Jump to content

S3 цвят джанти


kali4a

Recommended Posts

Здравейте, от преди около седмица съм горд собственик на Audi S3. Другата седмица ми предстои обслужване на автомобила. Освен всичко друго реших да сменя и джантите, като съм се спрял на тип еленови рога (не съм сигурен дали точно така се наричат), но не мога да реша какъв цвят да ги боядисам. Не искам да са сиви или черни, по скоро нещо по "извратено". Колебая се между следните цветове - Orange, F Zero Blue, Takata Green или някакви златисти....Автомобила е светло сив, като този на снимката. Ще се радвам да споделите мнение за тези или други цветове. Ако темата не е в правилния раздел, моля да бъде преместена.

 

Благодаря предварително! smile.gif

 

post-90287-0-83652200-1409226198_thumb.j

 

post-90287-0-93159800-1409226211_thumb.j - това са джантите на които съм се спрял

 

post-90287-0-67016600-1409226351_thumb.jpost-90287-0-36751500-1409226360_thumb.jpost-90287-0-33418500-1409226370_thumb.jpost-90287-0-73012600-1409226384_thumb.jpost-90287-0-02363600-1409226552_thumb.j - това са цветовете

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

Да наистина това е всеобщото мнение и може би действително е така, но въпреки всичко съм решил да експериментирам с различен цвят. В крайна сметка ако се получи някакъв "epic fail" оригиналните джанти ще са в гаража. :f_ck_you:

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен този тип джанти няма да отиват на S3ката. Виж във audi-sport.net, там има тема само със много снимки на различни джанти, добива се някаква представа кое как би изглеждало. Оригиналните може да ги направиш в Gunmetal Grey, седи много, ама много добре.

283122_10150718429600391_665410390_19512

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя еленов рог не е ли твърде голфаджийски? Аз мойта я търкалям с оригиналните, като също се колебаех за цвета миналата година като ги боядисвах. Чудих се за бели, черни, тъмно сиви, но накрая се спрях на максимално близък до оригиналния. Истината е, че на сива кола никакви джанти не стоят хубаво. Сребристото е най-тъпия възможен цвят за S3-ка... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Avus джантите стоят много по добре на S3/8L/,все пак оригинално от завода е с такива,а тоя еленов рог нещо не се връзва с колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя еленов рог не е ли твърде голфаджийски? Аз мойта я търкалям с оригиналните, като също се колебаех за цвета миналата година като ги боядисвах. Чудих се за бели, черни, тъмно сиви, но накрая се спрях на максимално близък до оригиналния. Истината е, че на сива кола никакви джанти не стоят хубаво. Сребристото е най-тъпия възможен цвят за S3-ка... 

За цвета на S3-ката донякъде съм съгласен, но на този етап няма как да го променя :nixweiss: . Относно джантите....точно на сивото според мен се връзват повечето цветове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Който и от тези цветове да избереш ще бъде циганийка според мен. Такива цветове "отиват" на цялостно екстравагантни автомобили. Спойлери, неони fast and furious .... Златистите отиват на синьо Субаро Импреза, но не и на сиво Ауди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

Тоест по тази логика не би трябвало да отиват и на сивата Импреса, така ли?

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Решението да си направиш колата индивидуална е само твое.. И не би трябвало да взимаш под внимание др мнения..имаш нет и достатъчно информация със снимки в него... Цапаш квот те кефи и тва е.. После лесно мое да боядисаш отново

Sent from my ST25i

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не. Точно обратното. Сивата Импреза влиза в графата "Спойлери, неони fast and furious" образно казано. Дадох го просто като пример за това какво имам предвид. Това е състезателен автомобил погледнат от всякъде, докато ауди s3 8l конкретно поне според мен изглежда меко казано stock и с подобни джанти ще е смехория, но няма да те разубеждавам. Прави каквото искаш колата си е твоя ;).

 

Но иначе да, ако си се спрял точно на тези цветове със златистите ще е най-приемливо по моя преценка :).

Редактирано от fifipaldi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен този тип джанти няма да отиват на S3ката. Виж във audi-sport.net, там има тема само със много снимки на различни джанти, добива се някаква представа кое как би изглеждало. Оригиналните може да ги направиш в Gunmetal Grey, седи много, ама много добре.

283122_10150718429600391_665410390_19512

 

 

+1 за тоя вариант.

 

Мойте ги направих Gunmetal и според мен ще седи добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги благодаря за мненията! Джантите са боядисани вече в......син цвят :dance: . Като ги сложа другата седмица, ако не е нещо ужасно ще кача снимки, ако пък положението се е "окосмило" ще си ги гледам само аз. За оригиналните се спрях на Gunmetal Grey, така че, има и друг вариант :biggthumpup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джантите ги купих от обява. Бяха на грунд, подготвени за боя. Продавача предлагаше цвят по избор, като цената беше 500 лева за боядисани джанти. Намира се в Плевен, но не знам точно къде. Днес ще ми ги изпрати по Еконт. Ако някой се интересува и е от Плевен, мога да му дам телефона на бояджията на лично.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Сивия металик е един от 2та най-елегантни цвята за ес3 8Л, защото това е естествения цвят на алуминия, а колата е фабрично с доста алуминии - огледала, лайсни, дръжки вътре и тн. Другия, според мен, е син металик, който също много добре подхожда с естествен алуминии. Разбира се, който търси ефекта УАУ!!!- в смисъл "шаренко и весело" би предпочел нещо по-бръкващо в очите. Моя цвят за алу. джанти разбира се е само един- на полираните фабрично (без боя) само с прозрачен лак. Защото добрата кола не е тази, която не забелязваш, а си викаш "леле, еба си джантите", а тази,  за която казваш - супер яка машина...   а и джантите много и пасват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да и огледалата са сини :D

 

Така и предположих, все пак едва ли има много S3-ки със сини джанти в София. Мернах те в петък около 18:00-18:05 на Околовръстното, малко преди детелината на България...  :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако направиш лайсните долу на вратите и някой елемент на броните, ще стой много по-добре, сега не се вързват нацяло с колата. Ама това според мен де. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...