Jump to content

LED TV


Recommended Posts

Реших да пусна нова тема защото последната е от юли.

Интересувам се много от разработките на пазара за LCD и плазмени телевизори и това го чаках да се появи

http://www.samsung.com/us/consumer/tv-vide...agetype=subtype

има ги вече и в Техномаркет.Самсунг не ми е любимата марка но това вече е телевизор който изпреварва кинескопите.

Следващата стъпка са OLED панелите според мен.Който търси телевизор с наистина добри показатели то оттук нататък

това ще са бъдещите разработки и размазването на бързите кадри вече е в историята.Филипс постигаха с Амбилайт системата

невероятно качество но сега почва истинската борба на технологиите.Вече черния цвят не е тъмно сив а черен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за OLED си прав, но за LCD телевизори с LED подсветка, сподели защо мислиш, че са по-добри от стандартни такива? По принцип има 2 типа LED тв-та, всеки със своето предимство и с много недостатъци. Общото е малката консумация на ток. Иначе единия тип са тези с LED-ове отстрани на панела. Там предимството е, че ТВ-то става мнооого тънко. Друго няма. Другите са по-интересни, тези които LED-овете са зад панела. Те са по-дебели, но пък могат да си гасят някои LED-ове при тъмни картини и да симулират мноого черно. Ще си изненадан обаче, като видиш че самите лед-ове са на няколко сантиметра разстояние един от друг и всъщност са много малко на брой. Та при определени сцени ще имаш зверски черни нива, но си представи звездно нощно небе... извъднъж на този телевизор става.. облачно :hilezh: Та освен мноого ниската консумация, не са мръднали въобще. OLED е друга бира, но сони забавиха много разработката и скоро няма да видим сравнително голям такъв телевизор. LG обещаха до 3 години да имат 32", та едва някъде след това ще стане наистина интересно при телевизорите. За сега главно са рекламни трикове, които пък работят. Но и 3 години е страшно много време вече при телевизорите и трябва да се запълват с нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един приятел носи разни перални и тем подобни от Австрия и донесе Самсунг монитор с ЛЕД подсветка и счупен панел в единия ъгъл.

Разглобих го от любопитство и диодите бяха отзад като на стоповете на колите но по малки.Е да не съм ги броил и един обхваща

определен брой пиксели.Могат да се контролира осветеността им и така включват още един параметър за по динамична картина.

Поне това което се виждаше картината беше много по добра от моето Ейзо.На Филипс амбилайта е измама за окото за да възприема

сивото като почти черно доколкото знам с повече осветеност на рамката- всеки производител се бори с черния цвят.За мен засега

Шарп правят много добри телевизори и правят и екрани с ОЛЕД на ГСМ-и.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ambilight-та е само колекция от светло-идиоти, които са разположени по (и евентуално във) рамката на TV-то за да създават допълнителен ефект към картината светейки по стената, но в никакъв случай не подобряват самата картина като такава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ambilight-та е само колекция от светло-идиоти, които са разположени по (и евентуално във) рамката на TV-то за да създават допълнителен ефект към картината светейки по стената, но в никакъв случай не подобряват самата картина като такава.

Въпроса ми беше към автора. Знам какво представлява и какво прави ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не казвам че разбирам но амбилайт го правихме навремето на "Рубин"-а с жълта крушка отзад каято осветява стената.

Филипс ми е любима марка и това много ме разочарова.Телефункен предлагат 4 или 5 основни цвята на ЛСД и 6 за ДЛП.

Става наистина интересно при ЛСД-тата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Телефона ми е с OLED Display (Nokia N85). Наистина цветовете в сравнение с останалите дисплеи е са доста по-добри, но недостатък според мен е че когато е много светло ( лятно време особено ), на дисплея почти нищо не се вижда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

сега на Самсунг видях някакви LED телевизори около 3000лв за 40 инча дисплей

те по какво се различават като характеристики от останалите LCD телевизори освен че са много тънки? Не са OLED нали?

заслужават ли си или по добре нормален LCD телевизор?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Различават се по това че вадят много по-добър контраст и почти истинско черно. Черното досега беше голяма болежка на останалите LCD-та.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за OLED си прав, но за LCD телевизори с LED подсветка, сподели защо мислиш, че са по-добри от стандартни такива? По принцип има 2 типа LED тв-та, всеки със своето предимство и с много недостатъци. Общото е малката консумация на ток. Иначе единия тип са тези с LED-ове отстрани на панела. Там предимството е, че ТВ-то става мнооого тънко. Друго няма. Другите са по-интересни, тези които LED-овете са зад панела. Те са по-дебели, но пък могат да си гасят някои LED-ове при тъмни картини и да симулират мноого черно. Ще си изненадан обаче, като видиш че самите лед-ове са на няколко сантиметра разстояние един от друг и всъщност са много малко на брой. Та при определени сцени ще имаш зверски черни нива, но си представи звездно нощно небе... извъднъж на този телевизор става.. облачно :hilezh: Та освен мноого ниската консумация, не са мръднали въобще. OLED е друга бира, но сони забавиха много разработката и скоро няма да видим сравнително голям такъв телевизор. LG обещаха до 3 години да имат 32", та едва някъде след това ще стане наистина интересно при телевизорите. За сега главно са рекламни трикове, които пък работят. Но и 3 години е страшно много време вече при телевизорите и трябва да се запълват с нещо.

