Jump to content

BOSE audio system


verter

Recommended Posts

Винаги съм се чудил дали ако имам фабрична музика и махна говорителите и на тяхно място сложа Bose говорители от същия модел кола ще се постигне ли някакъв положителен ефект?

според мен лично, не.

но ако смениш и касата и пуснеш 3 кабела, тогава :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста голяма е занимавката и в двата случая (като си теглиш сам кабелите или като вземеш цялата инсталация от колата донор) , и кефа от свършената работа идва чак като всичко е готово и пуснеш системата да послушаш :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз няма да се занимавам, а по-скоро някой, който разбира от инсталации.

Но все си мисля, че би била скъпо и продължително начинание, а и идва ли се намира лесно цялостна Босе система.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами моята ми легна 80 лв за колоните и 70 лв касата, но в моргата си нямаха идея какво имат. :DB)

а иначе ако си намериш, веднага ти предлагам да ти го окабеля, при това както трябва, че на мойта кола подходих малко аматьорски и сега виждам последствията. а найстина като чуеш звука и ще разбереш защо си е струвало да даваш пари.

звука не е невероятно силен, но кефа да чуваш всеки отделен инструмент кристално от различните канали е голям.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Колеги,имам въпрос към знаещтите.Моята музика в колата(а6ц5-2002г)е ауди хорус с оригиналните тонколонки,без суб и усилвател.Намерил съм система ''босе'',но е от а6ц5 99г със старото радио,та въпроса ми е,ако взема суба и говорителите ще мога ли да ги подкарам с хоруса?И какво друго трябва да сваля,освен баса,тонколоните и кабела.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой ако има излишна една колонка Bose от ниско-честотните (не знам дали правилно се изразих), че моята пръщи и май нищо не става от нея. Става въпрос за колонка от системата монтирана на А4 Б5, предна дясна, не тази на която й викат "пищялка" а другата, която седи долу на кората :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Аз бих те посъветвал да не доближаваш дори до сервиза на тези измамници!

Потърси в мненията ми как се опитаха да ме измамят с един фотоапарат- не вярвах на лошите отзиви за тях докато не се убедих лично.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, някой може ли да ми помогне!? При покупката на моята А3-ка 5врати ми дадоха и оригинален Subwoofer, но оригиналното окабеляване няма и не зная как да го свържа, тъй като нямам никаква схема, а и не зная пиновете на буксата за къде са. Четох доста във форума, но не намерих схема, а може би съм пропуснал нещо. СД-то ми е пайнер и има четири изхода тип"камбанки" за Subwoofer. В момента работят само предните колони, а кабелите за задните отиват към багажника и са срязани под задните седалки. Предишният собственик е прерязял всички кабели за свързването на буфера, който той си го е поставял - предполагам. Като гледам дори е имало и някакъв усилвател, но за съжаление всичко е прерязано така, че нищо не може да се разбере. От прочетеното досега разбрах, че буфера се свързва към изхода за задните колони на СД-то и от там тръгва за задните врати. При мен е така, но със срязани кабели. Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
  • 1 year later...

Колеги, бихте ли споделили от богатия си опит :)

 

На път съм да купя една А4-ка (B6) с аудио на BOSE, но липсва плейъра. Имам не много евтин модел на Pionner от предната ми кола, но не съм сигурен, че окабеляването е съвместимо. т.е без много манипулации да ползвам Pionner-a за източник на сигнал. Знае ли някой дали само с преходник за буксата ще изкарам сигнал от чудните босе-та?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаме Б7-ца със РНС-Е и БОСЕ озвучаване. На пръв поглед предполага, че трябва да свири изключително добре, но като го пусна.... ми някак няма плътност на звука. Няма дълбок бас. Средите леко се губят, което особено се усеща при вокали. Някак постно... Така ли трябва да е, или има някакъв проблем със самата система?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

BOSE-то е нашумяло с това отдавна (поне при А3 тъй като тези теми следя)... в чудестранните форуми му казват "BOSE-къде ми е баса" ;)

Има добри високи, средните също би трябвало да са ок, но басът е хилав.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

приеми че босе-то е по-скоро да слyшаш Britney или Alicia Keys, на него a нe Tyga или Lil Jon

Редактирано от Bobu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това важи за всички аудио системи, които залагат на прецизен звук, а не на тумба-лумба, но при BOSE е изострен този феномен с ниските очевидно, тъй като това е основното, за което ги плюят...

От фабричните аудио системи оставам с впечатление, че горната класа са Bang & Olufsen и Audi Sound Plus...

Останалото са нюанси на едно и също, било то Chorus, Concert/Symphony или BOSE. Поне при BOSE до колкото знам има по-читав отделен усилвател.

Редактирано от Audilina
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не е точно така, ...

Босе при  а6 4ф и бмв е90 са на светлини години от това в а3 8п,а4 б6/б7.

за а4 б8 с Банг Олуфсен нещата са други също

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е, но не бива да се забравя и че аудио-системите в отделните купета са различно конфигурирани. В ТТ например до колкото знам при някои от съответните системи липсва събууфер поради липса на място. При по-големите купета пък се слага под седалка (вместо в багажника както при А3) и така. От друга страна компактно купе много по-лесно се "изпълва" с музика, от колкото голямо... за това според мен е силно индивидуално и субективно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, имам една дилема за същата кола от началото на темата (А6 С5 Авант), та въпросът ми е дали да сложа на въпросната кола Pioneer MVH-560BT , Pioneer DEH-X5600BT или да си остана с Концерта. Ще извади ли по-силен и добър звук с някое Pioneer-че и Босе-то или ако сложа Pioneer ресивър , трябва да сменя цялата линия , за да има ефект ?

Благодаря за мненията!

Редактирано от ivoair
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...