Jump to content

Парното духа слабо


audi80user

Recommended Posts

Колата е ауди 80 88г. 1.4 дизел,на 4 духа все едно е на 2,разбрах 4е за да стигна до радиатора на парното трябва да свлая цялото табло което си е доста работа!:) Мисалта ми е има ли филтар на купето този модел,ако има каде се намира?Има ли друго решение освен сваляне на радиатора?Много благодаря за проевениа интерес,и сору за правописните грешки ама кирилицата не ми се одава......:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://audibg.com/forum/index.php?showtopi...74&hl=парно

http://audibg.com/forum/index.php?showtopi...18&hl=парно

http://audibg.com/forum/index.php?showtopi...35&hl=парно

http://audibg.com/forum/index.php?showtopi...17&hl=парно

или опитай в търсачката "запушено радиаторче на парното"

има много теми изписани по тоя въпрос, просто на Б3,Б4 си е слабост това парно :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е ауди 80 88г. 1.4 дизел,на 4 духа все едно е на 2,разбрах 4е за да стигна до радиатора на парното трябва да свлая цялото табло което си е доста работа!:nixweiss: Мисалта ми е има ли филтар на купето този модел,ако има каде се намира?Има ли друго решение освен сваляне на радиатора?Много благодаря за проевениа интерес,и сору за правописните грешки ама кирилицата не ми се одава......:respekt:

Много лесно,сваляш двата маркуча отпред в дв.,отсек които влизат за парното.С маркуч с вода от чешмата продухваш(промиваш),единия отвор докато не почне да тече чиста вода ,после в другия така около 4-5 пъти и си готов.Важно е после обезвъздушаването,подързаш 2500об.,и открехваш изходния маркуя (от ляво),като почне да изтича вода без въздох го вкарваш и щягаш скобата и си готов.ГАРАНЦИЯ става правил сам го много пъти на много аудита,отнема 20мин.Късмет.......,а на изходния слагам парче маркуч да не се мокри двигатела.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да и това е вариант, но е временно - лично мнение не ангажирам никой с него. както всеки знае новото си е ново !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък не разбрах от описанието на колегата дали проблема му е в ниска температура на входящия въздух или пък в малък дебит на нагнетявания въздух.Защото ако е второто,наистина може да има затлачен филтър на купето или пък прецакани клапи,но общо взето за сериозна профилактика на тази система си трябва сваляне на табло. :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

едната от темите е и за клапи от тези които съм дал (мисля) ...

иначе да общо взето, за да оправи клапите - сваляне на табло, за да смени радиатроче на парното - сваляне на табло, ако е пасажерския филтър на купето - 10-30 лева ... според зависи какъв иска и колко струва на мястото къдего го купува :steinigung:

но най-добрия вариант е ако има проблем с радиаторчето и ще го сменя, да си облицова и клапите, защото рано или късно ще заминат ако не са и заминали вече ... :hilezh:

гледам колега писал си че на 4-та степен духа слабо като на 2-ра. първо дигни капака, над акумулатора развий черните кори (със стотинка от 1 лев става най-бързо) надигни ги и там се намира филтъра на купето (ако имаш такъв).Ако не си го сменял скоро време ... е заминал 101 % той изкарва по малко, заради чистотата от която сме заобиколени, а и от тия гадости дето се лепят по него.ако е в лошо състояние го смени и виж дали ще има промяна.другия вариант е облицовката на клапите да е заминала и да се наложи да я смениш ... и веше радиаторче, но ако е то ще ти духа студено или ще духа с променливостта на оборотите и разни такива симптоми ... според мен докъто не провериш за филтър, не бързай да промиваш нищо ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата каза, че му духа слабо топло, а не че не работи някоя от степените на парното. Казано иначе - резисторния блок си е здрав, но е възможно да има въздух в радиаторчето на парното и всичко онова, което колегите са споделили по-горе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма ауди с дизелов двг 1,4.

Проблема може да е в резисторния блок.

Има колега,но не е на 80-ка,а на А2.

1.2 и 1.4 дизелови агрегати,но само на А2.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата каза, че му духа слабо топло, а не че не работи някоя от степените на парното. Казано иначе - резисторния блок си е здрав, но е възможно да има въздух в радиаторчето на парното и всичко онова, което колегите са споделили по-горе.

Колегата писа че духа еднакво на 2 и 4 степен

Има колега,но не е на 80-ка,а на А2.

1.2 и 1.4 дизелови агрегати,но само на А2.

Това имах в предвид.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е ауди 80 88г. 1.4 дизел,на 4 духа все едно е на 2,разбрах 4е за да стигна до радиатора на парното трябва да свлая цялото табло което си е доста работа!<_< Мисалта ми е има ли филтар на купето този модел,ако има каде се намира?Има ли друго решение освен сваляне на радиатора?Много благодаря за проевениа интерес,и сору за правописните грешки ама кирилицата не ми се одава......:flipoff:

и аз съм за запушен филтър на купето ако има такъв

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Оказа се въздух в охладителната система и клапани на парното,след като разглобих таблото всичко е ок!Моя е грешката 1.6 дизел е колата!

Редактирано от audi80user
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а какви са тез клапи и какво им се скапва?струва ми се 4е и на мен ми духа по слабо и фър4ат разни дунапрени та се 4удя ква им е ролята то4но на тез клапи и къде се намира тоя дунапрен дето се къса и хвър4и и как става уплътняването им?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми работата им е да спират студеното и да уплътняват добре, за да може да ти духа само топло, иначе ако не уплътняват добре и ти духа хем топло, ама + студено и ефекта не е задоволителен и имаш парно, ама на половина ...

Мен лятото започна да ми прави въртели, като когато натиснех бутона за циркулация на въздуха, при затваряне на клапата и почнаха да изхвърчат дунапрените ... след което сега имам парно наполовина спрямо миналата година ...

Мисълта ми бие, че колите са стари, а това е дунапрен ... който всеки знае колко е издръжлив ... следва разглобяване на таблото, облепяне и забравяне за този проблем ... :lol:

Но определено или трябва хубаво място (закрито) за целта или трябва в сервиз, като не съм наясно дали там ще се наемат да го правят това, а и ако го направят не се зане как ще бъде направено ... :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в линковете по-горе които съм дал има ... мисля снимки

ако не в този раздел има 100000 % :huh:

ползвай търсачката ако не намериш това което те интересува в линковете които съм дал :owned:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...