аз ако бях на твоето място, щях да намеря от някоя морга маховик,феродов и притискател от 90коньово а4. Опитай да се разбереш с връщане ако не станат, въпреки че според мен няма как да не станат(двигателя и кутията са едни и същи).

Това, ше ме прощаваш е пълна дивотия!

Първо - как мислиш да покриеш предавания въртящ момент със износен съединител и демпфер, предвидени за чувствително по нисък такъв.

Второ - кой ще обира вибрациите и пулсациите от мотора и кой ще плати нова кутия.

Стига простотии бе, тате!

Колега, дай ми рама на колата и код на мотора, за да видим какъв точно маховик ти трябва и да мислим за намаляване на цената на нов, не си съсипвай колата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз на 1.9 TDI 116ps (AJM) по същия начин смених комплект съединител за 550лв и майстора след като го смени ме зарадва, че съм за нов маховик, та от там още 1000лв за Лук. Не ги знам вашите колко струват и как "толкова евтино" ви излизат под хилядарка, но тогава това беше гаранция най-тънкото като оферта за мен и моето PD. Сега на новото ми 1.9 TDI 105 коня (забравих му кода) пак ми хлопа маховик, пак смених комплект съединител преди 5000км, но този път цифрата отива над хилядарка и още по-скъпа смяна заради 4х4-то ми :bia:

Спомням си, че си изядох главата от яд като ми казаха, че за стария ми двигател има оферта срещу 1300лв комплект съединител без демферен маховик, а с вграден..... за съжаление не съм технически достатъчно грамотен да го обясня по-подробно, но било "вечно" и стъпва по-евтино като комплект.

... така че споко, винаги може и по-скъпо да бъде :) Като ви гледам за какви цени си говорите, а аз какви пиша... :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Около 900 лв е на ЛУК на поръчка, за около месец идва. Сакс е пак толкова. С отстъпка за колеги от клуба цената пада до около 700 лв. Което пак се ядва, не е хилядарка. Това е за тази кола:

Марка AUDI

Автомобил A4 (8E2, B6)

Конструкция тип седан

Спирачна система

Година на производство от 200406

Година на производство до 200412

Гориво тип дизел

Fuel type process директно впръскване

Motor type дизел

Мощност к.с. 116

Мощност kw 85

клапанов 2

Type name 1.9 TDI

Type number 18225

Капацитен на цилиндри(литри) 190

Капацитен на цилиндри(ccm) 1896

Цилиндри 4

Задвижване тип задвижване на предните колелета

Двигател BKE

За другия мотор: който е 130 кс, маховика е 1060 лв съответно 800 лв. Има наличност по ЛУК.

Марка AUDI

Автомобил A4 (8E2, B6)

Конструкция тип седан

Спирачна система

Година на производство от 200011

Година на производство до 200412

Гориво тип дизел

Fuel type process директно впръскване

Motor type дизел

Мощност к.с. 130

Мощност kw 96

клапанов 2

Type name 1.9 TDI

Type number 15511

Капацитен на цилиндри(литри) 190

Капацитен на цилиндри(ccm) 1896

Цилиндри 4

Задвижване тип задвижване на предните колелета

Двигател AVF, AWX

Колегата да напише кой му е мотора, за да сме наясно, кой му е маховика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, ше ме прощаваш е пълна дивотия!

Първо - как мислиш да покриеш предавания въртящ момент със износен съединител и демпфер, предвидени за чувствително по нисък такъв.

Второ - кой ще обира вибрациите и пулсациите от мотора и кой ще плати нова кутия.

Стига простотии бе, тате!

Колега, дай ми рама на колата и код на мотора, за да видим какъв точно маховик ти трябва и да мислим за намаляване на цената на нов, не си съсипвай колата!

РАМА:WAUZZZ8E94A157458

Двигател:AVF

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...