Jump to content

Автомат А8 4.2 95"


Nikolaycho

Recommended Posts

Колеги,купих А8 с развален автомат / 4 степенен типтроник /,причината е неясна.

Цената на здрава кутия не е плашеща ( Спас пак ще спасява положението ) ,така че и това е вариант, но смятам първо да се направи опит за съживяване на наличната. Споделете опит,за да знам от къде да я почна.

Вече има няколко предположения ( филтър,помпа ),но опитът е важен и много полезен.

Това което мога да споделя от невероятните 15 минути в който я оглеждах е,че при преминаване през всички режими на лост-а не се усеща абсолютно никаква механична дейност в самата кутия.

Приемам всякакви разумни съвети!

П.П. при смяна на самата кутия с друга...има ли нужда от обучение?

Благодаря предварително !!!!!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това бе първото,което ми мина през главата....но нямах абсолютно никакво време да разглеждам как точно стоят нещата..и точно поради тази причина се обръщам към Вас Колеги :)

Благодаря за мнението!!!!!!

П.П. Очаквам други насочващи мнения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При наличието на толкова мощен и смешно евтин диагноститичен инструмент, като вагком.....защо трябва да гадаем?

 

ПП Наистина ли има такова нещо, като 4 степенен типтроник?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Диагностиката е най-лесната и ще се случи до броени дни...

Днес се консултирах с двама Колеги,бивши служители на Юнитрейд и двамата изброиха по няколко евентуални причини.

Успокояващото е,че след замяна на кутията не се налага кой знае каква работа по кодиране и май това ще е най-бързият и безболезнен метод.

Ако някой има среща лице в лице с този проблем да казва ....

Аз ще изчакам диагностиката и след това ще купувам каквото и да било..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-сигурния вариант е да я ремонтираш , защото тази която ще сложиш никаква гаранция няма колко време ще изкара и в какво състояние е освен ако не я пробваш и свалиш после . Но пък виж Ваг какво ще каже както всеки в такава ситуация се надява може някоя дреболийка да е . Погледна ли от долу за омасляване ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото и странно да прозвучи,подготвил съм се за най-лошото,но съм длъжен да отхвърля всички други варианти преди да дам 600лв за ревизия на кутията с гаранция или за друга кутия от Спас.Така че смятам,че нещата ще минат по ред на евентуалните причини,пък каквото дойде. За омасляването....явно си "обича" маслото и не го разсипва по земята :)

Ако някой все пак има какво да сподели...никак няма да се разсърдя!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Да по-старите А8 са с 4-степенен автомат.

типтроник? 

 

 

Колкото и странно да прозвучи,подготвил съм се за най-лошото,но съм длъжен да отхвърля всички други варианти преди да дам 600лв за ревизия на кутията с гаранция 

 

Аз имам автомобил с 4 степенен ЗФ. Кутията няма проблем, но ако за 600лв  може да се направи ревизия ще я закарам където кажеш... че даже и още няколко такива.

....стига глупости.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,надявам се ,че не бъркаш понятията...ревизия и чисто нова... да,искат ми точно толкова,за да я направят...без значени какво й е...

Какви части ще слагат и откъде ще ги вземат не ме интересува.

Само да припомня... това е кола 1995г...не 2015г. и за да говоря с цифри : Спас ми иска точно 400лв за здрава кутия!

П.П. в "Джемини" цената за тотално изкорубване на всичко и замяната с НОВИ части е 5000лв.....ама то колата няма такава стойност.

Възможно е да разбираме "Ревизия" по различен начин,но за толкова пари колата ще се движи без проблеми!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ръчка? Но има малко ТНТМ с диф- а, маховик- има тема по въпроса и в отговор на моя тема, в която се чудех за евтино 4.2 с автомат и замяна с ръчка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,надявам се ,че не бъркаш понятията...ревизия и чисто нова...