Прочетете внимателно поста на колегата. Има какво да запомните. Ако искаш зверско черно го дръпни от контакта... Гарантирам ти по-черно няма :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам Samsung LED LCD, 7-ма серия 40". Ако мога с нещо да помогна казвайте :hilezh:

много съм доволен от възможностите му :2gunsfiring_v1:

Редактирано от verter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Черният цвят наистина е черен. Може да се направи толкова дълбок, че буквално е като изгасен конескоп. Контраста се подсилва допълнително и пак е доста впечатляващ. Цветовете благодарение на възможностите на контраста и полирания огледален екран и с подходяща богата картина са много силно изразени и красиви. Близките кадри (примерно човешко лице) са неномарно детайлни. Просто се виждат всички дефекти на човешкото лице. Бемки, пори на кожата, капчици пот, дори мъхчетата лицето при жените.

Делечните кадри не са нещо особено, дори с full HD картина. Стоят малко размазани и леко неясни. Това не ми харесва и незнам до настройка или въпрос на възможности е.

Самият модел на телевизора е доста добър без да съм имал кой знае какви възможности за съпоставка с други такива. От телевизори не разбирам и немога да бъда обективен. Мога едиствено да съм доволен от това от, което имам нужда и телевизора предлага. Има доста глезотии по менюто. Настройките са повече от необходимите. Дизайна е впечатляващ както всяка една стока на Samsung. :P

Цифровата телевизия на Булсат пак е бозава и неприятна за гледане. Скапани формати като divx или орязани DVD не изглеждат добре. Аз гледам основно HD демота, HD предавания, Blue Ray филми и т.н. богати картини, които буквално размазват от кеф и можеш наистина да видиш нещо различно с такъв телевизор :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един приятел носи разни перални и тем подобни от Австрия и донесе Самсунг монитор с ЛЕД подсветка и счупен панел в единия ъгъл.

Разглобих го от любопитство и диодите бяха отзад като на стоповете на колите но по малки.Е да не съм ги броил и един обхваща

определен брой пиксели.Могат да се контролира осветеността им и така включват още един параметър за по динамична картина.

Поне това което се виждаше картината беше много по добра от моето Ейзо.На Филипс амбилайта е измама за окото за да възприема

сивото като почти черно доколкото знам с повече осветеност на рамката- всеки производител се бори с черния цвят.За мен засега

Шарп правят много добри телевизори и правят и екрани с ОЛЕД на ГСМ-и.

To тва еизо кой модел е? Те са със самсунг матрици

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първият в света лазерен телевизор, Mitsubishi LaserVue L65-A90, бе пуснат в продажба, съобщава TechRadar. (29.10.2008 г.)

Да си го купят могат жителите на САЩ срещу седем хиляди долара.

Дата на началото на продажбата на Mitsubishi LaserVue L65-A90 в други страни не се съобщава.

Диагоналът на екрана му е 65 инча.

Той поддържа разширение FullHD и 120-херцова честота на обновяване на картината.

Енергопотреблението е 135 W, което отговаря на една трета от консумацията на електроенергия от течнокристалните телевизори.

Според производителя, новата технология използва лазерни проектори с три лъча(червен, син и зелен).

Лазерният телевизор има съществени предимства пред течнокристалните(LCD) и плазмените екрани както по отношение на цялостното качество на картината, така и в предаването на цветовете.

Дебелината му е 25 сантиметра, а теглото - 60 килограма.

Mitsubishi LaserVue L65-A90 бе анонсиран през пролетта на 2006 година.

Преди се съобщаваше, че лазерните телевизори на Mitsubishi ще се появят на пазара през 2009 година.

015746472-big.jpg

Редактирано от Marcus Aurelius
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първият в света лазерен телевизор, Mitsubishi LaserVue L65-A90, бе пуснат в продажба, съобщава TechRadar. (29.10.2008 г.)

Е с това и с OLEDа, може да се получат нещата, но за сега плазмата си остава най-доброто в света на телевизорите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам Samsung LED LCD, 7-ма серия 40". Ако мога с нещо да помогна казвайте <_<

много съм доволен от възможностите му :hilezh:

как стои въпроса със свързването му с компютър и директно плейване на файлове от там? има ли възможност за Wi-fi връзка?

плазмите с какво превъзхождат LCD телевизорите? на мен ми изглеждат адски старомодно, а и картината не ме е впечатлила особено - някак размазана ми изглежда

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е с това и с OLEDа, може да се получат нещата, но за сега плазмата си остава най-доброто в света на телевизорите

:lol:

Аха, те затова даже и PIONEER спряха да ги правят :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:lol:

Аха, те затова даже и PIONEER спряха да ги правят :(

Вярно,ли са ги спрели .... добре,че си купих преди да ги спрат, че ако трябва да гледам LCD :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

как стои въпроса със свързването му с компютър и директно плейване на файлове от там? има ли възможност за Wi-fi връзка?

Колега, не съм му връзвал компютър. Пише, че е Wi-Fi ready, което незнам какво точно значи :)

иначе LAN интернет може със сигурност. Има вграден аудио-видео плеър и подкарва mp3-ки без проблеми. Снимки също чете и изглеждат невероятни. Видео файлове, чете - аз съм провал някакви клипове и HDTV формати - няма грижи. Има и вградена памет към 1 GB.

Аз искам да питам нещо: на максимална резолюция 1920x1080 изписва, че работи на 50Hz. Това нормално ли е?

кога може да работи на 100Hz ?

Редактирано от verter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, не съм му връзвал компютър. Пише, че е Wi-Fi ready, което незнам какво точно значи :)

иначе LAN интернет може със сигурност. Има вграден аудио-видео плеър и подкарва mp3-ки без проблеми. Снимки също чете и изглеждат невероятни. Видео файлове, чете - аз съм провал някакви клипове и HDTV формати - няма грижи. Има и вградена памет към 1 GB.

Аз искам да питам нещо: на максимална резолюция 1920x1080 изписва, че работи на 50Hz. Това нормално ли е?

кога може да работи на 100Hz ?

До коолкото си спомням на телевизия винаги работи на 100хз, но когато се подкарва през комп винаги 50 !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...