Jump to content

ползвал ли е някой от тези добавки за нафтата


zevsa

Recommended Posts

здравейте момчета! ползвал ли е някой добавки за дизелово гориво от тази фирма или по точно тази http://www.bardahl.bg/bg/product/a/5192 ,защото немога да намеря мнения за и против слагането и за помпа дюза мотора от описанието ми.моля за мнения свързани с опит а не спам .айде със здраве :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте момчета! ползвал ли е някой добавки за дизелово гориво от тази фирма или по точно тази http://www.bardahl.bg/bg/product/a/5192 ,защото немога да намеря мнения за и против слагането и за помпа дюза мотора от описанието ми.моля за мнения свързани с опит а не спам .айде със здраве :bia:

за какво ти е добавка, проблем ли има? :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами с обикновен дизел добавката си е задължителна мисля! тази много ми я хвалят аверчетата но са комън рейл мотори и са друга бира.та за това питам някой дали е пробвал,нали за това са форумите все пак да обменяме опит :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отскоро я ползвам на ПД.

По извънградски маршрут без нея и що-годе нормално каране разхода е около 6-6,2л./100км. Проверявано втора година с тази кола. Изключително трудно падам под 6 и то за кратко време.

Сложих от BDC-то и се шашнах, борда показа 5,6/100, като дори и с повече настъпване трудно вдигаше цифрите.

Отделно на 5-та и 6-та предавка колата ми е бая мудна, но откакто сипвам "анабола" една идея се подобри вървежа.

Винаги сипвам малко повече от предписаното за летния период - нещо средно от лятната доза и зимната, или направо зимна :D

Чел съм във форума на Дачия, че са много доволни от Бардала + 2тактово масло. За мен масло само в двигателя, в резервоара не.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е тва са съвети! винаги уважавам мненията с факти! мерси пич (КГК) тея дни се навих да я пробвам да видим!айде със здраве на всички.после ще пиша резултата.айде :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има си и за твоя колега :zustimm:

http://www.bardahl.bg/bg/product/a/4408

Подновявайте операцията при всяко пълнене на гориво. 1 опаковка = 70 л.

Няма файда, дебело идва.

BDC-то върши кажи-речи същата работа на доста по-ниска цена. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подновявайте операцията при всяко пълнене на гориво. 1 опаковка = 70 л.

Няма файда, дебело идва.

BDC-то върши кажи-речи същата работа на доста по-ниска цена. ;)

е ти като го направиш 1 път, за какво трябва да го правиш постоянно, мисля аз? :gruebel::zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подновявайте операцията при всяко пълнене на гориво. 1 опаковка = 70 л.

баце, казва се че и редовното ядене на черен хайвер от есетра е полезно, ама нали? ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отскоро я ползвам на ПД.

По извънградски маршрут без нея и що-годе нормално каране разхода е около 6-6,2л./100км. Проверявано втора година с тази кола. Изключително трудно падам под 6 и то за кратко време.

Сложих от BDC-то и се шашнах, борда показа 5,6/100, като дори и с повече настъпване трудно вдигаше цифрите.

Колега ти каква нафта слагаш ?

Това BDC от къде може да се намери ?

Колкото литра ти е резервоара и колко милилитра слагаш на 1 резервоар ? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еко главно, и по-рядко Ромпетрол.

Аз лично си го взех от представителите - проспийд в сф. В сайта им също може да се поръча.

Резервоара е 65л. с обезвъздушаване мисля. Лятната доза е грам на литър. Зимната е двойна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има дозатор, като развиеш и излиза :)

Благодаря колега!

Една такава опаковка за колко време ти стига,че не виждам колко милилитра е :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега!

Една такава опаковка за колко време ти стига,че не виждам колко милилитра е :)

1л. е опаковката. Ако сипваш само лятна доза идва за 1т. гориво, ако ползваш зимна - наполовина по-бързо ще свърши.

Четох някъде, че по-голяма разлика се усеща със зимно к-во, отколкото с лятното. Затова сипвам нещо средно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1л. е опаковката. Ако сипваш само лятна доза идва за 1т. гориво, ако ползваш зимна - наполовина по-бързо ще свърши.

Четох някъде, че по-голяма разлика се усеща със зимно к-во, отколкото с лятното. Затова сипвам нещо средно :)

Благодаря! Зареждам на ОМВ и ще я пробвам с нафта от там,че Ромпетрола ми е далече,пък Еко не знам дали и къде има в Варна :) Пък и не ми се рискува с тия франчайзери :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Да допълня и аз за всички които ги вълнува:)

Слагам 100ml. На цял резервоар от добавката BDC

Както и добавката в маслото им Sumolub...там слагам 500ml.

А останалото количество от тази за маслото слагам в худравликата и скоростите!(става за навсякъде) тя е 1л.също....

Всеки който е чул и видял колата как работи на място казва че не може да е помпа дюза!

Тази процедура е правя от край време на колите си! Много съм доволен от Bardah!

За динамика разликата е огромна!

Най-добрият резултат който постигнах в момента е Motul 300V 5W40

(двойно естерно) с добавката Sumolub....съветвам всеки да опита! Нищо общо с останалите бълвочи на които съм се нагледал Кастроли и тем подобни!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...