Не бъркам нищо. Интересувал съм се точно за 4-степен автомат на ауди какви са цените - за 600лв може да ти сменят шалтер, някой соленоид, промивка.... Може и да сложат турбина втора употреба....Едва ли ще искаш и да ти върнат старото масло....

А за Гемини - и на мен ми поискаха 2000лв за смяна на част, която струва 240лв в Порше и се сменя за 30-40лв в сервиз.

 

Ръчната кутия ще съживи доста колата, но ще е далеч над 400лв.

За да правилно решение ти трябва точна диагностика - ако е ремонт, който не е свързан с износване го направи, ако е свързан с някакво износване не прави кутията частично и с части втора употреба, а направо вземи кутията на Спас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно днес ще я разпитата и ако си каже къде я боли ще я лекуваме...ако ли не сваляме кутията...казват какво й е,и ако си струва...се прави...ако не .... зад "Баумакс" има здрави :)

За Ръчна кутия ...не ми се влиза във филма....иначе знам,че ще бъде много приятно...

Успешен ден Колеги.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След диагностика се оказа,че управляващия блок не може да се разчете....свалихме го и се оказа окислил.

Почистихме го със спирт и се оказа,че има някакъв живот в него,но явно не колкото трябва.

Моторът отчита включването на скоростите,но реално колата не помръдва.

Потърсих въпросният блок,но се оказа почти невъзможно да го намеря....над 20 обаждания по морги и целият Форум..

Интересното е,че по БОШ номер са еднакви,но по ЗФ номер са различни...

Ако някой знае дали са заменяеми,моля да сподели!!!!

Днес ще я отдърпаме колата при един Майстор,който каза,че ще го оправи.

Но до моментът в който колата се дърпа...не вярвам на никого.

Така,че.....ако на някой му хрумва нещо.....приемам съвети..всякакви :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих помислил за ръчката ^_^ тва е единствения начин тая кола да живне иначе не върви за конете си......

Правил съм тва упражнение на друга марка и резултата е много задоволителен от моя гледна точка... Примерно 3-4 литра надолу градско и огромна в ускорението до 100 примерно  над 1.5 секунди надолу както и в междинните ускорения...BTW свалих напълно функционелен 4 ст ЗФ с 22 ка конвертор не счупен такъв......

Редактирано от optimist
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаме движение....След смяна на управлението на скоростите.....колата потегли ...цели 3 метра :)

След това свалихме скоростите...оказаха се тотал щета и днес взех други от Спас.

Тези дни ще го качим и дано потеглим безпроблемно.

П.П. взех управление,което бе различно по номера,но еднакво на външен вид и букса...

       оказа се,че с правилният майстор не е проблем.... Дано тази информация е полезна и за някой друг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ми е честита движещата се кола :)

Равносметка :

150лв. управление на кутията. ( според мен са много,но имаше и оптимисти,които искаха 350лв.)

400лв. кутия ( по думи на Майстора в отлично състояние ) което потвърждава за пореден път,че Спас е изключително коректен!!!!

550лв. демонтаж/монтаж + ново масло на кутията. ( можеше и без смяна на маслото,но по-добре така )

ТОТАЛ - 1100лв.

 

П.П. ако някой има нужда от кадърен Майстор нека пише!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Да ми е честита движещата се кола :)

Равносметка :

150лв. управление на кутията. ( според мен са много,но имаше и оптимисти,които искаха 350лв.)

400лв. кутия ( по думи на Майстора в отлично състояние ) което потвърждава за пореден път,че Спас е изключително коректен!!!!

550лв. демонтаж/монтаж + ново масло на кутията. ( можеше и без смяна на маслото,но по-добре така )

ТОТАЛ - 1100лв.

 

П.П. ако някой има нужда от кадърен Майстор нека пише!

 

При Захари ли сменява кутията?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте Колеги,извинете за забавянето.

Майстора се казва Таньо - 0888643892.

Работи в с.Студена, на 20км от София.

Смея да кажа,че е добър в това,което прави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...