Jump to content

Висок разход на газ и странен шум при зареждане


Recommended Posts

Здравейте колеги. От скоро съм с газов инжекцион Романо Антонио и мисля, че имам някакъв проблем с него, защото колата харчи доста. На бензин си ми харчеше нормално - 11-12/100 градско и 8-9 извънградско. На газ обаче нещата са по-различни което е странно. Градско първият път като го засичах ми даде 14. Последните няколко дни навъртях 380 км, от които 210 градско, другите извънградско и засекох разход 12,9, което ми се вижда много, при положение, че на бензин такова смесено каране (градско и извънградско) ми даваше 10/100. Говориме за нормално каране до 4000 оборота най-много. Най-странното е, че на борда си показва нормален разход какъвто и преди, а харчи повече. Нормално ли ви се струва това? Другото, което ме притесни е, че днес като зареждах при пълненето от бутилката се чуваше един странен звук, като на дрънчене или нещо такова. Това определено много ме притесни, дори мисля, че усещам лека миризма на газ в багажника, но може и да си внушавам. 

Редактирано от kosio85
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отивай в сервиза в който са ти монтирали уредбата и сподели с тях това което те притеснява. Дрънченето  в самия край на зареждането ли се получи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То не е точно дрънчене, но се чуваше някакъв звук незнам и аз как да го опиша. Като цъкане и пукане нещо такова. Бутилката беше празна по приницп и се чуваше звука през цялото време. За първи път стоя до нея докато се зарежда. Може би си е било така и преди, но не ми се струва нормално. Разхода също. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шум при зареждането винаги има, въпроса е дали е нормален. Това може да се чуе от някой по-опитен и да каже дали е нормално. Обикновено момчетата на газ станцията знаят как звучи нормалното зареждане и при нещо нередно биха те уведомили. Разхода е вече друга бира и трябва да отидеш в сервиза който ти е монтирал уредбата за да го видят колегите и ако могат да го коригират.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако няма проблем в газовия инжекцион пробвай да смениш газстанцията има разлика и избягваи да зареждаш в жегите не е много реално засичането наливаи вечер ако имаш възможност като захладнее

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да да това го разбрах, въпреки, че съм карал на газ и преди, но не съм го знаел. Ще пробвам на няколко бензиностанции да видиме къде ще уцеля оптимален разход и вървеж. Иначе днес си сипах и звука го нямаше. Меоже би като е празна бутилката се чува така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,разхода ти е в рамките на нормалното,аз съм с B5/1 8T 180 коня и разхода ми варира между 13/14 газ градско и 10/11 извънградско с включен климатроник и 130/140км.ч. скорост.Не избягвай факта и че колата ти е по-тежичка от B5-цата.Под този разход в София точно е малко трудно да паднеш. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...

Цитиране на преходен пост!

Мерси колега. Предполагам, че наистина е нормално. Засичам го точно 13,8-14,2, като колата не се кара само лекичко и половината от тях са с климатроника. Въпроса е, че май и лекичко да я карам пак не мога да го сваля под това. Без климатроника май също. Извънградско с постоянна скорост 160 на автопилот ми даде 11/100, като примерно имаше и задръстване в Бургас. На бензин ми харчеше 12 някъде. Значи точно 15% разлика има с газта. Може би има значение, че не съм сменял въздушния филтър. Вече е на 10000 км и знам, че това оказва влияние на разхода, особено на газ. Сега като го сменя с маслото ще видя и свещите как са, че са си още тия с които си дойде колата, но пък са NGK Iridium ;) С тия неща може и да падне малко, но явно това ще е.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...