Jump to content

Razhod na gorivo Audi A4


Guest smile

Recommended Posts

За А4 незнам ,за А3 ( на мой-добър приятел ) градско 11-12 ,извънградско към 8 - 1.8 20в 125 к.с.

ама мисля 4е DELIVERYMAN ще ти каже наи-точно .Питай него !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За А4 незнам ,за А3 ( на мой-добър приятел ) градско 11-12 ,извънградско към 8 - 1.8 20в 125 к.с.

ама мисля 4е DELIVERYMAN ще ти каже наи-точно и тези които имат такъв автомобил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

az imam a3 1.8 20V. Harchi kolkoto go nastypvash:))) Na men gradsko mi dava mejdu 10 i 11 l na 100km, kato imash predvid che obicham da ja nastypvam, a izvyngradsko m/u 7-8 kato ja karam 150-160 na magistralata i 120-130 na drugite pytishta... S vkl klimatronic harchi kolkoto sym ti dal gorna granica - 11 gradsko i 8 izvyngradsko. za a4 znam che s okolo 1l/100km poveche

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последните 2 месеца моята харчи по 9,3/100 градско...

Stiga be, kak go pravite toia razhod. Sigurno si s karburator. Moita (B4 2.0E 115 ks) mi dava 12l gradsko (bash v centura) i 8 izvunngradsko (sus 100-120km/h).

Moeто Б3 2.0Е 115 дава 9-11 градско и до 8 извън града но при 150-160км

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мен ми гори градско 8-10 извънградско 6-8 зависи от карането и дали климатроника е пуснат(А4 1,6 101кс),но съм забелязал, че в България разхода се покачва с 2л на 100км и това според мен е от некачествения бензин.Независимо на коя бензинистанция зареждам.Пробвал съм ги вече почти всички няма особена разлика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

moita kola e 2,6 V6 i mi har4i 14-15 pri normalno karane v grada a pri ry4ka vdiga s 1-2 na sto izvyngardsko she ti kaja kvo stava ot Plovdiv do Slyn4ev Brag i obratno e to4no 600 km i mi izliza kym 90 leva oba4e zdravo karane april mesec kato nqma golqmo dvijenie!!! oba4e sym postigal i neveroqtniq razhod ot 7litra/100km izvynagardsko ne sym karal s powe4e ot 110km/h Oba4e kajete moje li takava kola da se kara sys 90km/h mislq 4e ne :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мен ми гори градско 8-10 извънградско 6-8 зависи от карането и дали климатроника е пуснат(А4 1,6 101кс),но съм забелязал, че в България разхода се покачва с 2л на 100км и това според мен е от некачествения бензин.Независимо на коя бензинистанция зареждам.Пробвал съм ги вече почти всички няма особена разлика.

V podkrepa na mnenieto ti i za razhoda v BG s 2l otgore:

България е европейски първенец по използването на пропан-бутан за автогориво

Търсят се вносители на 1 млн. тона горива

Огромно количество дизел изгарят само камионите и автобусите у нас

Югоембаргото отдавна остана в историята, вече силно избледня и споменът за злополучния танкер "Хан Крум". Измамите около търговията с течни горива в България обаче продължават. До такъв извод водят статистическите данни.

Точно 3,416 млн. т течни горива са употребени в България през 2002 г. Това сочат данните на Националния статистически институт (НСИ). За 2003 г. няма информация. 55% от горивата (1,878 млн. т) са изразходвали двигателите на моторните превозни средства. Става въпрос за 649 хил. т бензин и 1,230 млн. т дизелово гориво. Те са съответно 19% и 36% от горивата, използвани у нас през 2002 г.

Към тях трябва и да се прибавят още 377 хил.т пропан-бутан, изгорен от двигателите на леките автомобили (91,7% от официално продадения втечнен нефтен газ). Това прави България абсолютен европейски първенец по използването на пропан-бутана като автогориво. Далеч след нас е Италия, която използва едва 35,7% от пропан-бутана като гориво за МПС.

Според експертно изследване, направено по поръчка на "ЛУКойл Нефтохим Бургас", всяка лека кола у нас посещава бензиностанция средно 5,7 пъти месечно. Усредненото количество гориво на едно зареждане е 13,8 литра. Изследването показва, че регистрираните у нас 2,1 млн. коли са изгорили около 1,2 млн. тона бензин и дизелово гориво за една година. Излиза, че останалите продадени според статистиката 678 хил. т светли горива трябва да са били достатъчни за целия товарен, автобусен и част от железопътния транспорт, за цялото количество селскостопанска техника - трактори, комбайни и т.н., за големия брой дизелови електрогенератори и компресори. Което е абсолютно невъзможно.

Данните от Изпълнителна агенция "Автомобилна администрация" показват, че у са лицензирани 15 200 тежкотоварни камиона и 1100 автобуса за международни превози. Освен тях са регистрирани още 10 300 камиона и 12 800 автобуса за обществен превоз на товари и пътници само в страната. Това са 39 400 дизелови двигателя, всеки от които изразходва поне 25 т дизелово гориво годишно. Което ще рече, че само камионите и автобусите за обществен превоз на товари и пътници изгарят минимум 985 хил. т дизелово гориво. А това е с 307 хил. т повече от оставащите според официалните данни 678 хил. тона. Ами откъде идва горивото за стотиците хиляди товарни и лекотоварни автомобили, за автобусите и микробусите на частните фирми и ведомствата? Ами за дизеловите локомотиви на БДЖ? За целия парк селскостопанска техника? Става въпрос за огромни количества дизелово гориво (според изчисления на експерти - над 1 млн. тона), които, след като не са произведени от бургаската рафинерия и не са внесени официално, явно са влезли в страната нелегално. Ето защо четирите големи вериги бензиностанции - "Петрол", "ЛУКойл България", "Шел" и О Ем Ви, настояват за спешно оборудване на всички търговски обекти за продажба на горива в страната с електронни системи с фискална памет и връзването им в он-лайн връзка с данъчната администрация.

Prosto v BG izglejda vlizat nqkakvi cisterni koito nikoi ne znae kakvo ima v tqh.Po benzinostanciite ni predlagat ne6to kato benzin ama dali e,nikoi ne znae.Lo6oto e,4e taka gubi kakto durjavata ot akcizi i t.n.,taka i nie ot neka4estven benzin.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...